Grafinės abstrakcijos kūrimas Klinikinių tyrimų žurnalas (JCI) yra labai svarbus įgūdis tyrėjams ir mokslininkams, siekiantiems veiksmingai vizualiai apibendrinti savo darbą. Grafinės santraukos yra vizuali mokslinių tyrimų darbo pagrindinių išvadų santrauka, skaitytojams greitai ir patraukliai apžvelgianti pagrindines tyrimo sąvokas ir rezultatus. Šios santraukos tampa vis svarbesnės skaitmeniniame amžiuje, kai dėmesys yra trumpas, o vaizdinis turinys dažnai sulaukia didesnio susidomėjimo nei tekstinės santraukos.

Šiame vadove paaiškinama, kaip sukurti JCI skirtą grafinę santrauką ir užtikrinti, kad jūsų grafinė santrauka atitiktų aukštus JCI standartus. Laikydamiesi šio vadovo žingsnis po žingsnio, galėsite parengti įtikinamą ir profesionalią grafinę santrauką, kuri ne tik pagerins jūsų publikaciją, bet ir prisidės prie platesnės mokslinės bendruomenės supratimo apie jūsų darbą.

Grafinės abstrakcijos supratimas

Šiam tikslui pasitarnauja grafinės santraukos, kuriose pateikiama vaizdinė pagrindinių tyrimo rezultatų santrauka, todėl skaitytojams lengviau greitai suprasti pagrindinius tyrimo aspektus. Tai ypač vertinga tokiuose žurnaluose kaip Journal of Clinical Investigation (JCI), kuriuose glaustai ir efektyviai pateikta informacija gali gerokai padidinti jūsų darbo poveikį ir aprėptį.

Grafinės santraukos paskirtis

Grafinė santrauka - tai vizualus pagrindinių mokslinių tyrimų darbo išvadų vaizdas. Ji naudojama keliais svarbiais tikslais, ypač tokiuose moksliniuose leidiniuose kaip Journal of Clinical Investigation (JCI):

 • Glaustai apibendrinkite tyrimus: Grafinėje santraukoje vizualiai sutraukiami pagrindiniai mokslinių tyrimų aspektai, išryškinami svarbiausi duomenys, metodai ir išvados, kurių nereikia ilgai skaityti.
 • Pritraukite skaitytojų dėmesį: Šiuolaikiniame skaitmeniniame amžiuje, kai mokslinių tyrimų apimtys didelės, o dėmesys trumpas, gerai parengta grafinė santrauka sudomina skaitytojus ir skatina gilintis į visą straipsnį.
 • Pagerinkite atrandamumą: Grafinės santraukos pagerina mokslinių tyrimų internete atpažįstamumą, nes yra patrauklios paieškos sistemoms ir duomenų bazėms, plečia skaitytojų ratą ir didina įsitraukimą.
 • Palengvinkite dalijimąsi socialinėje žiniasklaidoje: Įspūdingos grafinės santraukos, kuriomis lengva dalytis tokiose platformose kaip "Twitter" ir "LinkedIn", didina mokslinių tyrimų matomumą ir skatina mokslinį diskursą.
 • Parama pristatymams ir plakatams: rengti glaustas santraukas konferencijoms ir akademiniams plakatams, veiksmingai perteikti mokslinių tyrimų rezultatus įvairiais formatais ir įvairiomis aplinkybėmis.
 • Pagalba atliekant tarpusavio vertinimą: Padėkite recenzentams greitai suvokti mokslinių tyrimų įžvalgas ir taip pagreitinkite recenzavimo procesą bei leidybos terminus.
 • Skatinti tarpdisciplininį supratimą: Įveikite disciplinų skirtumus pateikdami aiškią vaizdinę santrauką, kuri padeda geriau suprasti skirtingas mokslinių tyrimų sritis.
nepamirškite grafiko

Privalumai autoriams ir skaitytojams

Grafinės santraukos yra labai naudingos ir autoriams, ir skaitytojams. Štai keletas pagrindinių privalumų:

Pagalba greitam supratimui

 • Skaitytojams: Grafinės santraukos greitai perteikia tyrimo esmę, o tai naudinga užimtiems mokslininkams, gydytojams ir politikos formuotojams, kuriems reikia laiku gauti naujausią informaciją apie mokslinius tyrimus.
 • Autoriams: Aiškios vaizdinės santraukos užtikrina veiksmingą pagrindinių išvadų perteikimą platesnei auditorijai.

Padidinkite matomumą ir citatų skaičių

 • Skaitytojams: Gerai parengtos grafinės santraukos pagerina dokumento suradimo galimybes akademinėse duomenų bazėse ir paieškos sistemose, pagerina prieinamumą ir matomumą.
 • Autoriams: Didesnis matomumas lemia didesnį citavimą ir didina akademinį poveikį. Galimybė dalytis informacija socialinės žiniasklaidos platformose didina pasiekiamumą ir įsitraukimą.

Glaudesnis įsitraukimas

 • Skaitytojams: Vaizdinės santraukos supaprastina sudėtingas sąvokas ir yra patrauklios įvairią techninę patirtį turinčioms auditorijoms.
 • Autoriams: Įdomūs vaizdai pritraukia žiniasklaidą ir mokslo populiarintojus, todėl mokslinių tyrimų poveikis gali būti didesnis ir už akademinių sluoksnių ribų.

Palengvinti tarpusavio vertinimą

 • Recenzentams: Grafinės santraukos padeda greitai suprasti svarbiausius straipsnio aspektus, supaprastina recenzavimo procesą ir gali pagreitinti publikavimą.
 • Autoriams: Aiškios grafinės santraukos padeda recenzentams įvertinti mokslinių tyrimų svarbą, skatina teigiamą recenzavimą ir konstruktyvius atsiliepimus.

Remti švietimo ir informavimo pastangas

 • Skaitytojams: Grafinės santraukos gali būti vertingos mokymo priemonės, padedančios mokiniams ir pedagogams greitai suprasti ir aptarti naujus mokslinių tyrimų rezultatus.
 • Autoriams: Autoriai gali naudoti grafines santraukas pristatymuose, paskaitose ir informavimo veikloje, kad veiksmingai supažindintų su savo tyrimais ne specialistų auditoriją, įskaitant studentus, politikos formuotojus ir plačiąją visuomenę.

Grafinės abstrakcijos sudedamosios dalys

Veiksmingą grafinę santrauką sudaro keli pagrindiniai komponentai, kurie kartu aiškiai ir vizualiai patraukliai perteikia esminius jūsų tyrimo aspektus. Šių sudedamųjų dalių supratimas yra labai svarbus žingsnis mokantis, kaip sukurti JCI skirtą grafinę santrauką, ir padės jums sukurti standartus atitinkančią grafinę santrauką, kuria veiksmingai perteiksite savo išvadas. Štai pagrindinės grafinės santraukos sudedamosios dalys:

Pagrindiniai elementai, kuriuos reikia įtraukti

Kuriant grafinę santrauką žurnalui "Journal of Clinical Investigation" (JCI), labai svarbu įtraukti konkrečius pagrindinius elementus, kurie veiksmingai perteiktų jūsų tyrimo esmę. Šie elementai užtikrina aiškumą, įdomumą ir JCI standartų laikymąsi. Štai pagrindiniai elementai, kuriuos reikia įtraukti į grafinę santrauką:

Pagrindinės išvados

 • Paryškinkite pagrindinius rezultatus: Aiškiai nurodykite naujus atradimus, svarbius rezultatus ar pagrindines išvadas, kurios yra svarbios norint suprasti jūsų mokslinių tyrimų poveikį.
 • Glaustas tekstas: Apibendrindami išvadas naudokite aiškią ir trumpą kalbą, venkite techninio žargono, kad išvados būtų prieinamos platesnei auditorijai.

Vizualinis duomenų pateikimas

 • Grafikai ir diagramos: Naudokite vaizdinę medžiagą, pvz., grafikus ar diagramas, kad veiksmingai iliustruotumėte kiekybinių duomenų tendencijas ar ryšius.
 • Diagramos arba schemos: Įtraukite diagramas, kad paaiškintumėte eksperimentines sąrankas arba teorines sistemas ir pagerintumėte bendrą supratimą.

Simboliai ir terminai

 • Piktogramų ir simbolių naudojimas: Integruokite piktogramas, kad pavaizduotumėte pagrindines sąvokas ar metodus, taip padėdami greitai suprasti.
 • Terminologijos paaiškinimas: Apibrėžkite specializuotus terminus ir santrumpas, kad užtikrintumėte aiškumą įvairių profesijų skaitytojams.

Dizaino principai

Kuriant grafinę santrauką žurnalui "Journal of Clinical Investigation" (JCI), labai svarbu laikytis tam tikrų dizaino principų, kad būtų užtikrintas aiškumas, skaitomumas ir veiksmingumas. Šiais principais vadovaujamasi rengiant ir vizualiai pateikiant santrauką, kad skaitytojai iš pirmo žvilgsnio lengviau suprastų pagrindinius jūsų tyrimo aspektus. Štai pagrindiniai dizaino principai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Aiškumas ir paprastumas

 • Aiški vizualinė komunikacija: Pagrindinis grafinės santraukos tikslas - aiškiai ir glaustai perteikti sudėtingą informaciją. Venkite netvarkos ir nereikalingų detalių, kurios gali atitraukti dėmesį nuo pagrindinės minties.
 • Supaprastinti vaizdiniai elementai: Kad būtų aiškiau, naudokite paprastą grafiką, minimalų teksto kiekį ir neperkrautą maketą. Kiekvienas vaizdinis elementas turėtų tiesiogiai padėti suprasti pagrindines tyrimo išvadas.

Vizualinė hierarchija

 • Pagrindinių punktų akcentavimas: Nustatykite aiškią vizualinę hierarchiją, kad svarbiausiems grafinės abstrakcijos elementams suteiktumėte pirmenybę. Naudokite dydį, spalvą ir išdėstymą, kad nukreiptumėte žiūrovo dėmesį į pagrindines išvadas ir svarbiausius duomenis.
 • Loginis srautas: Organizuokite informaciją logine seka, kuri padėtų žiūrovui suprasti abstrakčią informaciją. Apsvarstykite galimybę naudoti rodykles, linijas ar erdvinį išdėstymą, kad parodytumėte ryšius tarp skirtingų elementų ir sustiprintumėte pasakojimo eigą.

Grafinio abstrakto kūrimas

Rengiant grafinę santrauką žurnalui "Journal of Clinical Investigation" (JCI), reikia atidžiai apsvarstyti išdėstymą, vaizdinius elementus ir bendrą pateikimą, kad būtų galima veiksmingai apibendrinti tyrimo rezultatus. Toliau pateikiame svarbiausius aspektus, kurie padės jums atlikti šį procesą:

Vizualinių elementų pasirinkimas

Kuriant žurnalo "Journal of Clinical Investigation" (JCI) grafinę santrauką reikia apgalvotai parinkti vaizdinius elementus ir strategiškai naudoti spalvas, kad būtų galima glaustai apibendrinti mokslinių tyrimų rezultatus:

 • Vaizdiniai elementai: Pasirinkite grafikus, diagramas, diagramas ir piktogramas, kurios geriausiai iliustruoja duomenų tendencijas ir eksperimentines sąrankas. 
 • Spalvų naudojimas: Naudokite spalvinius kodus, kad atskirti skirtingus duomenų rinkinius ar santraukos skyrius. Užtikrinkite, kad spalvos būtų prieinamos ir padidintų vizualinį aiškumą, bet neužgožtų žiūrovo.
 • Nuoseklumas ir aiškumas: Išlaikykite vieningą dizainą, kuriame būtų vienodi šriftai, dydžiai ir išdėstymas. Venkite pertekliaus, sutelkdami dėmesį į esminius elementus, kurie veiksmingai perteikia tyrimo žinutę.

Programinė įranga ir įrankiai

Rengiant grafines santraukas tokiems žurnalams kaip "Journal of Clinical Investigation" (JCI), labai svarbu naudoti veiksmingą programinę įrangą ir įrankius, kurie supaprastina projektavimo procesą ir užtikrina profesionalius rezultatus. Štai keletas rekomendacijų:

Grafinio dizaino programinė įranga:

 • "Adobe Illustrator": Plačiai naudojama dėl vektorinės grafikos galimybių, tikslaus dizaino elementų valdymo ir lankstumo kuriant išsamius vaizdus. Jame yra patikimų įrankių grafikams, diagramoms ir piktogramoms kurti.
 • "Canva": Patogi internetinė priemonė su iš anksto parengtais šablonais ir vilkimo ir nuleidimo funkcija, tinkama greitai sukurti vizualiai patrauklią grafiką.

Specializuoti mokslinės grafikos įrankiai:

 • Mind the Graph: Specialiai sukurtas mokslinėms iliustracijoms ir grafinėms santraukoms. Joje pateikiami pritaikomi šablonai, mokslinės piktogramos ir mokslininkų poreikiams pritaikyti įrankiai.
 • "BioRender": Daugiausia dėmesio skiriama biologinėms ir medicininėms iliustracijoms ir siūloma didžiulė moksliškai tikslių piktogramų ir šablonų biblioteka, skirta profesionalios kokybės figūroms ir diagramoms kurti.

Sukurkite grafinę abstrakciją naudodami Mind the Graph

Turimi šablonai ir ištekliai:

 • Mind the Graph šablonai: Siūlomi įvairūs pritaikomi šablonai, pritaikyti grafinėms santraukoms kurti, užtikrinantys, kad dizainas atitiktų konkrečius tokių žurnalų kaip JCI reikalavimus.
 • "Canva" šablonai: Pateikiama įvairių tipų grafinių elementų, įskaitant grafikus, diagramas ir infografiką, šablonų, kuriuos galima pritaikyti moksliniams pristatymams.
 • "Adobe Stock": Galimybė naudotis didele atsarginių vaizdų, piktogramų ir šablonų biblioteka, kurią galima integruoti į dizainą, kad padidintumėte vizualinį patrauklumą ir aiškumą.

Geriausia JCI teikiamų paraiškų teikimo praktika

Laikydamiesi geriausios praktikos, galite pagerinti savo paraiškos "Journal of Clinical Investigation" kokybę ir konkurencingumą, taip padidindami tikimybę, kad jūsų tyrimų rezultatai bus priimti ir paskelbti šiame prestižiniame žurnale. 

Specifiniai JCI reikalavimai

"Journal of Clinical Investigation" (JCI) yra nustatęs konkrečius rankraščių dydžio, formato, teksto įtraukimo ir šrifto reikalavimus. Pateikiame išsamų šių reikalavimų aprašą:

 • Dydžio ir formato gairės: JCI teikiami rankraščiai turi atitikti standartinį laiško formatą (8,5 x 11 colių arba 216 x 279 mm) ir dėl aiškumo turi būti pateikti PDF formatu.
 • Teksto įtraukimas: Įtraukite esminius skyrius: Pateikite antraštinį puslapį, santrauką, įvadą, metodus, rezultatus, diskusiją, padėkas, literatūrą ir paveikslėlių legendas. Santraukose turėtų būti pateikta 150-250 žodžių išvadų santrauka.
 • Šrifto specifikacijos: Pagrindiniam tekstui rašyti naudokite "Times New Roman", "Arial" arba "Helvetica", 12 dydžio, o antraštėms - 14-16 punktų. Visame tekste išlaikykite vienodą šrifto stilių.
 • Papildomos formatavimo gairės: Visame tekste darykite dvigubas tarpus, puslapius numeruokite iš eilės ir pasirūpinkite, kad paveikslai ir lentelės būtų tinkamai paženklinti tekste.

Dažniausiai pasitaikantys spąstai, kurių reikia vengti

Norint užtikrinti aiškumą, tikslumą ir vientisumą pateikiant mokslinių tyrimų rezultatus, labai svarbu išvengti dažniausiai pasitaikančių grafinių santraukų klaidų. Dabar, kai jau žinote, kaip sukurti grafinę santrauką JCI, pateikiame du svarbius spąstus, kurių reikėtų vengti:

 • Pernelyg sudėtingas dizainas:
  • Problema: Sudėtingi dizainai klaidina ir atitraukia dėmesį nuo pagrindinės abstrakcijos minties, užgriozdindami žiūrovus nereikalinga informacija.
  • Sprendimas: Supaprastinkite dizainą, sutelkdami dėmesį į pagrindines išvadas ir naudodami aiškų, logišką išdėstymą, kuriame pirmenybė teikiama aiškumui ir skaitomumui.
 • Duomenų iškraipymas:
  • Problema: Neteisingas duomenų pateikimas gali sukelti nesusipratimų ar netikslumų interpretuojant tyrimų rezultatus.
  • Sprendimas: Užtikrinkite tikslumą ir skaidrumą, naudodami tinkamus vizualizavimo metodus, aiškiai ženklindami ašis ir pateikdami reikiamą konteksto ar mastelio informaciją. Venkite klaidinančio grafinio vaizdavimo keitimo.

Grafinės santraukos užbaigimas ir pateikimas

Norint baigti rengti ir pateikti grafinę santrauką žurnalui "Journal of Clinical Investigation" (JCI), reikia atkreipti dėmesį į detales ir laikytis konkrečių gairių, kad būtų užtikrintas aiškumas ir veiksmingumas pateikiant informaciją apie jūsų tyrimą. Štai kaip elgtis:

Kontrolinis sąrašas prieš pateikimą

Prieš pateikiant grafinę santrauką žurnalui "Journal of Clinical Investigation" (JCI), labai svarbu įsitikinti, kad viskas tvarkoje. Pateikiame kontrolinį sąrašą, kuriuo reikia vadovautis:

Gairių laikymasis:

 • Peržiūrėkite konkrečias JCI grafinėms santraukoms taikomas gaires, įskaitant dydžio, formato ir turinio reikalavimus.
 • Įsitikinkite, kad jūsų grafinė santrauka atitinka žurnalo taikymo sritį ir kad joje daugiausia dėmesio skiriama veiksmingam jūsų tyrimo apibendrinimui.

Klaidų taisymas:

 • Dukart patikrinkite, ar grafinėje santraukoje nėra rašybos, gramatikos ar spausdinimo klaidų.
 • Užtikrinkite, kad visi paveikslai, etiketės ir tekstas būtų aiškūs, glausti ir tiksliai atspindėtų jūsų tyrimo rezultatus.

Pateikimo procesas

Pateikiant grafinę santrauką JCI, reikia atlikti keletą pagrindinių veiksmų, kad būtų užtikrintas žurnalo reikalavimų laikymasis ir sklandus recenzavimo procesas:

 • Peržiūros gairės: Atidžiai perskaitykite JCI formatavimo ir pateikimo reikalavimus. Įsitikinkite, kad jūsų santrauka atitinka JCI taikymo sritį ir veiksmingai apibendrina jūsų tyrimą.
 • Paruoškite santrauką: Baigti ir koreguoti savo grafinę santrauką, kad ji būtų aiški ir tiksli, griežtai laikantis JCI gairių.
 • Prieiga ir įkėlimas: Prisijunkite prie JCI paraiškų teikimo portalo, įkelkite santrauką PDF formatu ir įsitikinkite, kad visi elementai yra aiškūs ir įskaitomi.
 • Pateikite informaciją: Tiksliai užpildykite visus privalomus laukus, įskaitant autoriaus duomenis, priklausomybę ir trumpą santraukos aprašymą.
 • Pateikti ir patvirtinti: Prieš pateikdami paraišką peržiūrėkite visą informaciją, pateikite santrauką ir išsaugokite patvirtinimą.
 • Tolesni veiksmai: Stebėkite savo pateiktos paraiškos būseną ir nedelsdami reaguokite į bet kokius JCI redakcinės grupės atsiliepimus ar prašymus pataisyti informaciją.

Kaip sukurti grafinę JCI santrauką naudojant "MindTheGraph": Žingsnis po žingsnio vadovas

Su "Mind the Graph" - specializuota platforma, pritaikyta tyrėjams ir mokslininkams, siekiantiems pagerinti savo tyrimų vaizdinį pateikimą, - lengviau kurti abstrakčią grafiką. Pateikiame žingsninį vadovą, kaip, naudojant Mind the Graph, sukurti grafinę santrauką JCI:

 1. Pasirinkite šabloną
  1. Galite rinktis iš daugiau nei 300 paruoštų naudoti šablonų, skirtų grafinėms santraukoms. Kiekvienas šablonas sukurtas taip, kad vizualiai pagerintų mokslinių tyrimų pristatymą.
 2. Tinkinti bet kurį elementą
  1. Lengvai pritaikykite kiekvieną grafinio abstrakto aspektą. Tvarkykite iliustracijas, tekstą, formas, spalvas ir kitus elementus, kad šabloną pritaikytumėte prie savo konkrečių tyrimo rezultatų.
  2. Naudokitės išsamia iliustracijų galerija ir prašykite konkrečių vaizdinių, kurie tiksliai atspindėtų jūsų tyrimą.
 3. Atsisiųskite ir bendrinkite
  1. Po pritaikymo atsisiųskite grafinę abstrakciją įvairiais formatais, pavyzdžiui, PNG, TIFF ir PDF.
  2. Pasirinkite skirtingos kokybės variantus, kad atitiktumėte įvairių žurnalų ir leidinių pateikimo reikalavimus.

Atraskite patrauklių grafinių santraukų galią su Mind the Graph

Mind the Graph supaprastina mokslinį bendravimą, siūlydama tyrėjams intuityvius įrankius vizualiai patrauklioms grafinėms santraukoms ir iliustracijoms kurti. Daugiau nei 300 šablonų bibliotekoje, pritaikytoje moksliniams plakatams, infografikoms ir kt., tyrėjai gali pritaikyti tokius elementus kaip iliustracijos, tekstas ir spalvos, kad tiksliai pateiktų savo išvadas. Užsiregistruokite ir pradėkite kurti dabar!

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai