Vitaminas D didina kalcio, magnio ir fosfatų absorbciją žarnyne. Skirtingai nei kiti vitaminai, vitaminas D veikia kaip hormonas, ir mūsų ląstelės turi jam receptorių. Žmonėms svarbiausi šios grupės junginiai yra vitaminas D3 (dar vadinamas cholekalciferoliu) ir vitaminas D2 (ergokalciferolis).

Organizmas jį gamina iš cholesterolio, kai odą veikia saulės spinduliai.

Svarbu palaikyti sveiką vitamino D kiekį. Jis atlieka svarbų vaidmenį kalcio homeostazėje ir medžiagų apykaitoje. Jis buvo atrastas dėl pastangų surasti maisto medžiagą, kurios trūksta vaikams, sergantiems rachitu (vaikiška osteomaliacijos forma). Be to, yra tyrimų, rodančių, kad pakankamo šio vitamino kiekio palaikymas gali turėti apsauginį poveikį ir sumažinti išsėtinės sklerozės (MS) išsivystymo riziką. Keletas tyrimų parodė, kad žmonės, kurie daugiau būna saulėje ir su maistu gauna vitamino D, turi mažesnė rizika susirgti išsėtine skleroze..

Sukūrėme infografiką, kuris padės jums suprasti vitamino D vaidmenį mūsų organizme.

Kad išliktumėte sveiki, užtenka sveikos gyvensenos, subalansuotos mitybos, fizinių pratimų ir saulės spindulių. Tačiau svarbu pasikalbėti su gydytoju ir išsitirti kraujo kiekį.

 

šablonas_vitamina_d_ok

 

Šis infografikas buvo sukurtas Mind the Graph. Naudodamiesi Mind the Graph galite kurti savo prezentacijas ir grafines santraukas bei tobulinti mokslinę komunikaciją. Esame internetinė platforma, leidžianti mokslininkams kurti gražias prezentacijas naudojant mokslines iliustracijas.

Kaip sukurti šią infografiką, galite pamatyti žiūrėdami toliau pateiktą vaizdo įrašą:

 

 

 

 

 

Aš taip pat noriu skleisti savo darbą (1)

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai