Disertacijos gynimas yra paskutinis etapas, finišo tiesioji, ir į jį reikia žiūrėti rimtai. Visi eksperimentai, rezultatų analizė ir krūvos literatūros tyrimų rodo, kaip gerai suprantate savo tyrimą. 

Jei artėjant gynybai jus kankina klausimai, galite būti tikri, kad esate ne vieni. Kiekvienas disertacijos gynimas yra unikalus, tačiau yra strategijų, kaip pasiruošti šiam svarbiam ir reikšmingam įvykiui.

Šis straipsnis - tai gairės su naudingais patarimais, kaip įveikti svarbiausius disertacijos gynimas fazė.

Kas yra disertacijos gynimas?

Disertacijos gynimas, dar vadinamas disertacijos gynimu, yra žodinis mokslinio tyrimo pristatymas ir aptarimas. Tikslas - pristatyti išvadas, parodyti komitetui ir akademinei bendruomenei, kad tyrėjas darbą atliko pakankamai kokybiškai, kad jam būtų suteiktas daktaro laipsnis, ir kad jis geba apie jį kalbėti be dvejonių, visiškai suprasti darbą ir atsakyti į visus galimus klausimus.

Verta paminėti, kad pirmas žingsnis yra disertacijos dokumento priėmimas, nes disertacijų katedros neleidžia kandidatams planuoti gynimų, jei disertacijos dokumento kokybė nėra visiškai priimtina. Taip siekiama įsitikinti, ar mokslininkas yra pasirengęs ginti savo darbą.

Laikas ir formatas

  • Disertacijos gynimui paprastai reikia dviejų valandų privataus egzamino žodžiu. Priklausomai nuo institucijos, gali būti reikalaujama papildomos valandos viešam seminarui.
  • Pavadinimas ir rašytinis dokumentas turėtų būti pateikti komitetui iš anksto. Iš anksto pasidomėkite institucijos terminais, kad būtumėte pasiruošę.
  • Formatas taip pat gali skirtis priklausomai nuo institucijos, tačiau turite būti pasirengę išorinei auditorijai kaip atviram viešam gynimui.

Kurkite gražias skaidres savo disertacijai su Mind the Graph

"Mind the Graph" yra pirmasis mokslininkų pasirinkimas norint lengvai kurti gražias skaidres. Peržiūrėkite daugiau nei 65 000+ moksliškai tikslių iliustracijų iš daugiau nei 80 mokslo sričių. Sėkmingos disertacijos skaidrės prasideda nuo Mind the Graph.

Komiteto nariai: kaip pasirinkti ir kokie yra lūkesčiai?

Norėdami suderinti lūkesčius, supraskite, kad disertacijos komitetas turėtų jus palaikyti disertacijos planavimo, rašymo ir taisymo procese; jis turėtų veikti kaip mentorius, teikti naudingus patarimus ir rekomenduoti keitimo idėjas. Atidžiai pasirinkite savo komitetą, tai vienas svarbiausių žingsnių siekiant sėkmingai parengti disertaciją.

Venkite garsių ir įžymių narių; verčiau pasirinkite žmogų, kurį gerai pažįstate ir su kuriuo galite susisiekti, kai tik prireikia; ir galiausiai pasirinkite žmogų, iš kurio, kaip žinote, galite pasimokyti. 

Patarimai, kaip pasirengti disertacijos gynimui

1. Pasirengti ir praktikuotis

Prieš pateikdami disertacijos dokumentą komitetui ir tarp pristatymo ir gynimo renginio išnaudokite visą laiką praktikai ir pasiruošimui ginti disertaciją.

2. Žinokite savo silpnąsias vietas

Susipažinkite su savo polinkiu į nerimą ir pasiruoškite jam. Jei esate linkę kalbėti greitesniu tempu nei įprastai sakydami viešas kalbas, galite treniruotis ramesnį ritmą. Pasiruoškite savo kalbą ir nustatykite jos laiką; tai padės jums suprasti, kiek laiko ji turėtų trukti.

3. Dalyvavimas įvairiuose pristatymuose

Pasižiūrėkite kitų disertacijų gynimus, kad galėtumėte sklandžiau juos atlikti, sužinotumėte, kokią taktiką ir kaip kiti mokslininkai atlieka savo kalbas, ir suprastumėte disertacijos gynimo vertę bendruomenei.

4. Skirkite sau pakankamai laiko pasiruošti skaidres

Skirkite šiek tiek daugiau laiko tobuloms disertacijos skaidrėms parengti. Patikrinkite, ar skaidrėse pateikiama tinkama informacija ir ar jūsų prielaidos yra teisingos, kad sukurtumėte logišką pristatymo eigą. Pasistenkite pradėti dirbti iš karto, kai tik išsiunčiate rašytinį dokumentą.

5. Kvėpavimo technikos

Kvėpavimas glaudžiai susijęs su oratoriniais įgūdžiais. Sėkmingi kalbėtojai moka reguliuoti kvėpavimą. Pabandykite išmokti keletą kvėpavimo technikų, įskaitant ilgą ir tolygų kvėpavimą. 

6. Sutelkite dėmesį į gerą įžangą

Labai svarbu padaryti stiprų pirmąjį įspūdį, todėl pasirūpinkite, kad įžangoje būtų sutelktas dėmesys į svarbiausius pagrindinius dalykus ir kad ji sužadintų auditorijos smalsumą sužinoti daugiau apie jūsų darbą.

7. Venkite nereikalingų temų

Reikėtų vengti asmeninio išsipasakojimo. Nepamirškite susikoncentruoti į savo darbą, į puikų tyrimą ir atsisakykite komentarų, kad per daug sunkiai dirbote arba kad nemiegojote ištisas dienas. Išlaikykite profesionalų ir aiškų elgesį.

8. Pateikite klausimus

Keletą kartų patobulinę gynybą atpažinsite laisvas vietas. Todėl sudarykite sąrašą klausimų, kurie ateina į galvą repetuojant gynybą. Čia taip pat pravers trečiasis patarimas.

9. Išlaikykite ramybę

Jums bus užduodami klausimai, kuriems ruošėtės, ir netikėti klausimai; tai visiškai normalu, ir visai priimtina, jei nežinote atsakymų į visus klausimus, nes galbūt turėsite galimybių atlikti tyrimą ateityje. Vadovaudami gynybai, išlaikykite šaltakraujiškumą ir pasitikėkite savimi. 

10. Miegas

Kai jūsų darbotvarkėje yra toks svarbus dalykas, lengviau pasakyti, nei padaryti, bet būsite daug geriau pasiruošę, jei pakankamai pailsėsite. Taip ne tik geriau atrodysite, bet ir padėsite išlikti susikaupusiam ir patogiai jaustis gynybos metu.

Paverskite duomenis lengvai suprantamomis ir dinamiškomis istorijomis

Geriausias būdas perduoti sudėtingą duomenų kiekį - išreikšti jį vizualiai. Lentelės, brėžiniai ir grafikai - pagalbinės priemonės, kurias lengviau ir veiksmingiau interpretuoti, pagerina mokslinių tyrimų rezultatų pateikimo procesą. Naudokite . Atminkite grafiką šablonus, kad galėtumėte sukurti vaizdinį pasakojimą apie savo duomenis.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai