Běžně se při pokusech používají dva nebo tři různé druhy. Kromě toho musí taxonomové poukázat na rozdíly mezi příbuznými druhy. Grafické abstrakty jsou skvělým nástrojem, jak tyto rozdíly atraktivně a poutavě ukázat. Můžete použít vědecké ilustrace a kombinovat je se souhrnnými informacemi.

Pokud však chcete zobrazit srovnání pomocí grafických abstraktů, je třeba věnovat pozornost několika věcem. Ale nebojte se, podělím se s vámi o 03 tipů a praktických příkladů, které vám pomohou vytvořit vlastní vizuální abstrakt.

 01. K rozdělení obsahu můžete použít rámečky a barvy. 

 

Důležité je uspořádat obsah tak, aby čtenář snadno pochopil, které informace patří ke kterému druhu. Skvělým nástrojem k tomu jsou rámečky a barvy. Jen dávejte pozor, abyste si grafické abstrakty NEZNEČISTILI použitím neodpovídajících barev. Můžete zvolit stejnou barvu a použít různé přechody nebo neprůhlednost. Podívejte se na tento příklad:

náhled_78315

Použil jsem žlutou a oranžovou barvu, protože tyto barvy se hodí ke kočičím ilustracím.

Tento další příklad neukazuje různé druhy, ale porovnává vnitřní a vnější stranu viru:

grafické abstrakty zyka virus

 

02. Porovnejte stejné aspekty každého druhu

 

Vytvořil jsem grafický abstrakt zobrazující 3 různé druhy sov. Obsah porovnává velikost, prostředí, opeření a barvy očí. Může to být matoucí, pokud uvedete informaci, jako je barva oka, jen pro jeden druh. Koneckonců, pokud tak učiníte, nebude se jednat o srovnání. 

Navíc, pokud si rádi přečtete o rozmanitosti ptáků, už jsem napsal příspěvek s krásnou infografikou, která ukazuje mnoho druhů ptáků, které si můžete prohlédnout zde.

03. Kombinujte všechny prvky ve svých grafických abstraktech

 

Musíte kombinovat velikost, zobrazení a polohu používaných prvků. Nevybírejte si ilustraci, která se nehodí k ostatním. Musíte vytvořit vzor s ilustracemi, barvami, velikostí textu a typografií.

Podívejte se na tento příklad grafického abstraktu, který porovnává tři druhy motýlů. První z nich používá ilustrace v různých pohledech:

příklad grafických abstraktů

Nyní se podívejte na pravý příklad, který ukazuje tři motýly v čelním pohledu:

náhled_78320

Natočil jsem výukové video, abych lépe vysvětlil ideu výběru správných ilustrací:

Toto a další výuková videa jsou k dispozici na našem webu. kanál youtube.

 Není snadné najít přesné a atraktivní vědecké ilustrace na Googlu. Z tohoto důvodu poskytujeme tisíce vědeckých ilustrací pro naše uživatele. Všechny tyto šablony byly vytvořeny v Mind the Graph a jsou k dispozici pro vás. Pokud navíc nenajdete potřebné ilustrace, můžete si je vyžádat! Úžasné, že? Tak proč nezačít ještě dnes zlepšovat svou komunikaci ve vědě?

náhled_250

 

 

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony