Кожна наукова робота повинна включати компонент поширення та комунікації результатів дослідження. Обидва ці компоненти сприяють кращому розумінню результатів дослідження, кращому залученню громадськості до науки та вищому рівню соціальної поваги до досліджень. 

Ефективний Поширення результатів дослідженьце просто передача результатів вашого дослідження тим, хто може їх використати, якнайшвидше, щоб максимізувати корисність дослідження.

Тут ви знайдете зібраний досвід та рекомендації, що ґрунтуються на отриманих знаннях. Ви дізнаєтесь, як вийти на широку аудиторію в науковій спільноті та змінити світ своїми дослідженнями.

Чому саме цей поширення результатів досліджень важливим?

Проведення досліджень - це чудовий спосіб створити цінність для наукової спільноти, але яке значення має те, що ви провели хороше дослідження, якщо у вас немає потрібної аудиторії або нікого, хто б його прочитав? 

Поширення результатів дослідження є важливим аспектом дослідницького процесу, оскільки він гарантує, що результати дослідження будуть передані іншим і що вони будуть використані з користю.

Належне поширення результатів дослідження має привернути увагу урядів або зацікавлених сторін до результатів дослідження, що матиме соціальний, політичний чи економічний вплив. Поширення вашого дослідження сприятиме його видимості, розумінню і навіть виконанню.

Відкрита наука для всіх

Фото: ЮНЕСКО

Відкрита наука - це рух, метою якого є зробити наукові дослідження, дані та їх поширення доступними для всіх. Він впливає на науковий розвиток та ідеали публічного доступу, такі як відкриті наукові публікації, з кінцевою метою полегшити публікацію та розповсюдження наукових знань. Поширення інформації та забезпечення її доступності для всіх є корисним не лише для наукових досліджень, але й для економіки та суспільства.

Зараз розробляються програми, які полегшують досягнення мети відкритої науки для всіх, що є частиною програми "Публікація відкритої науки", такі як: Публічна наукова бібліотекаце бібліотека, яка надає відкритий доступ до журналів та наукової літератури; arXiv це система, яка надає електронні препринти в широкому спектрі галузей; F1000Дослідження ще одна платформа, яка пропонує публікацію статей про життя, науку та інших статей без редакційної упередженості; та bioRxiv це безкоштовна платформа, яка архівує та розповсюджує неопубліковані препринти.

Існує також Open Science Cloud, яка має дозволити науковцям використовувати наявну інформацію та дані новими, додатковими способами, а також Європейська наукова хмара і Рамка відкритої науки.

Індикатори поширення дослідження

Поширюючи результати вашого дослідження, ви повинні оцінити, чи дає це поширення бажані результати. Для того, щоб виміряти загальну ефективність, всі дослідницькі ініціативи повинні бути всебічно оцінені, щоб визначити, які підходи були успішними, а які не принесли бажаних результатів. 

Ваше поширення може бути оцінене за допомогою якісних і кількісних вимірювань. Оцінка та відбір найефективніших практик дасть змогу визначити найуспішніші методи охоплення вашої цільової аудиторії.

Якісні вимірювання

 • Створення та розповсюдження друкованих матеріалів;
 • Оновлення, відвідування, взаємодія, лайки та звіти: перевіряйте веб-сайти та платформи соціальних мереж, щоб оцінити ефективність; 
 • Кількість заходів, організованих для певних аудиторій; 
 • Кількість людей, які відвідують ці заходи; 
 • Висвітлення в ЗМІ;
 • Цитування публікацій.

Кількісні виміри

 • Нові зв'язки з мережами та партнерами;
 • Наслідки цих взаємодій;
 • Видимість у соціальних мережах;
 • Привабливість на сайті;
 • Зворотній зв'язок з аудиторією.

Як графічний реферат може допомогти поширенню вашого дослідження?

Щодня публікується так багато досліджень, що може бути важко виокремити ваше дослідження з натовпу, тому основна проблема полягає в тому, як зробити так, щоб воно естетично виділялося з-поміж інших. 

Візуальні ресурси є життєво важливими для привернення уваги читача, сприяння поширенню та доступу, а також для покращення текстової інформації, що дозволяє читачеві швидше та ефективніше зрозуміти важливі теми. Тому включення графічної анотації до вашого дослідження - це хороший спосіб просувати вашу роботу і виділити її серед багатьох інших, а отже, підвищити її видимість.

Як легко створити графічний реферат?

Використання графічних анотацій у ваших дослідженнях має безліч переваг, і інструмент Mind The Graph може допомогти вам у цьому! Ви можете перетворитися з науковця на дизайнера і створювати дивовижний візуальний контент, використовуючи інструмент, який напрочуд простий у використанні і має велику бібліотеку, що включає все, що вам може знадобитися. 

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони