Під час написання наукової роботи часто доводиться опрацьовувати величезну кількість даних, які необхідно використати для досягнення мети дослідження. Замість того, щоб переповнювати свою наукову роботу всією цією інформацією, ви можете використовувати візуальні ресурси, щоб зробити її простішою для читання і використовувати на свою користь, щоб зробити її більш привабливою для читачів.

У цій статті Mind The Graph ви дізнаєтеся, як правильно оформити наукову таблицю, щоб привернути увагу читачів і покращити її зрозумілість.

Що таке наукова таблиця і для чого вона потрібна?

Таблиці зазвичай використовують для впорядкування даних, які є надто об'ємними або деталізованими, щоб їх можна було належним чином передати в тексті, що дозволяє читачеві швидко побачити та зрозуміти результати. Таблиці можна використовувати для узагальнення інформації, пояснення змінних або організації та презентації опитувань. Вони можуть бути використані для висвітлення тенденцій або закономірностей у даних, а також для того, щоб зробити дослідження більш читабельним, відокремивши числові дані від тексту. Таблиці, хоч і повні, але не повинні бути надмірно заплутаними.

Таблиці можуть відображати лише числові значення та текст у стовпчиках і рядках. Будь-який інший тип ілюстрації, такий як діаграма, графік, фотографія, малюнок тощо, називається рисунком.

Якщо ви не впевнені, чи варто використовувати таблиці або рисунки у вашому дослідженні, див. Як включати рисунки в дослідницьку роботу щоб це з'ясувати.

Форматування таблиці

У цьому розділі ви дізнаєтеся все, що вам потрібно знати про як скласти наукову таблицю для включення у вашу дослідницьку роботу. Належний формат таблиці є надзвичайно простим і зрозумілим у виконанні, і ось простий посібник, який допоможе вам у цьому:

 • Номер: Якщо у вас більше однієї таблиці, пронумеруйте їх послідовно (Таблиця 1, Таблиця 2...).
 • Посилання: На кожну таблицю в тексті має бути посилання з великої літери: "як видно з таблиці 1".
 • Назва: Переконайтеся, що назва відповідає темі таблиці. Таблиці повинні мати точний, інформативний заголовок, який слугує поясненням до таблиці. Назви можуть бути короткими або довгими, залежно від теми.
 • Заголовки колонок: Заголовки повинні бути корисними та чіткими, представляючи тип наданих даних. Увага читача поступово переходить від заголовка до назви стовпчика. Солідна колекція заголовків стовпців допоможе читачеві одразу зрозуміти, про що йдеться в таблиці.
 • Корпус столу: Це основна частина таблиці, яка містить числові або текстові дані. Створіть таблицю таким чином, щоб елементи читалися зверху вниз, а не поперек.
 • Потрібна інформація: Обов'язково вказуйте одиниці виміру, значення похибки та кількість зразків, а також пояснюйте всі скорочення або символи, що використовуються в таблицях. 
 • Лінії: Обмежте використання ліній, використовуйте тільки те, що необхідно. 

Кроки для створення ефективної наукової таблиці

Тепер, коли ви розумієте основи як скласти наукову таблицюрозгляньте наступні ідеї та найкращі практики для створення найбільш ефективних таблиць для вашої дослідницької роботи:

 • Якщо ваше дослідження містить як таблицю, так і графік, уникайте включення однієї і тієї ж інформації в обидва варіанти.
 • Не дублюйте інформацію з таблиці в тексті.
 • Зробіть свою таблицю естетично привабливою і легкою для читання, залишивши достатньо місця між стовпчиками і рядками та використовуючи просту, але ефективну структуру.
 • Якщо у вашій таблиці багато інформації, подумайте про те, щоб класифікувати її та розбити на стовпчики.
 • Подумайте про об'єднання таблиць з інформацією, що повторюється, або про видалення несуттєвої інформації.
 • Використовуйте виноски, щоб виділити важливу інформацію для будь-якої клітинки. Використовуйте алфавітний маркер виноски, якщо таблиця містить числові дані. 
 • Якщо таблиця, яку ви показуєте, містить дані з попередніх досліджень, щоб уникнути плагіату, зробіть посилання на джерело.

Створюйте науково точну інфографіку за лічені хвилини

Окрім додавання таблиць, щоб зробити вашу дослідницьку роботу більш точною та привабливою, подумайте про використання інфографіки, Mind the Graph це простий інструмент для створення чудової наукової інфографіки, яка може допомогти вам зміцнити та підвищити авторитет ваших досліджень.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони