Дужки - один з 14 розділових знаків, що використовуються в англійській мові, і його важко засвоїти, оскільки [brackets], {braces} і (parenthesis) виглядають схожими. Найчастіше дужки і дужки помилково використовують як взаємозамінні, але це створює пунктуаційну помилку і спотворює якість вашого письма. 

Дужки в лапках використовуються для спрощення та пояснення, щоб зробити інформацію зрозумілою для читачів. Ці слова зазвичай не є частиною цитати. Давайте розглянемо, як і де використовувати дужки, а також дізнаємося про основні відмінності між дужками та дужками.

"(Поясніть свою роботу з Mind the Graph)"

Перш ніж дізнатися більше про дужки в лапках, ознайомтеся з можливостями редагування тексту в Mind the Graph. Незважаючи на те, що Mind the Graph визнаний інструментом для створення інфографіки, він також чудово підходить для редагування ваших текстів. Перейдіть до робочої області і переконайтеся в цьому самі!

Як правильно використовувати дужки в лапках

Роз'яснення: Дужки в лапках 

Вони використовуються для пояснення значення слів, використаних у цитаті.

Приклад - Вони [окуляри від синього світла] блокують синє світло від екрану, захищають ваші очі і допомагають вам працювати безстрашно.

Тут слова "окуляри Bluelight" пояснюють значення займенника "Це".

Пояснення: Дужки в лапках 

Вони використовуються для пояснення певної термінології, використаної в цитаті.

Приклад - Домашнє садівництво [садівництво на терасі, балконі чи задньому дворі] підтримує фізичну форму і має ряд переваг для здоров'я. 

Тут слова в дужках "садівництво на терасі, балконі або задньому дворі" використовуються для пояснення сегментів, які підпадають під термін "домашнє садівництво", щоб речення було зрозумілим.

Наголос

Дужки використовуються для виділення певних слів курсивом або жирним шрифтом.

Приклад - "Хвороби способу життя мають спільні фактори ризику, подібні до тривалого впливу трьох модифікованих способів життя - куріння, нездорове харчування та недостатня фізична активність (Виділено мною.)".

Тут слова "куріння, нездорове харчування та недостатня фізична активність" використані для створення акценту в цитаті, щоб показати важливість цих слів.

Переклад

Якщо цитата містить слова іншою мовою, ви можете використовувати дужки, щоб пояснити значення цих слів.

Приклад- Марк привітався з Марі словами: "Bonjour Marie, Enchante. [Привіт Марі, дуже приємно]".

Тут слова в дужках "Привіт Марі, приємно познайомитися" є англійським перекладом французької версії "Bonjour Marie, Enchante".

Індикація помилки

Якщо якесь слово в цитаті містить помилку, використовуйте дужки "sic". "Sic" означає, що автор не допустив помилок, але сама цитата містить помилки.

Приклад- "Індустрія краси генерує [...sicпонад 1 трлн 6 трлн 100 мільярдів доларів доходу по всьому світу".

Тут замість слова "генерує" слід було б використати слово "генерує", але замість цього в дужках використано слово "sic", щоб показати, що слово "генерує" не було помилково написано автором, а закладено в цитаті.

Написання слів з великої літери

Використання дужки в лапках коли ви змінюєте капіталізацію літер при зміні форми речення.

Приклад - "Продуктивність харчових продуктів і волокон зросла завдяки новим технологіям, механізації, збільшенню використання хімікатів, спеціалізації та державній політиці, яка сприяла максимізації виробництва" - (Абубакар і Аттанда).

Давайте подивимося, як ми можемо інтегрувати дужки для зміни регістру літер - Згідно з Абубакаром та Аттандою, "продуктивність продуктів харчування та волокон зросла завдяки новим технологіям, механізації, збільшенню використання хімікатів, спеціалізації та державній політиці, яка сприяла максимізації виробництва".

Тут слово "їжа" написано так, як воно змінює написання з великої літери в оригінальній цитаті.

Зміна часу

Ви можете використовувати дужки для зміни часу фрази, взятої в лапки.

Приклад- "Гаррі та Ден ретельно працювали над проектом".

Це речення можна змінити на теперішній час - "Гаррі і Ден [ретельно] працюють над проектом".

Тут слово "є" означає теперішній час і в цьому прикладі замінено на "були".

Дужки проти круглих дужок

ДужкиДужки
Вони позначені квадратними дужками [ ].Вони позначені круглими дужками ( )
Використовується для пояснення деяких слів у цитаті для більшої ясностіВикористовується для додавання додаткової інформації до пропозиції

Почніть створювати інфографіку та наукові ілюстрації

Вивчайте теми своїх досліджень, використовуючи факти і цифри, і передавайте їх у вигляді зручних для використання зображень у вигляді інфографіки. Підпишіться на Mind the Graph розбивати складні дослідницькі теми на простіші форми.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони