Так, глобальне потепління існує. Принаймні, згідно з наукою. Це коротка відповідь. Але це нормально - бути збентеженим назвою "глобальне потепління". Особливо, коли наближається зима, ви мерзнете і очікуєте снігу на вихідних. Тож давайте подивимось найновіші наукові дані, щоб зрозуміти.

01. Клімат X Погода

Це не одне й те саме. Якщо погода - це тимчасова шкала, то клімат - це довгостроковий середній показник. Тому навіть якщо ми продовжуємо переживати холодні дні, це не скасовує виникнення глобальної температури. Насправді, у світі, що потеплішає, можна очікувати суворіших зим.

Клімат визначається як середні погодні умови в регіоні протягом тривалого періоду часу. Це різниця між помірною та середземноморською зонами Європи та суворими холодними умовами арктичної тундри. Кожен з цих кліматичних регіонів зазнає щоденних коливань температури, опадів, атмосферного тиску і т.д. - щоденних коливань, відомих як погода" (Джерело: National Geographic).

02. Екстремальні температури

Термін "глобальне потепління" з'явився кілька десятиліть тому. У той час основне занепокоєння було пов'язане з парникових газів, що нагрівають планету, підвищення середньої температури. Однак збільшення вмісту вуглекислого газу та метану в атмосфері спричиняє не лише підвищення температури. Коли Арктика стає теплішою, зими в Північній Америці стають холоднішими.

Земля переживатиме більш екстремальні, катастрофічні погодні умови в міру того, як проявлятимуться наслідки зміни клімату, а не лише потепління.

Фізик Потсдамського університету Стефан Рамсторф (Stefan Rahmstorf) пояснив у Twitter зв'язок між холодними днями та глобальним потеплінням:

твіттер

твіттер глобальний

Dxdm2J_X0AE0eBg

Насправді, через глобальне потепління в Північній Америці мають бути суворіші зими. Дві статті, одна з яких опублікована на Комунікації з природою а інший на Природознавство та наука про Землю виявили зв'язок між теплішими температурами в Арктиці та холоднішими зимами в Північній Америці.

В роботі показано, що виникнення суворої зимової погоди в США суттєво пов'язане з аномаліями панарктичного геопотенціалу висоти і температури. Цей зв'язок найсильніший на сході США.

Тепла Арктика означає холодніші та сніжніші зими на північному сході США

"По суті, це підтверджує історію, яку я розповідаю вже кілька років". сказала співавторка дослідження Дженніфер Френсіс, професор-дослідник морських та прибережних наук у Ратгерському університеті Школа екологічних та біологічних наук. "Теплі температури в Арктиці змушують струминну течію робити ці дикі коливання, і коли вона рухається далі на південь, це призводить до того, що холодне повітря потрапляє ще далі на південь. Ці коливання, як правило, затримуються на деякий час, тому погода на сході Сполучених Штатів, холодна чи тепла, як правило, тримається довше".

03. Нам повинно бути холодніше

Глобальне потепління - це просто природний цикл, і ми не маємо до нього жодного відношення. Чи не так? НІ. Я вже писав про  відмінності між природними циклами на Землі та змінами клімату, спричиненими людиною.

Можливі природні причини підвищення температури:

Сонце: Протягом останніх 35 років Сонце демонструє тенденцію до охолодження. Однак глобальна температура продовжує зростати.

 Річна зміна глобальної температури (тонкий світло-червоний) з 11-річним ковзним середнім значенням температури (товстий темно-червоний). Температура за даними NASA GISS. Річна сумарна сонячна освітленість (тонка світло-блакитна лінія) з 11-річним ковзним середнім значенням TSI (товста темно-синя лінія). TSI з 1880 по 1978 рік з Кривова та ін. 2007. TSI з 1979 по 2015 рік від Світового радіаційного центру (див. їхню сторінку індексу PMOD для оновлення даних). Графіки останнього сонячного випромінювання можна знайти на сайті Лабораторії фізики атмосфери і космосу LISIRD.
Річна зміна глобальної температури (тонкий світло-червоний) з 11-річним ковзним середнім значенням температури (товстий темно-червоний). Температура від NASA GISS. Річна сумарна сонячна інсоляція (тонкий світло-блакитний) з 11-річним ковзним середнім значенням TSI (товстий темно-синій). TSI з 1880 по 1978 рік за даними Кривова та ін., 2007. TSI з 1979 по 2015 рік з Всесвітній радіаційний центр (див. їхню сторінку індексу PMOD для оновлення даних). Графіки останнього сонячного випромінювання можна знайти на сайті Лабораторії фізики атмосфери і космосу LISIRD. (Джерело)

Дольодовиковий період: Чи знаєте ви, що ми нібито йдемо до нового льодовикового періодуа не теплий?

Вулканізм: Вулкани виробляють гази, що утримують тепло, тож вони можуть бути відповідальними за зміну температури, чи не так? Насправді, вони виробляють менше 1% CO2, який виробляє людина. Крім того, великі виверження, коли вони відбуваються, охолоджують Землю, а не нагрівають її. Стаття в Nature під назвою "Остання фаза Малого льодовикового періоду, спричинена виверженнями вулканів пояснити, як світ почав переходити від епохи вулканічного охолодження до клімату, що потеплішав внаслідок викидів людини у 18 столітті.

Підводячи підсумки: 

температура
Глобальні аномалії приземної температури з 1870 по 2010 рік та природні (сонячні, вулканічні, внутрішні) і антропогенні фактори, що на них впливають. (джерело)

04. Температура зростає в усьому світі

Сучасні наукові дані вказують на те, що до промислової революції холодні та теплі періоди не відбувалися в глобальному масштабі.

Дослідники вивчали Малий льодовиковий період, найхолодніша епоха останнього тисячоліття. Результати показують, що найхолодніші температури спостерігалися в різні століття по всьому світу. У 15 столітті це відбувалося в центральній і східній частині Тихого океану, у 17 столітті - в північно-західній Європі та південно-східній частині Північної Америки. Однак решта регіонів пережила найнижчі температури лише в середині 19 століття.

05. Рівень моря

Перш за все, ми повинні вказати на відмінності між відносною зміною рівня моря та абсолютною зміною рівня моря:

  • Відносна зміна рівня моря - це те, як висота океану зростає або падає відносно суші в певному місці.
  • На відміну від цього, абсолютна зміна рівня моря відноситься до висоти поверхні океану над центром Землі, незалежно від того, піднімається чи опускається прилегла суша.

Моря піднімаються нерівномірно - Деякі громади піддаються ще більшому ризику, ніж інші. Відносний рівень моря відрізняється, оскільки діють місцеві фактори, такі як просідання ґрунту, вітер і циркуляція океану.

За даними NASAПідвищення рівня моря спричинене насамперед двома факторами, пов'язаними з глобальним потеплінням: додаванням води від танення льодовикових щитів і льодовиків та розширенням морської води в міру потепління.

 

рівень моря nasa
На графіку відстежується зміна рівня моря з 1993 року за даними супутникових спостережень.

 

Щоб дізнатися більше:

зверніть увагу на графічні наукові ілюстрації

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони