Ласкаво просимо до нашого посібника з написання статей IMRaD - важливого формату для наукового письма. У цій статті ми розглянемо, що таке IMRaD-документ, обговоримо його структуру та надамо приклад IMRaD-документу, який допоможе вам зрозуміти, як ефективно організувати та представити своє наукове дослідження. Незалежно від того, чи є ви студентом, дослідником або науковцем-початківцем, оволодіння форматом IMRaD покращить вашу здатність чітко і стисло викладати свої результати.

Що таке документ IMRaD?

IMRaD розшифровується як Вступ, методи, результати та обговорення. Це широко використовуваний формат для структурування науково-дослідних робіт. На прикладі статті IMRaD нижче ви побачите, що формат IMRaD забезпечує логічний потік інформації, дозволяючи читачам зрозуміти контекст, методи, результати та інтерпретацію дослідження в систематизованому вигляді.

Структура IMRaD відповідає науковому методу, коли дослідники висувають гіпотезу, розробляють і проводять експерименти, аналізують дані та роблять висновки. Дотримуючись формату IMRaD, дослідники можуть представити свою роботу у стандартизований спосіб, що забезпечує ефективну комунікацію та сприяє поширенню наукових знань.

Структура документа IMRaD

  • Вступ: Вступна частина містить огляд теми дослідження, представляє дослідницьке питання або гіпотезу, а також окреслює значущість і обґрунтування дослідження. Він повинен містити довідкову інформацію, огляд літератури, а також чітко формулювати цілі та завдання дослідження.
  • Методи: Розділ "Методи" описує експериментальний дизайн, матеріали та процедури, використані в дослідженні. Він повинен містити достатньо деталей, щоб інші дослідники могли повторити дослідження. Цей розділ повинен містити інформацію про вибірку або учасників, методи збору даних, вимірювання та застосовані методи статистичного аналізу.
  • Результати: У розділі "Результати" чітко і лаконічно подаються висновки дослідження. Основна увага повинна бути зосереджена на представленні емпіричних даних, отриманих в результаті проведених експериментів або аналізів. Результати, як правило, подаються у вигляді таблиць, рисунків або графіків і повинні супроводжуватися відповідним статистичним аналізом. Уникайте інтерпретації або обговорення результатів у цьому розділі.
  • Обговорення: Розділ обговорення інтерпретує результати, співвідносить їх з дослідницьким питанням або гіпотезою і поміщає їх в контекст існуючих знань. У ньому надається аналіз отриманих результатів, обговорюються їхні наслідки і розглядаються будь-які обмеження або слабкі сторони дослідження. У розділі обговорення можуть також висвітлюватися напрямки майбутніх досліджень або пропонуватися альтернативні пояснення отриманих результатів.

Дотримуйтесь цього прикладу документа IMRaD

Вплив фізичних вправ на когнітивні функції у літніх людей

Вступ

Вступний розділ розпочнеться з вичерпного огляду важливості когнітивних функцій у людей похилого віку. У ньому буде обговорено поширеність когнітивного зниження та його вплив на якість життя. Крім того, буде висвітлено потенційну роль фізичних вправ у підтримці когнітивного здоров'я і поліпшенні когнітивних функцій. У вступі будуть представлені відповідні теорії або попередні дослідження, які підтверджують гіпотезу про те, що регулярні фізичні вправи можуть позитивно впливати на когнітивні функції у людей похилого віку. Нарешті, у вступі має бути чітко сформульоване питання дослідження: "Чи покращують регулярні фізичні вправи когнітивні функції у людей похилого віку?"

Методи

У розділі "Методи" буде детально описано дизайн дослідження, процес набору учасників та деталі втручання. У ньому будуть вказані критерії включення та виключення учасників, такі як віковий діапазон та стан здоров'я. Крім того, в ньому будуть описані когнітивні оцінки, що використовувалися для вимірювання когнітивних функцій, з інформацією про їх надійність і валідність. У цьому розділі надається детальний опис програми вправ, включаючи тип, тривалість, частоту та інтенсивність занять. У ньому також має бути пояснено, яка використовувалася контрольна група або умови порівняння. У цьому розділі будуть розглянуті етичні міркування, такі як отримання інформованої згоди та збереження конфіденційності учасників.

Результати

У розділі результатів будуть представлені результати дослідження в чіткій та організованій формі. Він повинен включати статистичний аналіз зібраних даних, наприклад, t-тести або ANOVA, для визначення значущості будь-яких спостережуваних ефектів. Результати будуть представлені у вигляді таблиць, рисунків або графіків, що дозволить легко їх інтерпретувати та порівнювати. У розділі буде представлено резюме основних висновків, пов'язаних з впливом фізичних вправ на когнітивні функції, включаючи будь-які статистично значущі поліпшення, що спостерігаються.

Обговорення

У розділі обговорення результати інтерпретуються у світлі дослідницького питання та відповідної літератури. У ньому обговорюються наслідки отриманих результатів, враховуючи як сильні, так і слабкі сторони дослідження. Будь-які неочікувані або суперечливі результати мають бути розглянуті, а потенційні пояснення або альтернативні інтерпретації мають бути вивчені. У розділі також висвітлюються теоретичні та практичні наслідки результатів дослідження, такі як потенціал для впровадження фізичних втручань у геріатричних установах. Нарешті, обговорення завершиться пропозиціями щодо майбутніх напрямків досліджень, таких як вивчення довгострокового впливу фізичних вправ на когнітивні функції або вивчення впливу різних модальностей фізичних вправ на конкретні когнітивні сфери.

Чітке інформування про наукові дослідження

Документ IMRaD має стандартизовану структуру, яка дозволяє чітко викладати результати наукового дослідження. Розуміючи мету та зміст кожного розділу -Вступ, методи, результати та обговорення-ви зможете ефективно організувати та представити результати власного дослідження. Пам'ятайте, що наведений приклад є спрощеним, і реальні статті IMRaD можуть відрізнятися за обсягом і складністю залежно від дослідження та вимог конкретного журналу.

Ваші творіння готові за лічені хвилини

Mind the Graph це онлайн-платформа, яка надає вченим і дослідникам простий у використанні інструмент для створення візуально привабливих наукові презентаціїплакатів, постерів та графічні реферати. Він пропонує широкий вибір шаблонів, заздалегідь розроблених іконок та ілюстрацій, які дослідники можуть використовувати для створення приголомшливих візуальних образів, що ефективно передають результати їхніх досліджень.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони