Reklama - nápis na zadnej strane obálky knihy, ktorý informuje o tom, o čom kniha je - je dôležitým aspektom procesu písania a vydávania. 
Hoci sa to môže zdať ako náročná úloha, tento článok Mind The Graph vás s ňou oboznámi, vysvetlí vám Čo je to reklamaa pomôže vám s niekoľkými krokmi, ako efektívne napísať pútavú reklamu.

Čo znamená blurb?

Reklama je nápis na zadnej strane obalu knihy, ktorý opisuje jej obsah. Reklama by mala obsahovať všetky informácie, ktoré najlepšie vykresľujú knihu a vzbudzujú záujem čitateľov.

Napríklad, najdôležitejšie výsledky štúdie môžu byť atraktívne pre čerstvých výskumníkov v akademickej knihe. Napínavému trileru by prospel úryvok, ktorý odhalí zaujímavý kúsok príbehu a zanechá v čitateľoch túžbu po ďalšom. Je to však viac než len opis; úryvky sú to, čo predáva knihy. Je to jednoducho veľmi originálna a stručná predajná prezentácia, ktorej cieľom je presvedčiť spotrebiteľov, aby si knihu kúpili. V dôsledku toho niektorí ľudia považujú písanie blurbov za ťažké, ak nie priamo nepríjemné.

Niekedy môže prácu silnej reklamy vykonať známa osoba alebo dokonca iný spisovateľ. Známe meno na obálke robí knihu atraktívnou, rovnako ako celebrita podporujúca výrobok zvyšuje dopyt po výrobku. Ak je však schválenie slávnej osobnosti príliš nejasné alebo sa v ňom konkrétne nespomína kniha, nepomôže pri jej propagácii.

Pri výbere alebo tvorbe reklamy na vašu knihu teda nezabúdajte, že musí presvedčiť potenciálnych čitateľov, aby povedali "áno" vašej knihe, aby sa stali skutočnými čitateľmi a niesli si vaše slová a myšlienky so sebou.

Fotografia od Streetwindy na stránke . Unsplash

Ako napísať dobrú reklamu

Teraz, keď viete. čo je to reklama, tieto jednoduché kroky by vám mali pomôcť vytvoriť atraktívnu reklamu.

  1. Začnite tým, že si prečítate niekoľko knižných reklám vo svojej oblasti. Zaznamenávajte si, čo vás priťahuje, čo vás vyvádza z miery a hlavne, čo vás môže navnadiť, aby ste knihu vzali do ruky a začali čítať.
  2. Preskúmajte svoj návrh knihy, hodnotenie rukopisu alebo akúkoľvek inú spätnú väzbu a vyberte všetky povzbudivé slová a frázy. Zvážte, ako ich môžete zahrnúť do svojej reklamy.
  3. Vysvetlite čo najjasnejšie jedinečný predajný bod svojej knihy.
  4. Definujte svoju cieľovú skupinu. Môžete to urobiť podľa kategórie ľudí alebo podľa oblasti záujmov.
  5. Používajte silné výrazy, ako napríklad "jedinečný", "úžasný" a "revolučný", najmä ak takéto výrazy použili vaši recenzenti alebo vo vašom návrhu. Tento typ reči vzbudzuje záujem potenciálnych čitateľov.
  6. Sústreďte svoje úsilie na prvú vetu, je najdôležitejšia. Urobte ju čo najpútavejšou.
  7. Takmer rovnako usilovne pracujte na poslednej vete. Beletristické úvodníky často obsahujú cliff-hanger a akademické knihy ho môžu obsahovať len zriedkavo, ale snažte sa aspoň o to, aby boli pútavé.
  8. Úvahy sú často obmedzené na 100-150 slov, takže nie je priestor na rozprávanie. Buďte struční a jednoduchí.
  9. Nechajte si poradiť od vydavateľa a vyskúšajte svoju reklamu na niekoľkých priateľoch alebo spolupracovníkoch, ktorým môžete dôverovať, že vám poskytnú úprimnú a užitočnú spätnú väzbu.
  10. Pripravte sa na to, že po spätnej väzbe budete text revidovať, opravovať, vylepšovať, leštiť a ešte raz opravovať. V skutočnosti sa do toho pustite bez ohľadu na to.

Profesionálne grafické abstrakty bez námahy

Preskúmajte Pozor na graf nástroj na tvorbu vysokokvalitného vizuálneho obsahu pre vedeckú komunitu. Naučte sa, ako využiť infografiku vo svoj prospech, zvýšiť efektívnosť svojho výskumu a dokumentov, zvýšiť angažovanosť a vyzdvihnúť svoju prácu medzi ostatnými.

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny