Bu, serinin dördüncü yazısıdır  İnfografik nasıl yapılır. Eğer son yazıyı kaçırdıysanız, şunları yapabilirsiniz buradan okuyun.

Artık eskiz yapmanın önemini zaten biliyoruz. İlk versiyon her zaman son versiyondan farklıdır. Bu yüzden çalışmaya başlayın ve ilk taslağı oluşturun. Görselleştirme yeni içgörüler için önemlidir.

İnfografiğinizin ana sorusunu aklınızda tutun. Bunu vurgulamanız gerekir.

Düzeni doğal bir bilgi akışı oluşturacak şekilde yapılandırmalı, başlık ve ana görsel gibi okuyucunun uzaktan bile olsa ilk göreceği bilgileri vurgulamalısınız. Daha ikincil bilgiler, görünümü kirletmemek ve öncelik almamak için daha az öne çıkmalıdır.

Öğelerin hiyerarşisini oluşturmak için renkleri, boyutu ve yazı tipleri.

blog 4.3

Renk seçimi

İnfografik renkleri tüm öğelerle eşleşmelidir. Bir palet seçin ve stilleri birleştirin. Tamamlayıcı renkler veya monokrom tonlar kullanabilirsiniz.

blog 4.5

Tamamlayıcı renklerle şablon
Tamamlayıcı renklerle şablon

blog 4.6

Yeşil tonlardan oluşan bir şablon
Monokrom: Yeşil tonlu bir şablon

Önemli bilgileri vurgulamak veya ilgili öğeleri gruplamak için renk kullanın. Bu Mind the Graph şablonunda vurgulanan bilgi örümceklerin renkleridir. Bu nedenle, ana verilerle rekabet etmemesi için tüm infografik gri tonlamalıdır.

Örümcek şablonu
Örümcek şablonu

Renklerin ve illüstrasyonların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, tasarımcılarımızın size yardımcı olmak için oluşturduğu videoyu izleyin. Aşağıdaki butona tıklayın ve hemen izleyin:

stop_ugly

Harika illüstrasyonlarla bir infografik nasıl yapılır?

 

Bir resim bin kelimeye bedeldir.

İllüstrasyonların anlaşılması daha kolaydır ve okuyucunun dikkatini çeker. Ancak sunumlarda, grafiksel özetlerde, özellikle de bilimsel illüstrasyonlarda kullanmak için çarpıcı görseller bulmak kolay değildir. Görselleri kullanmak yeterli değildir, bilimsel olarak doğru, güzel ve infografik tasarımınızla uyumlu kaliteli görsellere ihtiyacınız vardır. Güzel ve profesyonel bir tasarım, sonuçta çok fark yaratır.

infographic65293-e1491944335690
Harika illüstrasyonlar bir infografikte büyük fark yaratır

Platformumuzda genel olarak bilimle ilgili binlerce illüstrasyon bulacaksınız. Ancak, ihtiyacınız olan illüstrasyonları bulamazsanız, bunları talep edebilirsiniz. Mind the Graph abonesi olarak, ayda birkaç dolar karşılığında ihtiyacınız olan sayıda illüstrasyon talep edebilirsiniz.  Zaten aboneyseniz ve bir illüstrasyon talep etmek istiyorsanız, şu adrese yazın contact@mindthegraph.com. İrtibatınızı dört gözle bekliyorum!

Mind the Graph tarafından yazılan seri

Gönderiler, tasarımcılarımız tarafından hazırlanmış bir rehberdir. Platformumuzda gördüğünüz muhteşem illüstrasyonları ve şablonları onlar yapıyor. Ayrıca, e-kitabımızı ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bilim infografikleri yapmayı ve sunumlarınızı geliştirmeyi öğrenin

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar