Жінки недостатньо представлені в академічній системі як автори, рецензенти та редактори. Ця недопредставленість є постійною і поширеною в багатьох галузях. 

За даними нове дослідження яке оцінювало 1,5 мільйона науковців у сфері STEM, гендерна різниця в академічній спільноті та її вплив не зменшилися за останні 60 років. 

Крім того, крім того, що жінки становлять меншість в академічній спільноті, існує також значна диспропорція у виборі статі для вибірки і навіть у виборі суб'єктів дослідження, що призводить до андроцентричної, або орієнтованої на чоловіків, упередженості, яка історично спонукає дослідників зосереджувати свої висновки і теми на чоловіках, як у наукових дослідженнях, так і в дослідженнях соціальних або поведінкових проблем. Це явище називається Гендерні упередження в дослідженнях.

Що таке гендерна упередженість у дослідженнях?

Ґендерні упередження в дослідженнях визначаються як різне ставлення до чоловіків і жінок, вплив якого варіюється від сприятливого до шкідливого або нейтрального, це систематичний помилковий ґендерно-залежний підхід до соціальних концепцій, який помилково розглядає чоловіків і жінок як дуже схожих або навіть абсолютно різних, тоді як їх слід розглядати як рівних.

Згідно з дослідженням 2020 року всесвітнє дослідженняблизько 90% усіх людей мають певні гендерні упередження щодо жінок.

У дослідницьких цілях слід підкреслити, що ґендерна нечутливість або андроцентризм можуть призвести до системних помилок у плануванні та аналізі досліджень, оскільки результати систематично відрізняються від істинних значень через помилкові або неадекватні знання. 

І, крім того, брак корисної інформації через основні обрані теми досліджень може призвести до нерівного доступу до охорони здоров'я, інформації та знань.

Кожен може створювати красиву інфографіку за допомогою Mind the Graph

Як передплатник, ви маєте доступ до дружнього інтерфейсу drag-n-drop і багатьох ресурсів для дизайну, які допоможуть вам створювати красиві роботи. Ви можете вибрати і відредагувати готовий шаблон або перейти до робочої області і почати створювати з нуля.

Як гендерні упередження впливають на дослідження та діагнози?

Коли йдеться про гендерні упередження, то найбільше занепокоєння викликає сфера охорони здоров'я жінок. 

Як зазначалося раніше, гендерні упередження можуть впливати на вибір теми дослідження або навіть на вибір правильних зразків, що призводить до недостатнього розуміння біології жіночих видів, окрім репродуктивної біології, оскільки дослідження часто зосереджуються на чоловічих істотах. 

Багато вчених вважали, що чоловіки є ідеальними піддослідними, оскільки вони не мають менструального циклу і не можуть завагітніти. 

Хорошим прикладом є те, що чоловіки отримують набагато більше фінансування на дослідження ішемічної хвороби серця, ніж жінки, незважаючи на те, що в групі ризику жінки страждають від набагато більшої захворюваності та смертності. 

Неадекватне лікування симптомів також було виявлено як результат гендерних упереджень. Лікарі, які не вірять пацієнтам, також обмежують людей в отриманні симптоматичного лікування. Згідно з дослідженням Дослідження 2018 рокулікарі зазвичай називають чоловіків, які страждають від хронічного болю, "хоробрими" або "стоїчними", а жінок, які страждають від хронічного болю, - "емоційними" або "істеричними".

Як наслідок - затримка з постановкою діагнозу. Коли лікарі не сприймають симптоми пацієнта належним чином, людина може роками не отримувати правильного діагнозу. Наприклад, у 2019 році дослідження виявило, що в 72% випадків жінки чекали на діагноз довше, ніж чоловіки, враховуючи середній час.

Які додаткові наслідки та фактори гендерних упереджень?

На жаль, гендерні упередження впливають не лише на сферу охорони здоров'я. Існує також очевидний негативний вплив на політику урядів та організацій, оскільки вони мають тенденцію ухвалювати політику без належного розуміння того, як така політика може вплинути на добробут жінок.

Не кажучи вже про те, що в будь-якій сфері, де чоловіки мають переважну владу і вплив, жінки можуть зазнавати сексуальних домагань або нападів.

Привабливі візуалізації даних за допомогою Mind the Graph

Якщо ви хочете створити якісне дослідження, воно має бути зрозумілим для всіх, хто його читає. 

Щоб досягти такого високого рівня розуміння, слід використовувати візуальні ресурси, такі як інфографіка або ілюстрації, щоб читач міг засвоїти знання, не вимагаючи набагато більше даних та інформації. 

Перегляньте Mind The Graph, щоб дізнатися, як створювати виняткові графічні ресурси та вивести свою роботу на новий рівень.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони