Pagrindinis būdas perduoti žinias kitiems mokslininkams, dirbantiems panašiomis ar susijusiomis temomis, yra rašyti tyrimai popierius. Moksliniai straipsniai yra puikus būdas pasidalyti unikaliu atradimu su plačia ar konkrečia auditorija, kuri gali būti suinteresuota pakartoti eksperimentus, nustatyti naujus atradimo pritaikymo būdus ir t. t., taip pat viešinti jūsų tyrimus.

Labai svarbu tobulinti rašymo gebėjimus, kad galėtumėte parodyti savo supratimą, pritaikyti tai, ko išmokote, ir gauti konstruktyvų kolegų vertinimą. 

Tyrimo darbas turi būti gerai parašytas, kad būtų pasiekti šie tikslai. Šis Atminkite grafiką straipsnis padės jums suprasti teisingą struktūra.

Pagrindinis mokslinio darbo struktūra

A tiriamojo darbo struktūra yra suskirstytas į skyrius ir kiekvienas jų skirtas tam tikram tikslui. Toliau pateikiame jų sąrašą, kad geriau suprastumėte svarba kiekvieno skyriaus.

Pavadinimas

Tai svarbiausias jūsų dokumento skyrius. Jis skirtas suvilioti skaitytoją ir informuoti jį apie tai, ką pateikiate. 

Abstraktus

Jūsų tyrimas apibendrintas abstraktus. Jis yra beveik toks pat svarbus kaip pavadinimas nes skaitytojas galės ją greitai perskaityti. Daugumos leidinių santraukos gali būti suskirstytos į itin trumpas dalis, kad skaitytojui būtų lengviau orientuotis santraukoje.

Įvadas

Svetainė įvadas atlieka kelias funkcijas. Jis nustato kontekstas savo tyrimui, paaiškina savo temą ir tikslus bei pateikia savo tyrimo apimtį. Stiprus įvadas užduoda toną likusiai darbo daliai, viliodamas žmones skaityti toliau.

Galite daugiau sužinoti apie Kaip parašyti įvadą moksliniam straipsniui mūsų naujausiame straipsnyje.

Medžiaga ir metodai

Nurodykite gamintojų pavadinimus ir adresus, taip pat aprašykite tiriamajame darbe naudotas medžiagas.

Šiame skyriuje skaitytojams paaiškinama, kokias procedūras, metodus, modelius ir gydymo būdus naudojome tyrime, o tai leidžia atkurti tyrimą, suprasti tiesinį ryšį tarp požiūrio į tikslus ir gautų rezultatų, nustatyti jų tinkamumą ir reikšmėir pateikti įrodymų apie bet kokį šališkumą, susijusį su tuo, kaip buvo planuota ir atlikta studija.

Rezultatai

Šiame skyriuje bus aptarti surinkti duomenys ir statistinių testų, kurie buvo atlikti atliekant tyrimą, rezultatai. Kartu gali būti pateikiamas naudoto analizės metodo paaiškinimas. Jei buvo atliekami keli eksperimentai, kiekvienam jų gali prireikti atskiro rezultatų skyriaus.

Diskusija

Tai yra paskutinis pagrindinis dokumento skyrius.Diskusijos skyriuje dažnai pateikiama tyrimo rezultatų santrauka, aprašoma, kaip šie rezultatai susiję su tiriamuoju objektu ir (arba) problemomis, kurias buvo siekiama išspręsti tyrimu, taip pat gali būti išsamiai aptariama šių rezultatų reikšmė. Apribojimai ir būsimos mokslinių tyrimų sritys dažnai pabrėžiamos šiame skyriuje.

Nuorodos

Abėcėlinis šaltinių, kuriais remiamasi darbe, sąrašas (pagal kiekvieno šaltinio pirmojo autoriaus pavardę). Įtraukite visas naudotas nuorodas tinkamu citavimo formatu; šiuo metu naudojamos ir kitos formos, pavyzdžiui, MLA ir APA, kurios, nors ir panašios, remiasi skirtingais citavimo stiliais, kurių reikia nuosekliai ir metodiškai laikytis.

Lentelės ir skaičiai

Priklausomai nuo tyrimo tipo, lentelės ir (arba) skaičiai gali būti įtraukta. Kiekvienas lentelė ir paveikslas pateikiami atskirame puslapyje APA formatu, o visos lentelės ir paveikslai pateikiami po literatūros šaltinių. Pirmiausia pateikiamos lentelės, po to paveikslai. Turėkite omenyje, kad ir čia yra keli formatai (APA, MLA, Čikagos ir pan.).

Priedėlis

Tam tikromis aplinkybėmis į tyrimo ataskaitą įtraukiama papildoma medžiaga, kuri nėra būtina tyrimo ataskaitai suprasti. priedas, pavyzdžiui, eksperimentų sąrašas arba antrinės analizės duomenys. 

Rašymo patarimai mokslinio darbo struktūra

 • Pradėkite nuo savo mokslinio darbo struktūra. Tinkamas skeletas padės jums rašyti užtikrintai.
 • Parenkite pirmąjį variantą, o tada jį tobulinkite.
 • Laikykitės aiškaus ir įtraukiančio pavadinimo, kitaip skaitytojas nustos skaityti.
 • Jei abstrakcijos skyrių rašysite paskutinį, jį bus geriau ir lengviau parašyti.
 • Santraukos teiginiai turėtų būti trumpi ir koncentruoti. Venkite santrumpos ir citatos.
 • Rašykite asmenims, kurie nėra susipažinę su jūsų darbu ir pasirinkta tema.
 • Pradėję diskusijų skyrių, grįžkite ir patobulinkite įžangą.
 • Patikrinkite, ar jūsų tiriamojo darbo eiga yra logiška ir ar jame nešokinėjama nuo vienos sąvokos prie kitos.
 • Įsitikinkite, kad rezultatų dalyje nepateikiate jokių galutinių teiginių.
 • Logiškai paaiškinkite savo išvadas ir pagrįskite jas skaičiais ir lentelėmis.
 • Reikėtų vengti perteklinių citatų. Pernelyg gausus citavimas paprastai reiškia platų straipsnių, kurie visiškai nesusiję su pagrindine mokslinio darbo tema, sąrašą.
 • Visada patikrinkite standartines formato gaires, kai darote nuorodų skyrių.
 • Patikrinkite du, tris, keturis, tiek kartų, kiek reikia.

Išskirtinis mokslinis turinys, kurį sukūrė mokslininkai.

Naudokite "Mind The Graph" įrankį, kad atkreiptumėte auditorijos dėmesį. Nepamirškite, kad pridėdami vaizdas infografikos gali padidinti autoritetą ir suteikti didelę vertę jūsų moksliniam straipsniui. Galite rinktis iš nemažai šablonų pagal poreikius mokslas bendruomenė.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai