Tyrimų pristatymui skirtas plakatas naudojamas dviem tikslais: kaip priemonė užmegzti ryšį su kitais ir kaip priemonė informuoti apie savo tyrimus.

Kai seminare ar konferencijoje pristatote stendinį pranešimą, auditorijai pateikiate informaciją apie savo atliktą tyrimą.

Yra daugiau nei vienas būdas, kaip sukurti ir parodyti savo projektą plakate, kaip ir daugybė būdų pristatyti skaidres žodžiu. Kelios gairės ir veiksniai yra tikrai svarbūs.

Tačiau daugelis jų neparengia vizualiai patrauklaus konferencijos plakato, todėl jų šansai patraukti dėmesį ir užmegzti ryšius yra menki.

Tačiau nesijaudinkite! Čia rasite visą informaciją, kurios prireiks plakatų pristatymui. Taigi pradėkime nuo pagrindinių dalykų.

Kas yra mokslinių tyrimų plakatas?

Tyrimų pristatymo plakatą paprastai sudaro trumpas tekstas, diagramos, iliustracijos, paveikslėliai ar kiti pristatymo elementai, kuriais siekiama patraukliai pateikti išvadų santrauką ir taip skleisti informaciją bei skatinti diskusijas.

Plakatas, priklausomai nuo jo dydžio, gali būti išdėstytas portreto arba kraštovaizdžio formatu.

Seminarų ar konferencijų organizatoriai paprastai aprūpina pranešėjus prezentacijų lenta ir segtuvais, taip pat kita įranga, skirta stendiniams pranešimams laikyti ir rodyti.

Kol kiti dalyviai stebi tyrimų pristatymo plakatus ir įsitraukia į plakatų parodą, tyrėjas stovi šalia ir aiškina.

Kaip rengti mokslinių tyrimų stendinį pristatymą?

Dažnai diskutuojama apie mokslinių tyrimų stendinį pristatymą, tačiau svarbu ir tai, kaip jį atlikti.

Paaiškėjo, kad jūsų plakatas gali būti naudojamas įvairiais būdais, priklausomai nuo to, kur ir kam jį pristatote.

Kaip sukurti plakatą mokslinių tyrimų pristatymui

Per 5-10 minučių apžvelkite savo tyrimą žmonėms, neturintiems žinių apie jūsų sritį. Tai dviejų-trijų minučių santrauka, po kurios seka dešimties minučių klausimų rinkinys, kurį pateikiate žmogui, turinčiam žinių jūsų srityje. 

Svarbiausia yra praleisti viską, ką jie jau žino, ir akcentuoti naują turinį.

Taip pat bus žmonių, kurie jūsų plakatą perskaitys savarankiškai, nes jūs skaitote pranešimą kitam asmeniui, padarėte trumpą pertraukėlę, kad pamatytumėte kieno nors kito pranešimą, arba dėl to, kad jie paprastai nusprendžia pirmiausia peržiūrėti jūsų plakatą.

Jūsų plakatas turėtų būti tinkamas visoms trims pranešimų kategorijoms. Jame taip pat turi būti pakankamai didelis tekstas, kad jį būtų galima įskaityti, ir pakankamai lygčių bei lentelių, kad galėtumėte pristatyti diskusiją neskaitydami viso teksto.

Tik nepersistenkite. Laikykitės paprasto ir didelio. Prašome nekopijuoti ir neįklijuoti iš savo dokumento. Šiose pastraipose paprastai bus daug aiškinamojo teksto. Veiksmingiems plakatams būtina vaizdinė medžiaga.

Kaip sukurti plakatą mokslinių tyrimų pristatymui

Nepamirškite, kad pristatymo metu turėtumėte įtraukti auditoriją į energingą diskusiją.

Pokalbis vienas prieš vieną, kaip ir pokalbis su minia, yra gana įprastas. Ypač kai pokalbyje dalyvauja tik keli žmonės, atkreipkite į juos dėmesį, kad nuspręstumėte, kada aiškinti išsamiau, o kada - sparčiau.

Parodykite savo dėkingumą skaitytojams, kurie ateina pažiūrėti jūsų plakato ir bendrauja su jumis.

Kas turėtų būti tyrimų pristatymo plakate?

Visam mokslinių tyrimų projektui sutalpinti į plakatą reikia laiko ir pastangų. Geras pradinis taškas - pirmiausia apsibrėžti plakatą. Paprastai plakatus turėtų sudaryti šie dalykai:

 • Labai svarbu įtraukti pavadinimas ir autorių sąrašas. Reikia, kad pavadinimas patrauktų skaitytojo dėmesį ir jis būtų linkęs skaityti plakatą.
 • Svetainė institucijos logotipas paprastai pateikiamas plakatuose, dažnai šalia antraštės ir autorių pavardžių (pvz., tyrimų laboratorijos logotipas).
 • Turėtumėte įtraukti įžanginė pastraipa, kuriame būtų aprašyti jūsų tyrimai ir pagrindiniai terminai.
 • Svetainė Metodų ir medžiagų skyrius trumpai paaiškinami projektui įgyvendinti naudoti metodai, būdai ir medžiagos.
 • Kad plakatas būtų patrauklus skaitytojui, iliustracijos ir lentelės yra labai svarbūs. Patikrinkite šį nemokama galerija mokslinių iliustracijų.
 • Skyrius, kuriame aprašoma rezultatai ir išvados savo darbą, aiškiai ir glaustai apibūdindami jo reikšmę ir svarbą skaitytojams.
 • Trumpai patvirtinimas savo mokslinių tyrimų vadovo, finansavimo šaltinių ir kt..

Svarbu pažymėti, kad kai kurie dalykai, pavyzdžiui, citatos, nebūtinai tilps plakate.

Jei taip, tuomet turėtumėte nurodyti patvirtinamuosius įrodymus, kuriuos galima pateikti trumpuose skliausteliuose, apibendrinant arba cituojant.

Galite apsvarstyti galimybę pateikti dalijamąją medžiagą, kurioje būtų pateiktos citatos ir jūsų tyrimo santrauka.

Kokiomis priemonėmis galima sukurti savo tyrimo plakatą?

Yra daugybė įrankių ir programų, kurias galite naudoti tyrimo plakatui sukurti. Rinkdamiesi įrankį atsižvelkite į finansines galimybes, į tai, ką jums patogiau naudoti, ir į tai, ar esate pasirengę mokytis naujos programos.

"PowerPoint"

Lengvai pasiekiamas ir populiarus. Tipiškas naudojimas "PowerPoint" yra sukurti standartinio dydžio skaidres prezentacijoms, tačiau "PowerPoint" galima keisti skaidrės matmenis.

Pakeitus jo matmenis nuo 11 colių pločio ir 8,5 colio aukščio iki 40 colių pločio ir 32 colių ilgio, atspaudas bus didesnis. Iš esmės tai yra plakato dydžio "skaidrė".

Programoje "PowerPoint" yra keletas funkcijų, kurias galite naudoti, įskaitant teksto įterpimą, grafikos pridėjimą ir fono atspalvio reguliavimą.

"Photoshop", "Illustrator" ir "InDesign

Tai profesionali programinė įranga, turinti daug funkcijų. Tačiau jos yra sudėtingesnės, todėl brangesnės ir sudėtingesnės.

Jie tinka plakatams, kuriuose yra daug didelės raiškos vaizdų. Tačiau yra gana stati mokymosi kreivė, kuri kartais gali būti sudėtinga.

Plakatų kūrėjas

Tai lengvai išmokstamas ir lengvai naudojamas įrankis. Ji integruota su daugiau kaip 40 000 moksliškai tikslių paveikslėlių ir iliustracijų galerija, atitinkančia tą patį dizaino stilių, kad būtų galima sukurti patrauklų plakatą.

Plakatų kūrėjas taip pat automatizuoja jūsų mokslinio darbo pavertimo gražiu plakato maketu procesą naudodamas dirbtinį intelektą vos per kelias minutes, tiesiog pateikdamas savo darbą, nereikalaudamas jokių pastangų ar dizaino įgūdžių.

Lengviau įsiminti mokslinį tyrimą, kuriame yra puikių ir tikslių iliustracijų ir paveikslėlių.

Peržiūrėkite keletą plakatų, sukurtų naudojant "Poster Maker" dirbtinio intelekto įrankį, pavyzdžių:

Kaip sukurti plakatą mokslinių tyrimų pristatymui

Įrankyje galite rinktis įvairius plakatų kontūrus, taip pat galite naudotis individualiai pritaikyta paslauga, kad geriau atitiktų jūsų poreikius.

Iš pateiktų pavyzdžių taip pat galite pastebėti, kad plakatuose yra išdėstyti visi svarbiausi šiame turinyje paminėti komponentai:

 • Universiteto pavadinimas / logotipas
 • Pagrindinės žinios / įvadas
 • Klausimai / žinių trūkumas
 • Metodologija (apsiribokite tik svarbiausiais dalykais)
 • Iliustracijos/stalas/vaizdai
 • Rezultatai ir (arba) išvedami duomenys
 • Išvados
 • Nuorodos ir padėkos (mažesnės apačioje)

Taigi, galiausiai, rengdami plakatą mokslinių tyrimų pristatymui, prieš pateikdami spausdinti, visada dar kartą patikrinkite savo darbą, kad gautumėte geriausius įmanomus rezultatus.

Įsitikinkite, kad visi paveikslėliai ir tekstas yra teisingi. Įsitikinkite, kad visas esminis turinys pateiktas logiška tvarka. Tinkamai sulygiuokite logotipus ir įsitikinkite, kad jie yra matomi. Įsitikinkite, kad visi grafikai, iliustracijos ir diagramos yra aiškūs ir įskaitomi.

Patikrinę šiuos punktus įsitikinsite, kad jūsų plakatas yra paruoštas auditorijai!

Jei ruošiatės rašyti mokslinį darbą, galbūt norėsite susipažinti su šiuo vadovu: "Kaip parašyti puikų mokslinį straipsnį"

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai