Для студентів старших курсів типовим є написання наукової роботи наприкінці кожного семестру або в середині року. Для багатьох студентів це може означати довгі ночі, тиск і незліченні години роботи.

Однак, чи завжди так має бути? Написати наукову роботу насправді простіше, ніж думає більшість студентів. Найкраща порада щодо написання роботи - просто розбити своє завдання на прості, керовані частини.
 
Якщо ви хочете з легкістю написати видатну академічну роботу, вам стануть у пригоді корисні поради, комплексний план дій та деякі корисні інструменти.

Дізнайтеся, як спростити процес створення дослідницької роботи, як її написати, як вибрати тему, як використовувати ілюстрації та багато іншого!

Крок перший: Виберіть відповідну тему для свого дослідження

Найголовніше - обрати цікаву та актуальну тему. Для того, щоб написати хорошу наукову роботу, ви повинні враховувати різні методи, теорії тощо.

Тому вам потрібно з'ясувати, чи досліджували вашу тему раніше інші. Як правило, використання лише однієї точки зору (тобто автора, на якого посилаються) призводить до менш цікавої роботи. Якщо ви не будете дотримуватися цього правила, вам буде набагато складніше отримати будь-які значущі результати дослідження.

Джерела інформації

Важливо використовувати лише перевірені джерела інформації, коли ви досліджуєте тему, щоб бути впевненим, що ви досліджуєте достовірну інформацію.

Google Scholar, PubMed, Google Books або Microsoft Academic - це лише кілька сервісів, які варто розглянути. На цих сайтах можна знайти наукові статті, журнали, книги та інші дослідницькі матеріали.

Крок другий: Створення плану або концептуального зображення вашої роботи

Складіть приблизну ментальну карту або план на основі прочитаного вами до цього часу. Сюди можна включити ваші думки щодо теми, а також важливі, глибокі або такі, що спонукають до роздумів, спостереження. Ви навіть можете включити в план питання, якщо маєте намір відповісти на них під час написання статті.

Метод

Виберіть метод, який підходить для вашої мети. Логічно впорядкувати свої думки - це все, що потрібно. У випадках, коли вам потрібно реорганізувати написане, простіше викреслити або додати до конспекту, ніж переписувати все заново.

Крок 3: Підготовка проекту вашого дослідження

Тепер давайте напишемо основну частину роботи, починаючи з тези, не згадуючи поки що про вступ. Чітко і ясно обґрунтуйте свою тезу, використовуючи допоміжні деталі. Висновки поки що пропустіть.

Переконайтеся, що ви організували свої думки послідовно і що вони доповнюють одна одну. Для кожного абзацу, який випливає з тези, слід використовувати тему. Якщо якийсь абзац не відповідає темі, подумайте про те, щоб видалити його або переглянути свою тезу.

Переконайтеся, що ваші цитати та перефразування є точними, і що ваші джерела були визнані, навіть якщо ви їх перефразували. Переконайтеся, що ви не копіюєте і не вставляєте інформацію з Інтернету.

Копію політики коледжу щодо плагіату можна отримати в офісі для отримання додаткової інформації. Ви також знайдете багато ресурсів та інструментів для перевірки на плагіат в Інтернеті.

Крок 4: Вступ, висновки, ілюстрації та цитати

Тепер вам потрібно написати остаточний варіант вашої роботи. Перший абзац має бути вступом, а останній - висновком.

Вступ

Вступний абзац зазвичай закінчується однією або двома тезами. У висновку обов'язково посилайтеся на майбутні результати і свої думки, а не просто повторюйте тезу.

Ілюстрації

З іншого боку, ілюстрації не можна просто скопіювати і вставити з Інтернету або з іншої роботи. Додавання відповідних зображень зробить вашу роботу більш привабливою і легкою для читання.

З Mind the GraphУчні можуть вибирати з величезної кількості ілюстрацій з різних категорій для досягнення своїх цілей.

Однією з його найбільших переваг є те, що він простий у використанні для студентів, які використовують його вперше. Ви можете вибрати серед багатьох зразків ілюстрацій, натиснувши тут..

Приклад того, як ви можете створювати свої візуальні ефекти за допомогою Mind the Graph.

Цитати

Цитати повинні бути правильно відформатовані відповідно до стилю, який ви використовуєте (MLA, APA). Ви повинні додати сторінку "Список використаних джерел" (для MLA) або "Бібліографія" (для APA).

Крок п'ятий: Коректура Вашої наукової роботи

Вичитування остаточного варіанту - це останній і завершальний етап. Переконайтеся, що всі розділи та граматичні правила дотримані.

Переконайтеся, що всі частини та їхні цитати є точними. Ілюстрації розміщуйте у відповідному розділі та вказуйте назву. Обов'язково дотримуйтесь стандартів вашого коледжу щодо плагіату.

Пам'ятаючи про ці п'ять кроків, ви зможете оволодіти мистецтвом створеннядослідницьку роботу, як її написати, і як зробити це більш ефективно та стратегічновчасно і без зайвого клопоту.

[Додаткова інформація]. Наукова робота: Як писати?

Все ще відчуваєте, що вам потрібна додаткова інформація про те, як написати наукову роботу? Наша безкоштовна електронна книга містить покроковий посібник з написання якісної наукової роботи. Дізнайтеся цінні поради щодо структурування аргументації, цитування джерел та оформлення роботи для досягнення успіху. Завантажуйте тут!

Наукові цифри, графічні реферати та інфографіка для ваших досліджень

Mind the Graph спрощує наукову комунікацію, дозволяючи дослідникам створювати візуально привабливі цифри, графічні абстракції та інфографіку для своїх досліджень. Завдяки інтуїтивно зрозумілим інструментам і шаблонам вчені можуть ефективно доносити складні концепції, посилюючи свій вплив і охоплення наукової спільноти.

наукові ілюстрації
logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони