Дослідники знайшли докази існування рідкої води на Марсі.

Нова стаття під назвою Радарні докази наявності підлідної рідкої води на Марсі була опублікована в журналі Science. У статті висловлюється припущення, що під шаром льоду на південному полюсі Марса може знаходитися рідка вода.

"Вода вважається однією з фундаментальних вимог для життя. Це перше стабільне джерело рідкої води, коли-небудь знайдене на Марсі, і його можна вважати потенційним середовищем існування", - пояснив Роберто Оросей, провідний науковець Інституту радіоастрономії в Італії, який проаналізував отримані дані.

Це відкриття особливо дивовижне, оскільки подібні підземні озера є поблизу полюсів Землі, переважно в Гренландії та Антарктиді. Одне з таких озер, підлідне озеро Вілланс в Антарктиді, не виходить на поверхню Землі вже мільйони років. І нещодавно вчені знайшли бактерії, які досі живуть там у повній ізоляції.

Озеро Східне, під багатокілометровим шаром льоду, вкрите кригою щонайменше 15 мільйонів років. Аналіз форм життя свідчить про те, що озеро Східне може бути притулком унікальної екосистеми, яка живиться не сонячним світлом, а хімічними речовинами, що містяться в гірських породах, і живе в ізоляції протягом сотень тисяч років.

Озера Антарктики
Інфографіка озера Восток, найбільшого відомого підлідного озера в Антарктиді. Вважається, що рідкій воді потрібні тисячі років, щоб пройти через озеро, яке за розміром дорівнює північноамериканському озеру Онтаріо. Копирайт изображения: Nicolle Rager-Fuller / NSF

Вчені також знайшли мікроорганізми під землею в шахтах. Ці мікроорганізми споріднені з давніми видами, які колись жили у водному середовищі. Такі міграції підвищують ймовірність того, що те ж саме відбувалося і на Марсі - коли вода відступала, життя переміщалося все глибше під землю.

Найкращі зображення води на Марсі

 

Ви знаєте, що ми вважаємо, що наука повинна бути наочною. Якщо ви хочете показати деталі і змусити читача звернути увагу на вашу роботу, візуальні ресурси - чудовий інструмент.

Тому я відібрав найкращі зображення цього нещодавнього відкриття.

01. Південна полярна шапка Марса, знята орбітальним апаратом Mars Express Європейського космічного агентства. ESA/DLR/FU Berlin

 

ca_0727NID_Mars_South_Polar_Ice_Cap_online

 

02. Також південна полярна шапка Марса та кольорові знахідки Mars Express, накладені на місце, де вони були виявлені. ESA/DLR/FU Berlin

gdgh

 

03. І наостанок - космічний апарат Європейського космічного агентства Mars Express, який шукає на південному полюсі планети рідку воду. ESA/INAF/Davide Coero Borga

ffs

 

"Слідувати за водою" було однією з головних цілей програми NASA на Марсі. Наразі вода є рушійною силою досліджень НАСА у зовнішньому просторі Сонячної системи. Там, де океанічні світи, такі як супутник Юпітера Європа, мають потенціал для підтримки життя. Навіть протопланети, такі як Церера, можуть пояснити, як вода зберігається в кам'янистих "відрах", які транспортують воду по Сонячній системі.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони