Коли справа доходить до подання рукопису для публікації в журналі, багато авторів зосереджуються виключно на якості свого дослідження і чіткості написання. Хоча це важливі фактори, легко випустити з уваги роль, яку може відіграти добре складений супровідний лист у процесі подачі рукопису. Супровідний лист може стати ключем до того, щоб ваш рукопис був помічений редактором і, зрештою, прийнятий до публікації. У цій статті ми розглянемо важливість супровідного листа для подачі рукопису в журнал і надамо поради щодо його написання.

Що таке супровідний лист для подання статті до журналу?

Супровідний лист для подання до журналу - це документ, який супроводжує рукопис, коли він подається для публікації в академічному або науковому журналі. Мета супровідного листа - представити автора та його роботу редактору журналу, а також надати будь-яку додаткову інформацію, яка може мати відношення до рукопису або процесу подання. Крім того, його мета - представити рукопис редактору і надати додаткову інформацію про дослідження та його значення. Супровідний лист повинен бути стислим і цілеспрямованим, зазвичай не більше однієї сторінки.

Що має бути в супровідному листі?

Супровідний лист повинен містити кілька ключових елементів для ефективного представлення вашого рукопису. Важливо персоналізувати лист для конкретного журналу, використовувати професійний тон і ретельно вичитати його на наявність помилок. Щоб переконатися, що ваш супровідний лист є ефективним, є кілька ключових елементів, які ви повинні включити:

Інформація про адресата та дата подання

Ваш супровідний лист повинен починатися з дати подання, після чого слід вказати ім'я та адресу редактора або редакції, які будуть розглядати ваш рукопис. Ця інформація повинна бути актуальною і точною, щоб гарантувати, що ваш рукопис потрапить до потрібної людини.

Вступне привітання

Вітання на початку супровідного листа має бути професійним і ввічливим, зверненим до редактора чи редакції на ім'я, починаючи зі слів "Шановний...". Не забудьте вказати титул і посаду редактора, до якого ви звертаєтеся.

Заява про мету та адміністративна інформація

Ваш супровідний лист повинен містити чітке формулювання мети вашого дослідження та назву журналу, до якого ви подаєте свій рукопис. Ви також повинні вказати будь-яку адміністративну інформацію, яку вимагає журнал, наприклад, тип рукопису (наприклад, оригінальне дослідження, оглядова стаття, звіт про випадок) і кількість слів або сторінок.

Короткий виклад основних результатів дослідження та висновки

Одним з найважливіших елементів вашого супровідного листа є стислий виклад основних результатів і наслідків вашого дослідження. Це резюме має бути стислим і цілеспрямованим, висвітлювати найважливіші аспекти вашого дослідження і пояснювати, чому воно є важливим для галузі.

Заяви або інформація, що вимагаються журналом

Багато журналів вимагають, щоб у супровідному листі містилися певні заяви або інформація. Це може бути заява про те, що рукопис раніше не публікувався або не розглядається для публікації в іншому місці, або перелік потенційних конфліктів інтересів чи джерел фінансування, які могли вплинути на дослідження.

Попередні контакти з журналом

Якщо ви мали попередні контакти з журналом, наприклад, подавали попередній рукопис або брали участь у конференції, яку спонсорував журнал, важливо згадати про це у своєму супровідному листі. Ця інформація може допомогти встановити зв'язок між вами і редактором, що збільшить шанси на прийняття вашого рукопису.

Конфлікт інтересів та фінансові розкриття

Важливо повідомляти про будь-які потенційні конфлікти інтересів або фінансові розкриття, які могли вплинути на дослідження. Ця інформація може допомогти забезпечити прозорість і зберегти цілісність дослідження.

Авторство

Ваш супровідний лист повинен містити заяву про те, що всі автори прочитали і схвалили рукопис, а також про те, що робота є оригінальною і не є плагіатом. Ця інформація може допомогти встановити достовірність дослідження і чесність авторства.

Рекомендовані рецензенти

Запропоновані рецензенти, як правило, вважаються найкращою практикою і часто рекомендуються журналами. Надання списку рекомендованих рецензентів може допомогти гарантувати, що рукопис буде розглянутий особами, які мають відповідний досвід і знання для оцінки роботи, а також може допомогти прискорити процес рецензування, скоротивши час, необхідний редактору для визначення потенційних рецензентів. Це може допомогти прискорити процес рецензування і підвищити ймовірність того, що ваш рукопис буде прийнятий.

Паралельні/дублюючі заявки

Важливим моментом при поданні рукопису до публікації є паралельні або дублікати. Одночасна подача відбувається тоді, коли рукопис подається в кілька журналів одночасно. Повторна подача відбувається, коли рукопис подається в один і той же журнал більше одного разу.

У супровідному листі ви повинні чітко вказати, чи подавався рукопис в інші видання, або чи був він опублікований раніше. Якщо рукопис знаходиться на розгляді в іншому журналі, необхідно вказати назву журналу і дату подання. Якщо рукопис був раніше опублікований, необхідно надати посилання на публікацію.

Заключне привітання

Завершуючи супровідний лист для публікації в журналі, важливо дотримуватися професійного та ввічливого тону. Поширеним привітанням на завершення є "З повагою", за яким слідує ваше ім'я. Однак, деякі альтернативні варіанти, які також доречні, включають "З повагою", "Дякуємо за ваш час і увагу" або "З повагою". Яке б привітання ви не обрали, переконайтеся, що воно відповідає тону вашого листа і передає вашу вдячність редактору за його розгляд.

Запит на виключення рецензентів

Прохання про виключення рецензентів є поширеним елементом супровідного листа при подачі статті до журналу, особливо у випадках, коли автор має побоювання щодо потенційного конфлікту інтересів або упередженості, які можуть вплинути на процес рецензування.

Подаючи запит на виключення рецензентів, автор повинен надати чітке і стисле пояснення причин запиту, а також надати конкретні деталі про будь-які потенційні конфлікти інтересів або занепокоєння, які можуть виникнути у нього. Важливо також відзначити, що деякі журнали можуть мати спеціальні правила або політику щодо запитів на виключення рецензентів, і авторам слід ознайомитися з цими правилами перед подачею запиту.

Загалом, авторам рекомендується запропонувати щонайменше три-п'ять потенційних рецензентів, які не пов'язані з автором або його установою, щоб забезпечити широкий спектр знань і поглядів. При поданні запиту на виключення рецензентів важливо також надати альтернативні пропозиції щодо потенційних рецензентів, які можуть бути розглянуті на їхнє місце.

Поради щодо написання супровідного листа для подачі статті до журналу

Добре складений супровідний лист може допомогти вашому рукопису виділитися і підвищити ваші шанси бути прийнятим до публікації. Ось кілька порад щодо написання ефективного супровідного листа для подання до журналу.

Вичитано

Одна з найважливіших порад щодо написання супровідного листа до журналу - ретельно його вичитати. Друкарські помилки, орфографічні та граматичні помилки можуть зашкодити професійному іміджу, який ви хочете створити. Переконайтеся, що ви прочитали лист кілька разів, і попросіть когось іншого прочитати його, щоб виявити всі помилки, які ви могли пропустити.

Нехай супровідний лист буде коротким

Ще одна важлива порада - супровідний лист має бути коротким і по суті. Супровідний лист повинен містити короткий вступ до рукопису та основні висновки, а також будь-яку іншу інформацію, необхідну для того, щоб редактор зрозумів важливість та актуальність рукопису. Обсяг листа не повинен перевищувати однієї сторінки.

Ознайомтеся з прикладами супровідних листів

Може бути корисно переглянути приклади супровідних листів для подачі рукописів до журналів, щоб отримати уявлення про стиль, тон і зміст, які є доречними. Ви можете знайти приклади в Інтернеті або звернутися за порадою до колег, які подавали рукописи для публікації. Переглядаючи приклади, зверніть увагу на використану мову, рівень деталізації, загальну організацію та структуру листа. Це допоможе вам створити професійний, інформативний та ефективний супровідний лист.

Шаблон супровідного листа для подання статті до журналу

Супровідний лист є важливим компонентом подання рукопису для публікації в журналі. Використання шаблону допоможе переконатися, що ваш супровідний лист містить всю необхідну інформацію і відповідає належному формату. Нижче наведено інструкцію зі створення шаблону супровідного листа для подачі статті в журнал.

Заголовок

У заголовку слід вказати вашу контактну інформацію, включаючи ім'я, назву організації та контактні дані (адресу, номер телефону та адресу електронної пошти), дату подання, а також назву та адресу журналу.

Вступний абзац

Вступний абзац повинен містити короткий вступ до статті та її ключових результатів. У цьому абзаці також слід зазначити мету рукопису і те, чому він має відношення до читацької аудиторії журналу. Ви також можете згадати будь-яке попереднє листування або контакт з журналом.

Абзаци основного тексту

Текст супровідного листа повинен містити кілька абзаців, які надають більш детальну інформацію про рукопис. Це може включати короткий опис використаних методів, ключові результати та висновки, а також наслідки для майбутніх досліджень. Ви також можете згадати будь-які помітні обмеження або проблеми, з якими ви зіткнулися в процесі дослідження.

Важливо також звернути увагу на будь-які специфічні вимоги або запити журналу, такі як особливий формат таблиць або рисунків, або конкретна інформація, яка повинна бути включена в рукопис. Ви також повинні вказати будь-які джерела фінансування або конфлікти інтересів, які можуть мати відношення до роботи.

Заключний абзац

У заключному абзаці слід ще раз підкреслити важливість рукопису та його внесок у наукову галузь. Ви також можете згадати будь-яких потенційних рецензентів рукопису або запропонувати рецензентів, які б підійшли. Нарешті, ви повинні додати ввічливе і професійне завершення, наприклад, "З повагою" або "З найкращими побажаннями", після чого вказати своє ім'я і поставити підпис.

Поширені вирази для супровідних листів

Під час написання супровідного листа для подання до журналу важливо використовувати доречну та професійну мову. Ось деякі загальні вирази, які можна використовувати в супровідних листах:

"Ми раді представити наш рукопис..."

"Дослідження, про яке йдеться в цьому рукописі, заповнює значну прогалину в літературі..."

"Ми вважаємо, що цей рукопис буде цікавим для вашої читацької аудиторії, тому що..."

"Наші висновки мають важливе значення для майбутніх досліджень у цій галузі".

"Ми хотіли б подякувати рецензентам і редакторам за їхній час і увагу".

"Ми з нетерпінням чекаємо на звістку від вас щодо статусу нашого рукопису".

"Дякуємо за ваш час і увагу".

Ці вирази можна використовувати, щоб передати важливу інформацію у професійний і стислий спосіб. Використовуючи ці вирази, важливо адаптувати їх до конкретного журналу і переконатися, що вони відповідають змісту вашого супровідного листа.

Поради та хаки від експертів щодо подачі статей до журналів

Подання статті до журналу може бути складним, а іноді й розчаровуючим процесом. Однак, дотримуючись деяких порад та хитрощів від експертів, ви можете збільшити свої шанси на успіх. Ось кілька порад, які допоможуть вам подати статтю до журналу:

Виберіть правильний журнал

Перш ніж надсилати статтю, переконайтеся, що ви обрали правильний журнал. Враховуйте такі фактори, як сфера діяльності журналу, читацька аудиторія та імпакт-фактор. Переконайтеся, що ваша стаття відповідає тематиці та цілям журналу.

Ознайомтеся з Керівними принципами

Уважно ознайомтеся з правилами подачі статей до журналу та неухильно дотримуйтесь їх. Зверніть увагу на форматування, обсяг та інші вимоги. Недотримання цих правил може призвести до того, що вашу статтю відхилять без рецензування.

Отримати зворотній зв'язок

Перш ніж надсилати статтю, отримайте відгук від колег або наставників. Попросіть їх прочитати ваш рукопис і надати конструктивну критику. Це допоможе вам виявити потенційні слабкі місця і підвищити якість вашої статті.

Напишіть сильну анотацію

Ваша анотація - це часто перше, що читають редактори та рецензенти. Переконайтеся, що вона чітка, лаконічна і містить переконливе резюме вашої статті. Виділіть ключові результати та наслідки вашого дослідження.

Використовуйте чітку та лаконічну мову

Під час написання статті використовуйте чітку і лаконічну мову. Уникайте жаргону, технічних термінів і складних формулювань, які можуть бути незрозумілими для читачів. Пишіть доступною для широкої аудиторії мовою.

Адреса рецензента Коментарі

Якщо вашу статтю відхилено або вона потребує доопрацювання, переконайтеся, що ви ретельно відповіли на всі зауваження рецензента. Будьте ретельними і професійними у своїх відповідях. Це може підвищити ваші шанси на прийняття статті в наступних раундах рецензування.

Вести записи

Зберігайте записи всього листування з журналом, включаючи дати подачі, коментарі рецензентів і рішення. Це допоможе вам залишатися організованим і відстежувати прогрес у роботі над вашою статтею.

Високий вплив та більша видимість вашої роботи

Mind the Graph це інноваційна платформа, покликана допомогти науковцям створювати вражаючі візуальні ефекти та підвищити видимість їхньої роботи. Зручний інтерфейс, шаблони, що налаштовуються, та велика бібліотека наукових ілюстрацій. Mind the Graph надає вченим потужний інструмент, який допоможе їм більш ефективно комунікувати свої дослідження.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони