Вчені з Єльського університету зберегли мозок свині живим поза тілом протягом кількох годин після смерті. У статті Відновлення мозкового кровообігу та клітинних функцій через кілька годин після смерті пояснює експеримент з використанням мозку свиней, який може пролити світло на дослідження пошкоджень мозку. Журнал "Nature опубліковано газета 17 квітня.

"Протягом більшої частини людської історії смерть була дуже простою". каже Крістоф Кох. Він є президентом і головним науковим співробітником Інституту Аллена з вивчення мозку в Сіетлі, штат Вашингтон. "Тепер ми маємо поставити під сумнів те, що є незворотнім". 

Між нейронами в цих мізках не було ніякого зв'язку, тож не було і свідомості. Але клітини були живими - і це вже дуже велике відкриття.

"Раніше дослідження показували, що за лічені хвилини клітини проходять процес клітинної смерті". сказав під час прес-конференції Ненад Сестан, нейробіолог з Єльського університету, який очолював дослідження. "Ми показуємо, що процес загибелі клітин - це поступовий поетапний процес, і деякі з цих процесів можна або відкласти, або зберегти, або навіть повернути назад".

Експеримент з пошкодженням мозку

Згідно з журналом Nature, дослідники перевірили, наскільки добре працював мозок протягом шестигодинного періоду. Вони виявили, що нейрони та інші клітини мозку відновили нормальні метаболічні функції, такі як споживання цукру та вироблення вуглекислого газу. Крім того, імунна система мозку, здавалося, працювала. Структури окремих клітин і ділянок мозку були збережені. На противагу цьому, клітини в контрольному мозку, які не отримували багатого на поживні речовини і кисень розчину, руйнувалися. А коли вчені застосували електрику до зразків тканин з обробленого мозку, вони виявили, що окремі нейрони все ще можуть передавати сигнал.

Вчені створили систему під назвою BrainEx, спеціально розроблену для послаблення деяких процесів, відповідальних за деградацію тканин у посмертному мозку. Система передбачає перекачування розчину, який називається перфузат BEx. Це запатентована суміш захисних, стабілізуючих і контрастних речовин, яка діє як замінник крові. Перфузат також містить хімічні речовини, які зупиняють окислення тканин організму, що зупиняє апоптоз. Він також містить блокатор нейронної активності, мета якого подвійна. Розчин закачували в магістральні артерії ізольованого мозку при нормальній температурі тіла.

 

свині
На малюнку в статті показано, як цілий мозок був підключений до пристрою BEx. Підключення мозку свині до перфузійної системи здійснювалося за допомогою артеріальних ліній. 

 

Дослідники використали близько 300 голів свиней з бійні Міністерства сільського господарства США. Після оптимізації технології команда підключила 32 свинячі мізки до системи BrainEx. Підключення відбулося через 4 години після того, як свиней було вбито, і після того, як мозок було вилучено з черепів. Комп'ютеризована мережа насосів, нагрівачів і фільтрів контролювала потік, температуру і розчин перфузату протягом шести годин.

Інфографіка для розуміння експерименту

 

preview_77833 (2)

 

Я створив інфографіку за допомогою Mind the Graph. Якщо ви хочете використовувати привабливі наукові ілюстрації, щоб охопити більше людей своїми дослідженнями, ви також можете використовувати Mind the Graph!

preview_250

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони