Būti mokslininkas nėra lengva užduotis. Savarankiškumas dirbant savo darbą susijęs su dideliu spaudimu parodyti rezultatus. Turime būti organizuoti, atnaujinti ir atsparūs. Priešingu atveju, gavus nereikšmingą rezultatą, gali žlugti net ir didžiausi optimistai. Visa tai dėl to, kad mokslas yra neaiškus dalykas, reikalaujantis daug energijos ir laiko.

Būti gyvenimo mokslininku gali būti sudėtinga ne tik dėl daugelio kitų priežasčių. Pavyzdžiui, kaip dažnai kalbame apie dalykus, kuriuos supranta (arba į kuriuos įsijaučia) tik kitas gyvybės mokslų specialistas?

Giliai įkvėpkime ir paanalizuokime, kiek kartų kalbame apie tokius dalykus kaip:

  • Grybų ir bakterijų auginimas
  • Mažų gyvūnų eutanazija arba skrodimas
  • Pokalbiai apie parazitus, ligas ir jų pernešėjus (ypač valgymo metu).

Gyvenimo mokslininko kova

Gyvenimo mokslininko kasdienybėje pasitaiko įvairių nepatogių situacijų. Tačiau ar tikrai suvokiame šių dalykų keistumą? Kai kurios situacijos mums tokios įprastos, kad prarandame jautrumą joms. Problema ta, kad savo tyrimais pasiekiame plačią visuomenę, todėl svarbu, kaip apie tai pranešame.

Gerai, taigi mūsų, kaip mokslininkų, darbas yra perduoti svarbią informaciją, tiesa? Bet kaip tai daryti neperžengiant ribos, kuri kitiems yra nepatogi?

Per pastaruosius kelerius metus mokslas daug geriau suvokia savo poveikį. Užuot naudoję nerimą keliančius vaizdus, mokslininkai nusprendė taikyti naują metodą. Požiūrį, kuris mažina atotrūkį tarp paprastų žmonių ir mokslinis bendruomenė.

Ar galite įsivaizduoti, kad tokie vaizdai būtų naudojami jūsų dokumentuose ar pristatymuose?

gyvybės mokslininkas

Vietoj to pradėta laikytis daug švelnesnio požiūrio. Visa tai pakeitė tendencingą įvaizdį, kurį žmonės paprastai turi apie mokslininką ir patį mokslą.

gyvybės mokslininkas

Šis mokslo sensibilizacijos judėjimas bendravimas mokslininkai nustojo naudoti tikras savo eksperimentų nuotraukas. Todėl mokslininkai neleidžia žmonėms pasijusti šokiruotiems ir įžeistiems dėl jų tyrimai.

Vis dėlto atsirado nauja spraga: jei nebenaudojame tikrų nuotraukų, kaip vizualiai pristatyti savo darbą?

Būdami mokslininkai, tikriausiai bandėte naudotis tokiomis priemonėmis kaip "Power Point" ar "Paintdash", kad įvykdytumėte savo mokslinė iliustracija norai. Kokia buvo ši patirtis? Tikriausiai labai varginanti.gyvybės mokslininkasŠiuolaikinis mokslas reikalauja draugiškos ir funkcionalios iliustracijos.. Šis derinys garantuoja gerus atsiliepimus apie tai, kaip pateikiamas tyrimas, nes jį gražu žiūrėti ir lengva suprasti. Tačiau rasti tokią iliustraciją nėra lengva. Mokslinės iliustracijos tampa vis labiau madingos. Jei nesate mokslinis iliustratorius, galite ieškoti priemonių arba specialistų, kurie gali padėti perteikti jūsų išvadas.

Mind the Graph pastebėjo šią spragą. Todėl sukūrėme savo mokslinę biblioteką, kuria gali naudotis bet kuris asmuo. Norime plėstis ir įtraukti visas mokslo sritis, visada siekdami gerinti mokslo komunikaciją.

gyvybės mokslininkas

Mokslo ateitis - daugiau rodyti, nei pasakoti, ir leisti darbas kalba pats už save. Tačiau tai bus įmanoma tik tuo atveju, jei žmonės jaus trauką tam, ką mato.

logotipas-užsisakyti

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Išskirtinis aukštos kokybės turinys apie veiksmingą vaizdinį
bendravimas mokslo srityje.

- Išskirtinis vadovas
- Dizaino patarimai
- Mokslo naujienos ir tendencijos
- Mokomosios medžiagos ir šablonai