Streszczenia graficzne i Nature Chemistry

Prezentowanie czytelnikom artykułów naukowych w nowy i innowacyjny sposób jest jednym z głównych celów wydawców naukowych w erze technologii internetowych. Graficzne streszczenia są świetnym sposobem na osiągnięcie tego celu.

Obecnie z portfolio Nature tylko Nature Chemical Biology i Nature Chemistry publikują swoje artykuły z graficznymi streszczeniami.  

Artykuł "Sztuka abstrakcji" opublikowanym przez Nature Chemistry w sierpniu 2011 r. wspomniano, że korzystanie z graficznych abstraktów (przynajmniej w czasopismach chemicznych) poprzedza internet. 

Artykuł donosi, że graficzne streszczenia pojawiły się po raz pierwszy w czasopiśmie chemicznym w 1976 roku, w niemieckojęzycznym Angewandte Chemie, a później w tym samym czasopiśmie, ale w wydaniu międzynarodowym w 1977 roku. "Zgodnie z moją najlepszą wiedzą, Angewandte Chemie jako pierwsze udostępniło tę funkcję", mówi Peter Gölitz, redaktor naczelny czasopisma od 1982 roku. 

Mniej więcej w tym czasie czasopisma zaczęły zmieniać swoje okładki. Jednak wiele czasopism chemicznych nadal utrzymywało swoje okładki bez zmian przez wiele lat. Według artykułu, zmiana ta zajęła lata ze względu na konserwatywny charakter tej branży. 

The Tetrahedron Letterswiodąca platforma Elsevier zawierająca recenzowaną literaturę naukową, wprowadziła abstrakty graficzne dopiero w 1986 roku. Dopiero w 1994 roku abstrakty graficzne zaznaczyły swoją obecność na stronach Komunikacja chemiczna. Tymczasem czytelnicy Czasopismo Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (JACS) Czekaliśmy do 2002 roku, aby zobaczyć graficzne streszczenia. 

Spośród wszystkich dziedzin, chemia była jedną z pierwszych, które przyjęły abstrakty graficzne, i to nie przez przypadek. Chemia jest przedmiotem wizualnym, a jej subdyscypliny, takie jak organiczna, nieorganiczna, a nawet biochemia, są bardzo związane ze strukturami cząsteczek i ich różnymi możliwymi formami. 

Prosta reakcja chemiczna może obejmować co najmniej dwie różne cząsteczki oddziałujące ze sobą i zmieniające się w określonym mechanizmie, przechodząc przez więcej niż jedną strukturę pośrednią. Wyjaśnienie tego za pomocą samych słów może być nie tylko trudne, ale także bardzo złożone. Wyjaśnienie reakcji może wymagać długiego tekstu, a nawet nie dostarczyć wszystkich potrzebnych informacji. 

Prawda, chemicy?

Nie bój się więc tworzyć i używać graficznych abstrakcji!

W Mind the Graph masz do dyspozycji niesamowitą bibliotekę molekuł.

Galeria Mind the Graph dla molekuł
Kliknij na obrazek, aby przejść do galerii Mind the Graph.

Co graficzne streszczenia mogą zrobić dla moich badań?

Streszczenie graficzne musi przyciągać wzrok, a jednocześnie być proste w interpretacji. 

Artykuł "Sztuka abstrakcji" wyjaśnia, że "jednym z głównych celów abstraktu graficznego jest destylacja przesłania artykułu do obrazu, który nie jest zbyt zagracony, nieco przyciągający wzrok i stosunkowo łatwy do interpretacji".

Zainwestowanie w abstrakt graficzny dla swoich badań może usprawnić przeglądanie artykułu online, zwiększając widoczność badań, a także liczbę odczytów i cytowań. 

Wytyczne dotyczące przyrody

Wszystko, co musisz wiedzieć, znajdziesz na stronie Nature Chemistry, Przygotowanie zgłoszenia aby utworzyć abstrakcję graficzną. Ale aby ułatwić ci życie, przenieśliśmy to tutaj, abyś mógł to zobaczyć. Sprawdź poniżej:

  • Streszczenie graficzne może zawierać struktury chemiczne lub obrazy; 
  • Stwierdzenia tekstowe powinny być ograniczone do minimum;
  • Kolorowe streszczenia graficzne są mile widziane i będą publikowane bez dodatkowych opłat;
  • Obraz musi być tak zwymiarowany, aby zmieścił się w prostokącie o wymiarach 90 mm szerokości × 50 mm wysokości;
  • Grafika powinna być przesłana jako pojedynczy plik w standardowym formacie i zostanie opublikowana w spisie treści w wersji drukowanej i online;
  • Wszystkie streszczenia graficzne powinny być prezentowane na białym tle, a obrazy powinny w miarę możliwości wypełniać dostępną szerokość.

Oto kilka wskazówek: 

  • Należy uważać na rozmiar struktury chemicznej. Jeśli dodasz mały obraz, możesz stracić ważne informacje we mgle wiązań i etykiet atomów. 
  • Przejrzysty schemat może być bardziej przydatny w artykułach z dziedziny chemii fizycznej niż wykres lub inne surowe dane.
Mind the Graph Ilustracje chemiczne.
Sprawdź naszą różnorodność ilustracji z dziedziny chemii. Kliknij obraz, aby przejść do galerii.

Graficzne streszczenia stworzone przy użyciu Mind the Graph

Chcielibyśmy podzielić się z wami tym niesamowitym i pięknym abstraktem graficznym stworzonym przy użyciu Mind the Graph.

Obraz został stworzony przez Laboratorium Becker, do artykułu "Metaboliczna regulacja ekspresji genów przez laktylację histonów", opublikowanym przez Nature w październiku 2019 r.

Zhang, D., Tang, Z., Huang, H. i in. Metaboliczna regulacja ekspresji genów przez laktylację histonów. Natura 574, 575-580 (2019). https://doi.org/10.1038/s41586-019-1678-1

Badanie sugeruje, że "endogenny 'zegar mleczanowy' w makrofagach M1 poddanych działaniu bakterii włącza ekspresję genów w celu promowania homeostazy". Aby przeczytać cały artykuł, kliknij tutaj.

Graficzne streszczenia z Nature Chemistry

Jeśli potrzebujesz inspiracji, oto kilka graficznych streszczeń artykułów przyrodniczych, które warto zobaczyć. Pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na stworzenie świetnego graficznego streszczenia, które tylko doda wartości Twoim badaniom. 

Graficzne streszczenia z Nature Chemistry
Dunkelmann, D.L., Oehm, S.B., Beattie, A.T. et al. 68-kodonowy kod genetyczny do włączenia czterech różnych niekanonicznych aminokwasów umożliwionych przez zautomatyzowane ortogonalne projektowanie mRNA. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00764-5
Graficzne streszczenia z Nature Chemistry
Abbasov, M.E., Kavanagh, M.E., Ichu, TA. i in. Atlas chemii reaktywnej lizyny w całym proteomie. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00765-4
Graficzne streszczenia z Nature Chemistry
Rizzuto, F.J., Platnich, C.M., Luo, X. i in. Dyssypacyjna ścieżka ewolucji strukturalnej włókien DNA. Nat. Chem. 13, 843-849 (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00751-w
Graficzne streszczenia z Nature Chemistry
Mao, JH., Wang, YB., Yang, L. i in. Kontrolowana przez organokatalizator selektywna funkcjonalizacja C-H arenu. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00750-x
Graficzne streszczenia z Nature Chemistry
Schissel, C.K., Mohapatra, S., Wolfe, J.M. i in. Głębokie uczenie się do projektowania abiotycznych miniprotein celujących w jądro. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00766-3
Graficzne streszczenia z Nature Chemistry
Zhao, B., Han, S., Malbon, C.L. i in. Pełnowymiarowa stereodynamika kwantowa nieadiabatycznego wygaszania OH(A2Σ+) przez H2Nat. Chem. 13, 909-915 (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00730-1

Piękne, co? Może w przyszłości Nature zacznie prezentować graficzne abstrakty we wszystkich swoich Portfolio.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Nature Chemistry / Preparing your Submission tutaji zapoznaj się ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi wymagań dotyczących rozdzielczości. 

Gotowy do rozpoczęcia swojej graficznej abstrakcji? Mind the Graph czeka na Ciebie! 

Kliknij tutaj aby rozpocząć tworzenie! 

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony