Хто не любить переглянути інформацію та отримати загальне уявлення про тему, перш ніж прочитати есе чи дослідницьку роботу повністю? Це допомагає краще зрозуміти тему, заощадити свій час, вловити головну ідею і зрозуміти, чи варте есе вашого часу чи ні. І тут настає час для формулювання тез. Отже що таке дисертаційна роботачому він важливий і як написати його краще? Прочитайте статтю, щоб знайти відповіді на свої запитання.

Що таке дисертація?

Теза чітко і стисло формулює мету есе, дисертації, наукової роботи тощо і зазвичай пишеться в кінці вступного абзацу.

Вона є основою наукової роботи і допомагає читачам зрозуміти ідею, що лежить в основі вашої роботи, а також розповідає про сферу вашого есе. Він складається з 1-2 речень і відображає основну ідею, яка детально розкривається в тексті статті або есе за допомогою прикладів, фактів і цифр.

Приклад формулювання тези: Читання розвиває розум дитини, розвиваючи навички розуміння, збільшуючи словниковий запас і відкриваючи для неї нові світи, з якими вона могла б і не зіткнутися в іншому випадку.

Дисертаційна робота класифікується на:

  • Безпосереднє формулювання дисертації: Пряма теза пояснює причини, що лежать в основі основної теми, викладеної в тезі.
  • Непряма теза: Він не пояснює основну причину, що лежить в основі теми, але написаний у стислій формі, щоб стимулювати есе.

У нашій нещодавній статті ви можете дізнатися, що таке відмінності між дисертацією та дипломною роботою.

Важливість дисертаційної роботи

  • Він розробляє контент для основної частини вашої статті
  • Допомагає зацікавити аудиторію та залучити її до теми
  • Допомагає читачам зрозуміти мету есе
  • Стверджує авторський аргумент
  • Дайте відповідь на питання, яке шукає ваш читач
  • Він задає напрямок вашої роботи і допомагає контролювати основні ідеї у вашому есе
  • Це допомагає переконати читачів у точці зору вашої аргументації

Як написати сильну дисертацію?

1. Мозковий штурм для пошуку ідей

 Щоб написати сильну дипломну роботу, вам потрібно вибрати тему, яка викликає у вас інтерес і про яку ви добре знаєте. Тому що хто хоче залишити тему на середині, не завершивши її, витративши весь свій час і зусилля, чи не так? Але якщо ви вже отримали тему, то чудово! Перший крок зроблено.

2. Дослідіть свою тему

Після того, як ви визначилися з темою, проведіть попереднє дослідження. Почитайте про неї і дізнайтеся все, що стосується теми, щоб мати правильну інформацію для написання статті.

3. Звузьте свою тему

Не беріть широку концепцію. Ви не зможете обґрунтувати свою тему, оскільки буде важко охопити все в есе. Звузьте свою тему до конкретного поняття, щоб у вас було достатньо інформації для висвітлення. Однак не звужуйте її занадто сильно, щоб вам було важко знайти інформацію.

4. Задавайте питання

Ставте питання про те, що ви хочете написати, і знаходьте відповіді на них так, щоб у вас вийшло чітке і стисле формулювання тези.

5. Доопрацюйте свою дисертаційну роботу

Настав час відшліфувати свою дисертацію. Читайте, редагуйте і перечитуйте його, це зробить його ідеальним. А якщо ви все ще маєте побоювання щодо своєї заяви, дайте друзям прочитати та інтерпретувати, яким, на їхню думку, має бути ваше есе. Якщо вони зрозуміють ідею вашої теми, вуаля! Ви досягли успіху в написанні тез.

Типи дисертаційних робіт

1. Пояснювальна записка

Пояснювальна теза, також відома як пояснювальне висловлювання, ґрунтується на фактах і спирається на них. Цей тип не передбачає жодних особистих думок і пояснює все, що стосується теми, за допомогою фактичних даних.

Наприклад: Зміна способу життя, наприклад, збалансоване харчування, вживання достатньої кількості води, відмова від алкоголю і куріння допоможуть вам отримати шкіру без зморшок.

2. Аргументовано

Аргументована теза ґрунтується на думці автора і підкріплюється прикладами та іншими доказами. Ці твердження залежать від дискусійних тем і стверджуються за допомогою аргументів та логічних причин.

НаприкладШкільна форма може бути авансовою витратою для сімей, але вона усуває візуальні відмінності в доходах між учнями і забезпечує більш егалітарну атмосферу в школі.

3. Аналітичний

Аналітична теза розбиває ідею на різні частини, оцінює тему та аналізує її в тому порядку, який розуміє автор, і формулює висновок у вигляді тези.

Наприклад: Хоча Перша світова війна мала багато різних причин, зростаючий націоналізм розпалював почуття агресії, що, зрештою, призвело до початку та поширення війни.

Високий ефект та більша видимість вашої роботи

Mind the Graph - це інфографічна платформа, яка покращує вашу роботу з візуальними образами і робить ваші дослідження зрозумілими та зручними для читання. Підпишіться на Mind the Graph зараз і отримайте максимум користі від вашого дослідження.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони