Мета-аналіз - це статистичний підхід, який об'єднує результати кількох досліджень, щоб запропонувати більш повну картину ефектів певного втручання або лікування. 

Мета-аналіз часто використовується в галузі медицини та охорони здоров'я, а також у багатьох інших сферах, щоб надати науково обґрунтовані пропозиції для клінічної практики, формулювання політики та майбутніх досліджень.

Використання лісових ділянок є дуже поширеним у мета-аналізах, оскільки це простий і стислий метод представлення результатів декількох досліджень, після безпосереднього розуміння розмірів ефекту і довірчих інтервалів для кожного з цих досліджень.

Ця стаття має на меті відповісти на такі питання: що таке лісова ділянка і для чого вона використовується? Щоб ви були готові почати використовувати лісові ділянки у своєму наступному дослідженні.

Що таке лісова ділянка і для чого вона використовується?

Лісова діаграма - це графічне представлення результатів мета-аналізу. Лісова діаграма відображає результати мета-аналізу шляхом відображення розміру ефекту та довірчого інтервалу для кожного окремого дослідження, а також загального сумарного ефекту та довірчого інтервалу. Окремі дослідження зображені горизонтальними лініями, а довжина кожної лінії позначає довірчий інтервал. 

Загальний підсумковий ефект часто представляють у вигляді ромба, ширина якого відображає довірчий інтервал. 

Лісова діаграма дозволяє легко порівнювати результати десятків досліджень, представляючи результати мета-аналізу в простому і зрозумілому візуальному форматі, що робить її корисним елементом для дослідників, медичних працівників і політиків, які хочуть приймати обґрунтовані рішення на основі результатів мета-аналізу.

Це якось пов'язано з деревами? 

Ні, лісова ділянка не має нічого спільного з деревами. Ділянка називається "лісовою", тому що вона схожа на ліс, де окремі дослідження зображені вертикальними лініями (як стовбури дерев), а загальний підсумковий ефект позначений ромбовидною формою (як галявина в лісі). Цей термін є метафорою для численних окремих досліджень, які об'єднуються для створення ширшої та ґрунтовнішої картини фактів.

Ефективна інфографіка - це лише один крок

Ми створили Mind the Graph як простий у використанні варіант для науковців, які без зусиль створюють красиву інфографіку. Опинившись у робочій області, вам просто потрібно перетягнути елементи на полотно або, якщо бажаєте, ви також можете почати з редагування одного з наших шаблонів, і готово! Ось так просто ви можете підвищити шанси вашої статті отримати більше цитувань за допомогою візуальної складової.

Частини лісової ділянки

Лісова ділянка складається з кількох важливих частин:

 • Ідентифікація дослідження: Кожне окреме дослідження можна ідентифікувати за окремою назвою або ідентифікатором. 
 • Розмір ефекту: Інтенсивність впливу втручання або лікування вимірюється розміром ефекту. Залежно від типу досліджуваних даних, його часто подають як середню різницю, відношення шансів, відношення ризиків або відношення ризиків. 
 • Довірчі інтервали: Довірчий інтервал - це міра невизначеності, що оточує оцінку розміру ефекту. Його часто ілюструють горизонтальною лінією, довжина якої вказує на діапазон значень, який, ймовірно, охоплює справжній розмір ефекту. 
 • Сумарний ефект: Загальний сумарний ефект - це сума розмірів ефектів з усіх окремих досліджень, включених до мета-аналізу. 
 • Неоднорідність: Варіабельність результатів окремих досліджень називається гетерогенністю. Лісова ділянка може виявити будь-які джерела варіабельності результатів і вказати на будь-які відхилення або розбіжності. 
 • P-значення: Статистичний показник статистичної достовірності розміру ефекту. Якщо нульова гіпотеза вірна, це відображає ймовірність випадкового отримання заявленого розміру ефекту. 
 • Вага: Вага - це показник того, наскільки кожне конкретне дослідження робить внесок у загальний сукупний вплив. Вага часто залежить від розміру або точності кожного дослідження.

Поради щодо інтерпретації лісової ділянки

Тепер, коли ви розумієте, що таке лісова ділянка і для чого вона використовується, ви повинні вміти її інтерпретувати.

 1. Шукайте форму ромба на рисунку, яка показує загальний розмір ефекту аналізу. Ширина ромба відображає рівень невизначеності навколо оціненого розміру ефекту.
 2. Горизонтальні лінії, що тягнуться від кожного дослідження, показують довірчі діапазони для розмірів ефекту кожного дослідження. Якщо на лінії стоїть нуль, це означає, що даних недостатньо для того, щоб продемонструвати значущий ефект від втручання або лікування, яке розглядається.
 3. Вивчіть результати на предмет викидів або розбіжностей, на які можуть вказувати горизонтальні лінії, що значно довші або коротші за решту. Це може означати, що результати одного дослідження не узгоджуються з результатами інших, що може вплинути на загальний висновок.
 4. Візьміть до уваги загальний напрямок розмірів ефекту. Якщо більшість ліній знаходиться праворуч від нуля, це означає, що втручання або лікування мало сприятливий вплив. Негативний вплив відображається, якщо більшість ліній розташовані ліворуч від нуля.
 5. Враховуйте масштаб кожного дослідження, про що свідчить вага, яку кожному дослідженню надано в аналізі. Більші, краще сплановані дослідження можуть мати більший вплив на остаточний результат, ніж менші.

Ми дбаємо про ваш успіх у візуальній комунікації та науковій освіті

Використання зрозумілих, простих і цікавих візуальних елементів може допомогти підвищити успіх у комунікації та науковій освіті. Роблячи знання більш цікавими та інтерактивними, візуальні елементи також можуть слугувати для залучення та заохочення учнів в результаті кращого розуміння предмета. Використовуйте Mind The Graph як свій інструмент і покращуйте свої дослідження вже зараз.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони