Grafické abstrakty a Nature Chemistry

Představení vědeckých článků čtenářům novým a inovativním způsobem je jedním z hlavních cílů vědeckých vydavatelů v éře webových technologií. A grafické abstrakty jsou skvělým způsobem, jak toho dosáhnout.

V současné době z portfolia Nature pouze Nature Chemical Biology a Nature Chemistry publikují své články s grafickými abstrakty.  

Článek "Umění abstraktů" publikovaný v časopise Nature Chemistry v srpnu 2011 uvádí, že používání grafických abstraktů (alespoň v chemických časopisech) předcházelo internetu. 

V článku se uvádí, že grafické abstrakty se poprvé objevily v chemickém časopise v roce 1976 v německojazyčném časopise Angewandte Chemie a později v témže časopise, ale v mezinárodním vydání v roce 1977. "Pokud je mi známo, Angewandte Chemie byla první, která tuto funkci poskytla," říká Peter Gölitz, šéfredaktor časopisu od roku 1982. 

Zhruba v té době začaly časopisy měnit svůj obrázek na obálce. Mnoho chemických časopisů si však ještě po mnoho let ponechávalo své obálky beze změny. Podle článku tato změna trvala roky kvůli konzervativnímu charakteru tohoto odvětví. 

Na stránkách Tetrahedron Letters, přední platforma recenzované odborné literatury společnosti Elsevier, přijala grafické abstrakty teprve v roce 1986. Teprve v roce 1994 grafické abstrakty zaznamenaly přítomnost na stránkách časopisu Chemická komunikace. Mezitím čtenáři Časopis Americké chemické společnosti (JACS) na grafické abstrakty se čekalo až do roku 2002. 

Chemie byla ze všech oborů jednou z prvních, která začala používat grafické abstrakty, a nebylo to náhodou. Chemie je vizuální obor, její dílčí disciplíny, jako je organická, anorganická, a dokonce i biochemie, jsou velmi spjaty se strukturou molekul a jejich různými možnými formami. 

Jednoduchá chemická reakce může mít nejméně dvě různé molekuly, které se vzájemně ovlivňují a mění určitým mechanismem, přičemž procházejí více než jednou strukturou meziproduktů. Vysvětlit to pouze pomocí slov by mohlo být nejen obtížné, ale také velmi složité. Vysvětlení reakce může zabrat dlouhý text a dokonce nemusí přinést všechny potřebné informace. 

Není to tak, chemici?

Nebojte se tedy vytvářet a používat grafické abstrakty!

Ve společnosti Mind the Graph máte k dispozici úžasnou knihovnu molekul.

Mind the Graph Galerie pro molekuly
Kliknutím na obrázek přejdete do galerie Mind the Graph.

Co mohou grafické abstrakty udělat pro můj výzkum?

Grafický abstrakt musí být poutavý a zároveň jednoduchý na interpretaci. 

Článek "Umění abstraktů" vysvětluje, že "jedním z hlavních cílů grafického abstraktu je přetavit sdělení článku do nepříliš přehledného, poutavého a relativně snadno interpretovatelného obrázku".

Investice do grafického abstraktu vašeho výzkumu může zlepšit prohlížení vašeho článku online, zvýšit viditelnost vašeho výzkumu a počet přečtení a citací. 

Pokyny pro přírodu

Vše, co potřebujete vědět, najdete na Přírodní chemie, příprava podání vytvořit grafický abstrakt. Abychom vám však usnadnili život, přinesli jsme vám ji sem k nahlédnutí. Podívejte se níže:

  • Grafický abstrakt může obsahovat chemické struktury nebo obrázky; 
  • Textová prohlášení by měla být omezena na minimum;
  • Barevné grafické abstrakty jsou vítány a budou zveřejněny bez příplatku;
  • Obrázek musí mít takovou velikost, aby se vešel do obdélníku o rozměrech 90 mm na šířku × 50 mm na výšku;
  • Grafika by měla být předložena jako jeden soubor ve standardním formátu a bude zveřejněna v obsahu v tištěné i online verzi;
  • Všechny grafické abstrakty by měly být prezentovány na bílém pozadí a obrázky by měly pokud možno vyplňovat celou dostupnou šířku.

Několik tipů: 

  • Pozor na velikost chemické struktury. Pokud přidáte malý obrázek, můžete ztratit důležité informace v mlze vazeb a značek atomů. 
  • Přehledné schéma může být pro články z fyzikální chemie užitečnější než graf nebo jiná nezpracovaná data.
Mind the Graph Chemické ilustrace.
Podívejte se na naši nabídku ilustrací z oblasti chemie. Kliknutím na obrázek přejdete do galerie.

Grafické abstrakty vytvořené pomocí Mind the Graph

Rádi bychom se s vámi podělili o tuto úžasnou a krásnou grafickou abstrakci vytvořenou pomocí Mind the Graph.

Obrázek byl vytvořen pomocí Laboratoř Becker, pro článek "Metabolická regulace genové exprese pomocí histonové laktylace", kterou v říjnu 2019 zveřejnil časopis Nature.

Zhang, D., Tang, Z., Huang, H. a další. Metabolická regulace genové exprese pomocí histonové laktylace. Příroda 574, 575-580 (2019). https://doi.org/10.1038/s41586-019-1678-1

Studie naznačuje, že "endogenní 'laktátové hodiny' v bakteriálně napadených makrofázích M1 zapínají genovou expresi, aby podpořily homeostázu". Chcete-li si přečíst celý článek, klikněte na zde.

Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry

Pokud potřebujete inspiraci, zde je několik grafických abstraktů z článků o přírodě, které si můžete prohlédnout, a nezapomeňte, věnujte čas vytvoření skvělého grafického abstraktu, který bude mít pro váš výzkum jen přidanou hodnotu. 

Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry
Dunkelmann, D.L., Oehm, S.B., Beattie, A.T. et al. 68-kodonový genetický kód pro začlenění čtyř různých nekanonických aminokyselin umožněný automatizovaným ortogonálním návrhem mRNA. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00764-5
Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry
Abbasov, M.E., Kavanagh, M.E., Ichu, TA. a další. Atlas lyzin-reaktivní chemie v celém proteomu. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00765-4
Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry
Rizzuto, F.J., Platnich, C.M., Luo, X. a další. Disipativní cesta pro strukturní evoluci vláken DNA. Nat. Chem. 13, 843-849 (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00751-w
Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry
Mao, JH., Wang, YB., Yang, L. a další. Organokatalyzátorem řízená site-selektivní C-H funkcionalizace arenu. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00750-x
Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry
Schissel, C.K., Mohapatra, S., Wolfe, J.M. a další. Hluboké učení k návrhu miniproteinů zaměřených na abiotické látky. Nat. Chem. (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00766-3
Grafické abstrakty z časopisu Nature Chemistry
Zhao, B., Han, S., Malbon, C.L. a další. Plnorozměrná kvantová stereodynamika neadiabatického zhášení OH(A)2Σ+) pomocí H2Nat. Chem. 13, 909-915 (2021). https://doi.org/10.1038/s41557-021-00730-1

Nádhera, co? Možná, že v budoucnu začne příroda ve všech svých portfoliích uvádět grafické abstrakty.

Další informace naleznete na stránce Nature Chemistry / Preparing your Submission. zdea nezapomeňte si přečíst všechny pokyny týkající se požadavků na rozlišení. 

Jste připraveni začít s grafickým abstraktem? Mind the Graph na vás čeká! 

Klikněte na zde a začněte tvořit! 

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony