Všechny vědecké práce vypadají stejně, když se naskládají na hromadu. Pokud chcete publikovat, musíte svůj výzkum udělat tak, aby zaujal každého. Musíte udělat něco jiného.

Vědecké časopisy mají často mnoho podrobných pravidel, jak přizpůsobit článek určitému formátu. Nemusíte však porušovat pravidla časopisu, abyste si získali jejich pozornost.

Kde mám začít?

Jednou z prvních věcí, které děláme, když začneme číst článek, je hledání obrázků a grafů. Snažíme se z rychlých zdrojů dat načerpat co nejvíce informací. Toto chování není vždy vědomé. Je to prostá snaha ušetřit čas tím, že rychleji pochopíme, o čem něco je.

To znamená, že máme obvykle jen několik vteřin na to, abychom někoho přesvědčili, že naše práce stojí za přečtení. Pokud jsou čísla a grafy tím, co upoutá pozornost čtenářů, pak na nich zapracujme o něco více!

Chcete zjistit, zda to funguje?

Jeden z našich uživatelů Premium, Dr. Rafael Dutra, nedávno publikoval článek s názvem "Fyzické cvičení tlumí experimentální autoimunitní encefalomyelitidu inhibicí periferní imunitní odpovědi a narušením hematoencefalické bariéry".

Chcete publikovat? dělejte něco jiného

Není překvapením, že tento článek je poněkud složitý a pro vědce mimo obor imunologie může být poněkud obtížně srozumitelný. No, tento článek by mohl být stejně jasný a relevantní jako mnoho jiných, a přesto by zůstal nepovšimnut.

Tento článek však obsahuje něco, co je při hledání relevantních informací těžké ignorovat: grafický abstrakt.

Chcete publikovat? dělejte něco jiného

Co je to grafický abstrakt?

Grafický abstrakt je vizuální způsob prezentace hlavních a nejdůležitějších informací o vaší práci. Pokud má čtenář málo času a potřebuje snadno zjistit, zda je pro něj vaše práce relevantní, nebo ne, vyhledá grafický abstrakt.

Chcete publikovat? dělejte něco jiného

Grafický abstrakt navíc ukazuje, jakou doménu máte ve svém výzkumu. Schopnost shrnout všechna svá zjištění logickým a názorným způsobem je vysoce ceněna. Dokážete si představit, jak dokážete zapůsobit na každého revizora?

Dobře, dostal jsi mě. Chci být publikován!

Existuje mnoho nástrojů, které vytvářet grafické abstrakty nebo vědecké infografiky.. Předkládaný grafický výtah byl vytvořen pomocí platformy Mind the Graph. Máme k dispozici Bezplatná verze ve kterém si ji můžete vyzkoušet a získat přístup do naší vědecké knihovny. Uživatelé Premium, mají plný přístup k platformě a speciální výhody, jak se můžete přesvědčit zde.

Jste připraveni na publikování a citování?Chcete publikovat? Udělejte něco jiného!

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony