Конференції, семінари та презентації є дуже поширеним явищем у повсякденному житті дослідника. Але ви, напевно, вже знаєте про це. Однак, оскільки у нас завжди багато лабораторної роботи, нелегко знайти час для створення привабливої та професійної презентації. Особливо, коли у вас немає потрібного інструменту.

Але приваблива презентація дуже важлива не лише для того, щоб привернути увагу аудиторії, але й для того, щоб вас сприймали серйозно як науковця. Іншими словами, ви повинні цінувати свої дані. Ви досягнете цього, встановивши високі стандарти.

Я вже писав кілька підручників про те, як створювати презентації для наукових конференцій. Ви можете знайти їх тут. і тут.. Але сьогодні я хочу поговорити саме про використання шаблонів між слайдами. Це найкращий спосіб створити гармонійну та професійну презентацію. Це означає, що вам потрібно поєднувати обкладинку з іншими слайдами.

гіпсові слайди
Шаблон доступний на графіку

Погляньте на 3 речі, на які варто звернути увагу при створенні презентації для наукових конференцій:

01. Колір

Кольори - це потужний інструмент для створення шаблону у творінні. Вони допоможуть читачеві (або аудиторії) слідувати за вами і зрозуміти зв'язок між предметами, які ви їм презентуєте.

На думку наших дизайнерів, необхідно структурувати макет таким чином, щоб створити природний інформаційний потік, з виділеною інформацією, яку читач побачить першою, навіть здалеку, наприклад, заголовок і головне зображення. Більш другорядна інформація повинна бути менш помітною, щоб не заважати читачеві і мати пріоритет. Найкращий спосіб зробити це - використовувати кольори. Яскравий колір швидко приверне увагу. Тримайте їх на головній інформації вашого слайда. Відтінки сірого будуть більш стриманими, і їх рекомендується використовувати у другорядних елементах.

0_X0OIGZAwat6kBIR2

Важливо: Виберіть один або два основних кольори для вашої презентації і повторіть їх на слайдах. 

Перегляньте цей відеоурок:

Для поєднання кольорів можна використовувати комплементарні кольори. Я пояснював про це в цьому пості

02. Типографіка

Вибір шрифту вашої презентації дуже важлива. Це допоможе вам зробити її більш професійною та інтуїтивно зрозумілою для читача. Майте на увазі, що ваша аудиторія перебуватиме на значній відстані, тому перевірте, чи легко ваш текст сприймається і читається. Чітко відокремлюйте абзаци та заголовки і не використовуйте багато різних шрифтів.

Також пам'ятайте, що ви будете говорити, а аудиторія дивитиметься на слайди і читатиме текст. Не захаращуйте слайд надто великою кількістю тексту.

Слайд НЕ повинен конкурувати з вами. Скоріше, слайди - це інструмент, який допомагає людям візуалізувати те, що ви їм говорите. 

Вибирайте не більше 3 шрифтів і дотримуйтесь послідовності. Також обирайте шрифти, які є більш професійними та легкими для читання, наприклад, Helvetica, Gothan тощо. Ви можете використовувати інший і крутий шрифт для заголовка, але уникайте ефекту "коміксів".

03. Зображення

Це моя улюблена частина створення презентації. Зображення дуже потужно допомагають пояснити щось і привернути увагу аудиторії. Зазвичай зображення на наукових конференціях - це графіки, фотографії та ілюстрації.

Важливо використовувати точні наукові ілюстрації.

Я настійно рекомендую вам перейти від цього до цього:

infographic65293-e1491944335690

На сайті ви знайдете тисячі наукових ілюстрацій, які можна використовувати в інфографіці, плакатах, презентаціях тощо. Ви можете створити свою презентацію і завантажити її у форматі pdf або png. Ви також можете представити презентацію безпосередньо на графіку.

Щоб використати фотографію або показати діаграму, ви можете завантажити її на платформу. Це дуже просто.

Для економії часу: Почніть з шаблонів

У нас є кілька шаблонів презентацій. Це хороший спосіб заощадити час і одночасно створити щось красиве. Гарна новина? Ви можете почати вже ЗАРАЗ!

гіпсові слайди 1

зверніть увагу на графічні наукові ілюстрації

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони