Pandemie były najgorętszym tematem badań w 2020 roku. Wpływ pandemii COVID-19 na nasze życie sprawił, że wszyscy zaczęliśmy zgłębiać ten rozległy temat. 

Studenci, badacze, profesorowie - wielu z nich rozpoczęło badania nad pandemiami, aby zaprezentować swoje cenne odkrycia i w jakiś sposób pomóc światu.

Czy ty też zaczynasz swoje badania na temat pandemii? W takim razie to świetny początek.

W tym obszernym artykule na temat pandemii omówimy, w jaki sposób można stworzyć wysokiej jakości artykuł badawczy na temat pandemii. 

Jeśli szukasz inspiracji z innych artykułów naukowych na temat pandemii, nie musisz szukać gdzie indziej. Mamy wszystko, czego potrzebujesz. 

Przeanalizowaliśmy niektóre z najlepszych artykułów naukowych na temat pandemii i przeanalizowaliśmy wzorce, które wyróżniają te artykuły.

Wymieniliśmy tutaj te same cechy, abyś mógł stworzyć zwycięski artykuł badawczy na temat pandemii, podążając ścieżką niektórych z najlepszych artykułów badawczych na temat pandemii.

Niezbędne jest dokładne streszczenie

Streszczenie jest jedną z najważniejszych części każdego artykułu naukowego. To samo dotyczy zwłaszcza pracy naukowej na temat pandemii.

Natknęliśmy się na setki artykułów naukowych na temat pandemii. Rzeczą, która jako pierwsza przykuwa naszą uwagę, jest abstrakt. 

Jeśli abstrakt jest starannie opracowany, dając wgląd w treść pracy naukowej, to każda zainteresowana osoba będzie zachęcona do przeczytania całego artykułu.

Streszczenie to pierwsze wrażenie, jakie wywierasz na czytelnikach. Dlatego ważne jest, aby poświęcić mu dużo czasu i dobrze je przygotować.

Abstrakty muszą zawierać esencję całego artykułu badawczego na temat pandemii w krótkim formacie. To może łatwo pójść źle.

W swoim streszczeniu musisz upewnić się, że podajesz krótkie, ale szczegółowe wyjaśnienie tematu swojej pracy badawczej. 

Musisz także wyartykułować, jaką pracę wykonałeś podczas tworzenia tego artykułu badawczego na temat pandemii i jak może on być pomocny dla czytelnika.

Możesz rozpocząć pisanie streszczenia po zakończeniu pisania całego artykułu badawczego. Pomoże ci to lepiej opisać sedno całego artykułu w kilku słowach, jednocześnie brzmiąc zwięźle i atrakcyjnie dla czytelników.

Możesz wybrać główną hipotezę z sekcji wstępu i podsumowania, aby dodać ją do streszczenia. Zidentyfikuj również główne wyniki swojej pracy badawczej i dodaj je do streszczenia w znaczący sposób.

Musisz upewnić się, że streszczenie brzmi spójnie i sensownie, nawet samo w sobie. Czytelnik nie powinien być zmuszony do przeczytania całego artykułu na temat pandemii, aby zrozumieć jego streszczenie.

Ten artykuł badawczy na temat pandemii COVID-19 ilustruje idealny przykład tego, jak powinien wyglądać dobry abstrakt.

Abstrakt zaczyna się od punktu bólu i informuje czytelnika, w jaki sposób niniejszy artykuł badawczy rozwiązuje ten problem za pomocą modelu prognozowania historycznego.

Powinieneś zrozumieć, że mówisz o tak delikatnym temacie jak pandemia.

Twój artykuł badawczy ma moc kierowania czytelnika w nowych kierunkach i pomagania światu w jakiś sposób. 

Dlatego upewnij się, że streszczenie jasno określa korzyści płynące z przeczytania całego artykułu badawczego na temat pandemii.

Odniesienia do historii są ważne

Oczywiście podstawą każdego artykułu badawczego są wcześniejsze badania, które zostały opublikowane na jego temat. To samo dotyczy badań nad pandemią.

Podczas pisania pracy naukowej na temat pandemii ważne jest, aby odnieść się do historii prac naukowych opublikowanych na temat tej samej lub podobnej pandemii.

Odwoływanie się do historii w ten sposób podczas tworzenia artykułu na temat pandemii pomoże ci stworzyć solidne podstawy dla artykułu. 

W ten sposób czytelnicy automatycznie uznają Cię za bardziej wiarygodnego, ponieważ będą wiedzieć, że Twoje wnioski nie są bezpodstawne. I że masz sporą wiedzę na dany temat.

Czytelnicy będą wiedzieć, że nauczyłeś się, odniosłeś i ewoluowałeś na podstawie tego, co zostało już opublikowane na temat pandemii.

To tak, jakby spojrzeć w okno przeszłości i określić, co zostało zrobione i czego się z tego nauczyliśmy.

Na przykład, jeśli tworzysz artykuł naukowy na temat pandemii COVID-19, nie ma sensu zaczynać od nowa. 

Przeprowadzono już wiele badań na temat COVID-19. Powinieneś więc zapoznać się ze wszystkimi badaniami przeprowadzonymi na innych istotnych wirusach i ich ewolucji na przestrzeni lat. 

W ten sposób będziesz w stanie wnieść coś nowego. W przeciwnym razie Twój artykuł badawczy może być bezpodstawny i nieistotny. 

Co więcej, odwoływanie się do historii również rozpali twoje zainteresowania i inspirację. Zostaniesz zalany nowymi pomysłami i punktami widzenia na swój pandemiczny artykuł badawczy. Może to nawet doprowadzić do przełomu w badaniach nad tą pandemią.

Ostatecznie, odwołanie się do historii pomoże ci zagłębić się w rozwiązanie i zapewnić najwyższą możliwą jakość prac badawczych.

Na przykład ten artykuł badawczy na temat rozprzestrzeniania się dżumy w Europie jest silnie oparty na danych historycznych i obserwacjach pandemii.

Istotne aspekty geograficzne sprawiają, że raporty są istotne

Podczas pracy nad artykułem na temat pandemii należy rozważyć zawężenie lub omówienie konkretnych lokalizacji geograficznych. 

Wiele pandemii wpływa na niektóre lokalizacje geograficzne bardziej niż na inne. Lub niektóre pandemie mogą mieć różny wpływ na różne lokalizacje geograficzne. W każdym z tych przypadków mówienie o swoich badaniach specyficznych dla lokalizacji może wzbudzić zainteresowanie czytelników.

Gromadzenie danych o lokalizacjach geograficznych w celu uzyskania pewnych punktów lub prognozowania wyników może mieć ogromny pozytywny wpływ na czytelników. Twój pandemiczny artykuł badawczy będzie dobrze rezonował, a tym samym będzie się wyróżniał bez wysiłku.

Wspomnienie o aspektach geograficznych może być korzystnym narzędziem do przekazania tego, co próbujesz przekazać w swoim artykule na temat pandemii.

Wzmocni to kontekst Twojego artykułu. Stanie się tak, ponieważ uzyskasz obserwacje etniczne, kulturowe i geograficzne, aby wesprzeć swoje ustalenia i skutecznie komunikować się z odbiorcami. 

Twój artykuł na temat pandemii będzie omawiany i przywoływany znacznie częściej. Nawet osoby niezwiązane z techniką będą zainteresowane dowiedzeniem się więcej o twoich unikalnych odkryciach na temat pandemii.

Na przykład ten artykuł badawczy na temat Czynnik etiologiczny dżumy ma specjalną sekcję poświęconą rozmieszczeniu geograficznemu i występowaniu pandemii. Mają też bardzo przydatną wizualną reprezentację tego samego. To znacznie lepiej rezonuje z czytelnikami.

Dokumenty dotyczące pandemii są niekompletne bez wykresów i tabel

Przeglądając wszystkie artykuły badawcze na temat pandemii, najczęstszym wzorcem lub obserwacją było to, że większość z nich zawierała elementy wizualne, takie jak wykresy lub infografiki. 

Prawie wszystkie prace badawcze, zwłaszcza te dotyczące pandemii, wymagają wykresów i tabel do prezentacji danych i informacji. W związku z tym jest to coś, co byłoby istotną częścią pracy badawczej na temat pandemii.

Chociaż treść tekstowa jest świetna, nic nie przebije samowyjaśniającej się infografiki, która przedstawia wszystkie istotne ustalenia i wyniki twojego artykułu na temat pandemii.

Badania wykazały, że ludzki mózg jest w stanie przetwarzać obrazy 60 000 razy szybciej niż treści tekstowe.

W związku z tym możemy śmiało powiedzieć, że wykresy i reprezentacje tabel mogą natychmiast sprawić, że artykuł będzie o wiele bardziej interesujący i intrygujący.

Korzystając z wykresów i tabel, będziesz dysponować liczbami i statystykami, aby skutecznie przekazać zamierzony komunikat, co może nie być możliwe wyłącznie za pomocą treści tekstowych w artykule badawczym.

Artykuł naukowy na temat pandemii może wydawać się raczej pusty bez infografiki na temat wirusów lub tabelarycznego przedstawienia danych historycznych dotyczących pandemii.

Dlatego też dodawanie raportów, wykresów i tabel dotyczących pandemii może być niezwykle korzystne w tworzeniu wpływowego artykułu badawczego na temat pandemii. Takie tabele i wykresy można łatwo tworzyć online za pomocą narzędzi takich jak Mind the Graph. 

Poniższy artykuł dotyczący immunogenności szczepionek pandemicznych zawiera wiele wykresów i tabel, które skutecznie ilustrują wyniki badań.

Czy nie sądzisz, że artykuł badawczy byłby niekompletny bez tych wykresów?

Czytaj więcej: Kompletny przewodnik po tworzeniu kompleksowych wykresów do artykułu naukowego

Szczegółowe streszczenia graficzne mogą wywrzeć wpływ

Jeśli piszesz artykuł badawczy na temat pandemii, zasadniczo przedstawiasz scenariusz lub rozwiązanie dotyczące choroby.

Dlatego musisz upewnić się, że dzielisz się swoimi punktami w najbardziej kreatywny i intuicyjny sposób.

Najlepszym sposobem na kreatywne przedstawienie wyników badań jest dodanie szczegółowych danych liczbowych do artykułu na temat pandemii.

Wyobraź sobie, że przeglądasz dwa podobne artykuły naukowe na temat pandemii. Jeden z nich ma szczegółową infografikę, która jasno wyjaśnia całe sedno ustaleń artykułu w najbardziej atrakcyjny wizualnie sposób. 

Drugi z nich przekazuje to samo przesłanie, ale jest pozbawiony postaci. 

Jak myślisz, który z nich byłby bardziej skuteczny w przekazywaniu wiadomości? Oczywiście ten z postacią.

Infografika naukowa może być potężna i będzie miała duże znaczenie. Można użyć infografiki online Generator grafiki informacyjnej do tworzenia infografik, które wspierają artykuł na temat pandemii.

Możesz pokazać całą strukturę biologiczną i wyjaśnić niezbędne punkty za pomocą obrazu. 

Kolejną wielką zaletą dodawania infografik i obrazów jest to, że artykuł badawczy będzie częściej udostępniany online. 

Osoby niezwiązane z medycyną, które mogą nie zrozumieć twojego przekazu w artykule badawczym, mogą być w stanie zrozumieć twój przekaz za pomocą szczegółowej infografiki.

Doprowadzi to do tego, że coraz więcej osób będzie udostępniać online obrazy i infografiki z Twojego artykułu na temat pandemii. Dzięki temu Twój artykuł badawczy i unikalne ustalenia dotyczące pandemii zyskają ogromną widoczność.

Można utworzyć takie wykresy online przy użyciu łatwych w użyciu narzędzi do generowania wykresów naukowych, takich jak Mind the Graph.

Możesz dostosować swoją infografikę w oparciu o przesłanie, które chcesz przekazać w swoim artykule badawczym. Dzięki temu Twój artykuł będzie miał większy wpływ na odbiorcę.

Doskonałym tego przykładem jest poniższy rysunek, który doskonale ilustruje model zaproponowany przez badacza. Dzięki temu cały obraz jest znacznie bardziej przejrzysty i łatwiejszy do zrozumienia.

Czytaj więcej: Jak stworzyć skuteczny abstrakt graficzny?

Istotne historie dodają kontekstu i sprawiają, że raporty są wnikliwe

Pandemie nie są zbyt wesołym tematem do rozmowy. Prawdopodobnie dlatego większość artykułów na temat pandemii prawie zawsze ma bardzo poważny ton i język. Takie artykuły mają zazwyczaj bardzo mocne przesłanie.

W związku z tym sprawienie, by artykuł na temat pandemii wyglądał ekscytująco, może być trudnym i prawie niemożliwym zadaniem. Jak więc sprawić, by artykuł na temat pandemii był bardziej atrakcyjny? Poprzez opowiadanie historii!

Historie dodają bardzo potrzebnej spójności i haczyka do badań nad pandemią. Twój artykuł będzie wyglądał na bardziej spójny dzięki historii, a wszystko splecie się w piękny przekaz.

Prowadzenie pandemicznego artykułu badawczego za pomocą historii sprawi, że będzie on bardziej zapadał w pamięć. Twój artykuł będzie wyróżniał się spośród setek innych artykułów.

Badania pokazują, że wiadomości dostarczane jako historie mogą być 2200% bardziej skuteczne i zapadające w pamięć w porównaniu do zwykłego przedstawiania faktów i ustaleń. Dlatego właśnie storytelling akademicki jest sztuką, która jest tak potężna i owocna.

Możesz zacząć od historii i kontynuować ją przez cały artykuł badawczy. Zacznij od przedstawienia problemu lub bolączki, a następnie ujawnij swoje odkrycia za pomocą zwięzłej fabuły.

Od streszczenia, przez dyskusję, aż po ostateczne rozwiązanie, staraj się kultywować osobowość swojego artykułu badawczego. Pomoże to odbiorcom uzyskać głębsze zrozumienie pomysłów i rozwiązań, które prezentujesz w swoich badaniach nad pandemiami.

Możesz nawet wpleść tę historię w swoje dane liczbowe i infografiki. Możesz użyć narzędzia online Generator grafiki informacyjnej aby stworzyć spersonalizowane obrazy, które wizualnie przedstawią Twoją historię.

Poniższy artykuł badawczy dotyczący refleksji na temat dwóch epidemii koronawirusa skutecznie wykorzystuje storytelling.

Sprawia, że czytelnik jest zaangażowany i wciągnięty od samego początku, a to jest to, co dobra historia może zrobić z suchym artykułem na temat pandemii.

Cytaty mają kluczowe znaczenie dla udowodnienia roszczeń

Żyjemy w czasach, w których każdy może tworzyć informacje online. Większość zasobów internetowych może nie być tak wiarygodna, jak myślisz. Twierdzenia zawarte w tych źródłach internetowych są zazwyczaj niewiarygodne.

Co więcej, te źródła online mogą nie przetrwać długo. Może to być spowodowane zamknięciem strony internetowej. 

Albo oryginalny autor mógł uzyskać prawa autorskie do źródła. Wiele witryn często wyłącza swoje strony. Prowadzi to do błędów 404.

Cytowanie tych źródeł może zaszkodzić skuteczności pracy naukowej na temat pandemii. W przypadku tak wrażliwego tematu jak pandemia należy upewnić się, że cytowane źródła są godne zaufania.

Dlatego też, gdy cytujesz źródło internetowe, upewnij się, że bierzesz referencje z wiarygodnych źródeł i popularnych stron internetowych.

Zmniejszy to prawdopodobieństwo wystąpienia błędów 404, a tym samym zapewni, że Twój pandemiczny artykuł badawczy będzie wiarygodny i rzetelny.

Na przykład ten artykuł badawczy na temat Gotowość i zachowania zapobiegawcze na wypadek pandemii COVID-19 ma kilka wiarygodnych i wysokiej jakości cytatów, które sprawiają, że artykuł badawczy jest znacznie bardziej efektywny.

Wnioski

Stworzenie pracy badawczej na temat pandemii może być niezwykle satysfakcjonujące w czasach, w których żyjemy. Jednak sprawy mogą łatwo pójść na południe, jeśli nie zachowasz szczególnej ostrożności, biorąc pod uwagę wrażliwość panującą wokół tematu.

Istnieje wiele prac badawczych na temat pandemii. Jeśli nie chcesz być kolejnym z nich, wskazówki i taktyki przedstawione w tym obszernym przewodniku będą dla Ciebie przydatne. 

Zacznij więc od razu! Skorzystaj z tych wskazówek i zacznij tworzyć swój kolejny artykuł naukowy na temat pandemii.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony