Привіт, науковець! Ви коли-небудь намагалися пояснити звичайним людям, чим ви заробляєте на життя? Наскільки це було легко? Не дуже, так? Ми знаємо, що ти відчуваєш.

Залежно від вашого настрою і того, хто запитує, ви знаходите час, щоб пояснити все, що ви робите. Результат може бути одним з двох:

А) Ви говорите так, ніби розмовляєте іншою і нудною науковою мовою
Б) Ви схожі на божевільного вченого, який проводить дивні експерименти, як у кіно

Чому так відбувається? Чому люди не знайомі з науковим повсякденням? Чому вони думають, що це або нудно, або божевільно?

Наукова комунікація - одна з багатьох речей, які ми ще не з'ясували, і це має свої наслідки. Люди зазвичай віддаляються від того, чого вони не розуміють. І давайте подивимось правді в очі, навіть науковцям важко зрозуміти щось поза межами їхньої власної дослідницької сфери.

Але чому ми повинні про це турбуватися? Наука повинна мати вплив, змінювати спосіб мислення, покращувати щось. Якщо ви не можете достукатися до достатньої кількості людей і змінити щось своєю роботою, то який сенс взагалі цим займатися?

Якщо люди не відчувають, що вони можуть бути частиною науки, можливо, наукова комунікація - це прогалина.

Авторка PhD ComicsХорхе Чам поділяє нашу точку зору. Він розповідає нам трохи про це у своїй дивовижній промові на TEDx у 2012 році.

Забезпечення доступності науки пов'язане з її створенням просто і весело.

Роботи Хорхе дають реалістичну перспективу і водночас трохи вводять нову лексику. Він використовує гумор, щоб представити тривоги молодих дослідників, показуючи, що вони такі ж самі, як і всі інші. В результаті його комікси створюють зв'язок і наближають людей до наукового життя.

PhD коміксів не єдиний у покращення наукової комунікації.

Що за фігня, еволюція?! демонструє зовсім інший підхід і працює так само добре.
Висміюючи еволюцію, Мара Грюнбаум веде діалоги про деякі дивні особливості та ще більш дивних тварин. Погляньте на один з її дописів:

наукова комунікація

З особливим гумором та дотепними жартами Мара знайомить з морфологією, адаптацією та біорізноманіттям. Просто, весело та науково!

Якщо вам щось подобається більш інтерактивнівам сподобається Тобто WTF. У цьому тумблері показані найгірші випадки візуалізації даних, і ви можете зробити свій внесок. Тобто WTF поєднує в собі висміювання чиєїсь роботи та вивчення того, чого не варто робити. Ідеальне поєднання.

наукова комунікація

Спробуйте ці інструменти наукової комунікації зі своїми друзями та змусьте їх змінити свою думку про науковий світ!

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони