Toto je štvrtý príspevok zo série  Ako vytvoriť infografiku. Ak ste zmeškali posledný príspevok, môžete prečítajte si ho tu.

Teraz už vieme, aký význam má skicovanie. Prvá verzia sa vždy líši od konečnej verzie. Začnite teda pracovať a vytvorte prvý návrh. Vizualizácia je dôležitá pre nové poznatky.

Majte na pamäti hlavnú otázku vašej infografiky. Tú musíte zdôrazniť.

Rozloženie by ste mali štruktúrovať tak, aby ste vytvorili prirodzený tok informácií so zvýraznenými informáciami, ktoré čitateľ uvidí ako prvé, a to aj z väčšej vzdialenosti, ako napríklad názov a hlavný obrázok. Vedľajšie informácie by mali byť menej výrazné, aby neznečisťovali pohľad a nemali prednosť.

Ak chcete vytvoriť hierarchiu prvkov, upravte farby, veľkosť a písma.

blog 4.3

Výber farieb

Farby infografiky by mali ladiť so všetkými prvkami. Vyberte si paletu a kombinujte štýly. Môžete použiť doplnkové farby alebo jednofarebné tóny.

blog 4.5

Šablóna s doplnkovými farbami
Šablóna s doplnkovými farbami

blog 4.6

Šablóna zelených ton
Monochromatické: Šablóna zeleného tónu

Pomocou farby zvýraznite dôležité informácie alebo zoskupte súvisiace prvky. V tejto šablóne Mind the Graph sú zvýraznenou informáciou farby pavúkov. Preto je celá infografika v odtieňoch sivej, aby nekonkurovala hlavným údajom.

Šablóna pavúka
Šablóna pavúka

Ak chcete vedieť viac o tom, ako používať farby a ilustrácie, pozrite si video, ktoré vytvorili naši dizajnéri, aby vám pomohli. Kliknite na tlačidlo nižšie a pozrite si ho teraz:

stop_ugly

Ako vytvoriť infografiku s úžasnými ilustráciami?

 

Obrázok je hodný tisícov slov.

Ilustrácie sú zrozumiteľnejšie a upútajú pozornosť čitateľa. Nie je však ľahké nájsť ohromujúce obrázky, ktoré by sa dali použiť v prezentáciách, grafických abstraktoch, hlavne vo vedeckých ilustráciách. Nestačí použiť obrázky, potrebujete kvalitné obrázky, vedecky presné, krásne a ktoré sa kombinujú s dizajnom vašej infografiky. Krásny a profesionálny výtvor má veľký vplyv na výsledok.

infographic65293-e1491944335690
Úžasné ilustrácie majú v infografike obrovský význam

Na našej platforme nájdete tisíce ilustrácií z oblasti vedy všeobecne. Ak však nenájdete ilustrácie, ktoré potrebujete, môžete si ich vyžiadať. Ako predplatiteľ Mind the Graph si môžete vyžiadať toľko ilustrácií, koľko potrebujete, a to všetko za niekoľko dolárov mesačne.  Ak ste už predplatiteľom a chcete požiadať o ilustráciu, napíšte na adresu contact@mindthegraph.com. Teším sa na váš kontakt!

Séria príspevkov od Mind the Graph

Príspevky sú sprievodcom, ktorý vytvorili naši dizajnéri. Vytvárajú úžasné ilustrácie a šablóny, ktoré vidíte na našej platforme. Taktiež môžete zadarmo získať našu elektronickú knihu. Naučte sa vytvárať vedecké infografiky a zlepšovať svoje prezentácie

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny