Щоб відзначити автора або джерело ідеї, яку ви використали, ви повинні посилатися на автора/авторок або ресурс. Навіть якщо ви не використовуєте їхні точні слова або ідеї, вказати їхні імена необхідно.

Ви можете допомогти глядачам зрозуміти ваше дослідження, посилаючись на джерела та пояснюючи, як ваше дослідження пов'язане з ними. Існує кілька стилів для оформлення посилань на джерела. Може існувати вимога щодо використання певного стилю або ж це може бути вибір, який ви зробили самостійно.

Розділи посилань є невід'ємною частиною дослідницької заявки або наукової роботи і повинні бути обов'язково включені. Той факт, що він часто стоїть одним з останніх у контрольному списку дослідницької пропозиції, не означає, що ви повинні його ігнорувати; це лише означає, що вам потрібно буде приділити йому багато уваги.

Дослідник може заплутатися в тому, які формати або стилі цитування використовувати для своїх наукових робіт.

Мета цієї статті - пояснити, чому цитування впливає на валідизацію роботи, а також які стилі цитування є найбільш прийнятними для наукової роботи, журнальної статті, магістерської чи докторської дисертації.

Ми також включили інструменти, які можуть зробити цей процес набагато зручнішим і простішим для користувача, а також забезпечити легкий спосіб його виконання. Тепер ми готові розпочати!

Чому цитування є таким важливим?

У будь-якому письмовому тексті точність є дуже важливим фактором, особливо коли ми пишемо про науку. Саме тут у гру вступає цитування.

Витрата часу на пошук джерела з метою підтвердження його точності слугує мірою впевненості. Існує низка причин, чому посилання на джерела є настільки важливим. Ми зібрали список кількох найбільш важливих з них.

1. Перевірте точність

Остаточний варіант будь-якої наукової статті проходить кілька етапів рецензування, перш ніж її можна буде опублікувати або завантажити в Інтернет. Особливо для рецензентів, редакторів і помічників редакторів, чия робота полягає в пошуку джерел у бібліографіях і перевірці їхньої точності, важливо стежити за змістом джерела і гарантувати, що воно є визнаним.

Ваша робота буде опублікована швидше, якщо ви приділите час належному оформленню інформації та процитуєте всі джерела, коли подаватимете її на розгляд.

2. Надійна практика письма

Якісний дослідницький проект буде характеризуватися детальним дослідженням, яке дає змогу розрізняти теми та робити висновки між ними.

Правильна політика цитування допоможе вам написати якісну наукову роботу і отримати бажані результати. Важливо бути точним при приписуванні джерел, що включає дату, номери і правильне написання імен авторів, а також бути точним з даними, які ви представляєте в своїй статті.

Використання сфокусованих методів, які зосереджені на деталях в одному з аспектів вашого дослідження, автоматично впливає на весь дослідницький процес. Що стосується розпізнавання тенденцій і закономірностей, то хороша довідкова бібліотека підготує вас до цієї навички, особливо важливої для наукових досліджень. Її стислий характер дозволяє легко засвоювати велику кількість інформації.

3. Що робить хорошого дослідника

Ми всі прагнемо написати вражаючу роботу, яка виділить нас серед інших дослідників. Щоб досягти цієї мети, нам потрібні хороші звички цитування, переконливі аргументи, і всі ці речі йдуть пліч-о-пліч.

Ми можемо перетворити академічну недбалість, розпливчастість мислення та відверто неправдиві твердження на набагато краще досліджені теми, якщо будемо посилатися на конкретні джерела, що підтверджують інформацію, яку ми подаємо.

Дослідження має гарантувати, що вся інформація буде легко зрозумілою для аудиторії і що вся інформація буде точною. Якщо ви належним чином цитуєте джерела, у свідомості аудиторії не залишається жодних сумнівів щодо достовірності вашої точки зору.

Як додатковий бонус, цитування сприяє активному написанню і допомагає уникнути підозр щодо аргументації. Точно цитуйте джерела, і, можливо, вам вдасться написати роботу з високим рівнем достовірності.

Отже, цитування є впливовим завдяки цим трьом факторам. Майже всі дослідження чи відкриття ґрунтуються на попередніх дослідженнях або вдосконалюють їх. Як продовження попереднього пункту, не менш важливим є правильне посилання на відповідні джерела.

Наукове цитування - це, по суті, вишенька на торті статті з високим рівнем цитування. Бібліографія також є засобом завоювання авторитету в галузі, в якій працює дослідник. Ваша робота буде сприйнята колегами по науці як більш легітимна, якщо ваші дослідження та аргументи будуть добре підкріплені.

Різні формати цитування та приклади

Існує досить багато різних форматів цитування для наукових робіт, тож чи знаєте ви, які з них найчастіше використовуються саме в наукових роботах? Ми склали список найпоширеніших стилів цитування в науці, щоб полегшити написання та читання вашої роботи. Описи стилів дають уявлення про те, як їх використовують і пишуть.

Знак цитування однозначно ідентифікує одну або кілька опублікованих робіт, таких як книги, статті, розділи або веб-сайти. Особи, які є авторами цих робіт, перелічені в бібліографічних списках. Статті та бази даних журналів також включають їх.

Існує кілька стандартних компонентів цитування, включаючи наступну інформацію, яка дозволяє ідентифікувати публікацію:

  • Імена авторів
  • Назви книг, статей та журналів
  • Дата публікації
  • Посилання на сторінки
  • Визначення томів і випусків (для статей)

У цьому розділі ми розглянемо, як поєднуються вищезгадані елементи і як працюють різні типи посилань.

#1 APA

У "The APA Формат цитування, також відомий як стиль Американської психологічної асоціації, здебільшого використовується в освіті, соціальних науках, психології та інженерії. Внутрішньотекстові посилання та список використаних джерел - це дві частини формату цитування APA.

Як приклад, ви можете використовувати наступний формат: XYZ 2022, який відноситься до стилю "автор-дата", де в якості внутрішньотекстового посилання вказується прізвище письменника і рік публікації. Внутрішньотекстові посилання відсилають читачів до розділу "Список використаних джерел" в кінці статті, який містить інформацію про всі процитовані джерела.

Приклад списку літератури:

"Памплона, Ф. А., Предігер, Р. Д., Пандольфо, П., і Такахаші, Р. Н. (2006). Агоніст канабіноїдних рецепторів WIN 55,212-2 сприяє зникненню контекстної пам'яті страху та просторової пам'яті у щурів. Психофармакологія, 188 (4), 641-649."

З наведеного вище прикладу ми бачимо, що ім'я автора слідує за роком публікації і, звичайно ж, за назвою статті.

Приклад внутрішньотекстового цитування:

"Прискорюється агоністами CB1 або інгібіторами зворотного захоплення канабіноїдів (Chhatwal та ін., 2005a; Pamplona та ін., 2006)."

Це внутрішньотекстове посилання, яке включає автора та рік публікації (у дужках у форматі "Автор - Дата"). Цитування в науковій літературі, як правило, оформлюють у форматі APA.

Читайте також: Все, що потрібно знати про форматування APA

#2 MLA Style

Роботи з гуманітарних наук зазвичай форматуються в MLA (Modern Language Association) студентами та авторами. Цей стиль зазвичай використовується в таких дисциплінах, як культурологія, мова, література та теоретичні дослідження. Наукові роботи рідко цитуються у форматі MLA.

Однак формат MLA може використовуватися для статей і книг, що цитуються в соціальних і гуманітарних науках. Тому корисно бути обізнаним у форматі MLA.

Приклад списку літератури:

"Хомбургер, Джуліан Р. та ін. "Геномні уявлення про походження та демографічну історію Південної Америки". PLoS genetics 11.12 (2015): e1005602."

Приклад внутрішньотекстового цитування:

"В даний час у багатьох популяційно-генетичних дослідженнях виконується лише один прогін кластеризації для кожного значення K (Homburger et al.)..."

Читайте також: Посібник для письменника з формату MLA: Як його правильно оформити

#3 Chicago

Популярною формою цитування в науці є Чикаго стиль. Порівняно з іншими стилями, його формат є дещо складнішим, пропонуючи два формати: примітки та бібліографія, а також авторські дати. У гуманітарних науках найчастіше використовують примітки та бібліографію. У природничих науках найчастіше використовують авторські дати. 

Приклад списку літератури:

"Хомбургер, Джуліан Р., Андрес Морено-Естрада, Крістофер Р. Гігну, Домінік Нельсон, Олена Санчес, Патриція Ортіс-Телло, Бернардо А. Понс-Естель та ін. "Геномні уявлення про походження та демографічну історію Південної Америки". PLoS genetics 11, № 12 (2015): e1005602."

Приклад внутрішньотекстового цитування:

"Наразі в багатьох популяційно-генетичних дослідженнях виконується лише один прогін кластеризації для кожного значення K (Homburger et al., 2015)..."

Читайте також: Цитування за "Чикаго - легко": форматування та приклади

#4 Vancouver Style

Багато журналів та установ у медичній галузі використовують Ванкуверський стильякий використовує стандартизовану систему нумерації авторів. Цей стиль відрізняється від інших використанням квадратних дужок для взяття номера [ ] у внутрішньотекстовому посиланні. У списку літератури в кінці статті номери в дужках спрямовують читача до відповідного цитованого джерела. Це дуже схоже на формат IEEE.

Приклад списку літератури:

"[1] : Памплона Ф.А., Предігер Р.Д., Пандольфо П., Такахаші Р.Н. Агоніст канабіноїдних рецепторів WIN 55,212-2 полегшує зникнення контекстної пам'яті страху та просторової пам'яті у щурів. Психофармакологія. 2006 Nov;188(4):641-9". 

Приклад внутрішньотекстового цитування:

".... прискорюється агоністами CB1 або інгібіторами зворотного захоплення канабіноїдів[1]"

#5 CSE

Фізики та біологи використовують CSE або стилю Ради наукових редакторів як бажаного формату для цитування. У стилі CSE замість бібліографічних посилань використовуються списки використаних джерел. Системи цитування за цим стилем включають послідовність, рік імені та ім'я-цитування.

  • Іменини: У дужках вкажіть прізвище автора та рік публікації, а в кінці статті додайте бібліографію з повним списком використаних джерел.
  • Послідовність цитування: Кожне джерело позначається в тексті надрядковим номером. Усі номери, що з'являються в тексті, перераховані в списку використаних джерел у тому порядку, в якому вони згадуються в тексті. 
  • Назва цитати: Список використаних джерел подано в алфавітному порядку за прізвищами авторів; кожному прізвищу присвоєно номер, який можна вставити як внутрішньотекстове посилання. У надрядковому посиланні слід вказати відповідний номер посилання. Якщо ви використовуєте графік, діаграму або ілюстрацію з джерела, яке також є в тексті вашої роботи, розмістіть номер надрядкового посилання в підписі.

Приклад списку посилань : 

"Памплона, Ф. А., Предігер, Р. Д., Пандольфо, П., і Такахаші, Р. Н. (2006). Агоніст канабіноїдних рецепторів WIN 55,212-2 сприяє зникненню контекстної пам'яті страху та просторової пам'яті у щурів. Психофармакологія, 188(4), 641-649".       

Приклад внутрішньотекстового цитування: 

".... прискорюється агоністами CB1 або інгібіторами зворотного захоплення канабіноїдів (Pamplona, F. A., Prediger, R. D., Pandolfo, P., & Takahashi, R. N. 2006)

Автори перераховані в алфавітному порядку із зазначенням року публікації після їхніх імен.

Читайте також: Основи стилю CSE: Посібник з наукової комунікації

#6 IEEE

Інженерні та наукові статті мають бути оформлені відповідно до стандарту IEEE або стиль Інституту інженерів з електротехніки та електроніки, який заснований на Чиказькому стилі цитування. Внутрішньотекстове посилання за цим стилем подається у вигляді номера, взятого в квадратні дужки. Цим номером ідентифікуються позиції списку літератури в кінці статті.

Приклад списку літератури:

" [1] : Памплона, Ф. А., Предігер, Р. Д., Пандольфо, П., і Такахаші, Р. Н. (2006). Агоніст канабіноїдних рецепторів WIN 55,212-2 сприяє зникненню контекстної пам'яті страху та просторової пам'яті у щурів. Психофармакологія, 188(4), 641-649." 

Приклад внутрішньотекстового цитування:

".... прискорюється агоністами CB1 або інгібіторами зворотного захоплення канабіноїдів[1]"

Читайте також: Опановуємо формат цитування за IEEE: Вичерпний посібник

#7 AIP

Він відомий як AIP або стиль Американського інституту фізики, який зазвичай використовується у публікаціях з фізики та астрономії. Цитати в цьому стилі нумеруються, причому надрядковими номерами позначаються посилання в тексті. Номери можна знайти у списку в кінці статті з повним ім'ям автора та назвою роботи.

Приклад:

"Подібне дослідження було проведено в 1977 році¹ "  
"1: Берг, Говард К. та Едвард М. Перселл. "Фізика хеморецепції". Біофізичний журнал 20.2 (1977): 193-219." 

#8 ACS

Для хімії - це ACS є стандартом. У ньому використовуються як пронумеровані цитати, так і авторські дати. Цитати в тексті можуть бути написані як надрядкові або курсивні. Що стосується дати автора, то вона базується на прізвищі автора та даті публікації. В обох випадках список використаних джерел подається після автора.

Приклад:

"1) Mater, A. C.; Coote, M. L. Deep Learning in Chemistry. J. Chem. Inf. Model. 2019, 59 (6), 2545-2559. https://doi.org/10.1021/acs.jcim.9b00266."

Інструмент цитування для спрощення процесу

Ваша наукова робота повинна містити бібліографію або список використаних джерел, в якому повинні бути вказані всі згадані джерела. Наприкінці статті ви повинні навести кожне внутрішньотекстове посилання повністю, щоб надати читачеві всю необхідну інформацію.

Будь-яка робота, стаття повинна містити цитати як центральний елемент, і видавництва високо цінують їх. Однак цитування відповідно до вимог кожного журналу та типу контенту може бути нудним і трудомістким процесом.

Також читайте статтю: Наукова робота: Як написати з нуля за 5 простих кроків

Такі інструменти можуть допомогти вам спростити цей процес. Використовуючи такі прості інструменти, ми можемо зробити цитування простішим завданням і зможемо робити це швидко та ефективно.

Менделея

Використовуючи Менделеяви можете безпосередньо інтегрувати посилання з бібліотеки Mendeley у ваш документ Word, створювати бібліографію та змінювати стилі цитування, не виходячи з документа. Користуватися цим інструментом дуже просто, і ви можете використовувати його на повну потужність і вдосконалити процес.

Ви можете редагувати посилання за допомогою панелі атрибутів. Ви можете вказати не лише префікс/суфікс, але й конкретні значення атрибутів посилання. Ім'я автора також можна вилучити за бажанням. Відповідно до обраного вами стилю цитування, будь-які зміни, внесені до цього конкретного посилання, будуть відображені у вашій роботі.

Читайте також: Як користуватися Mendeley: Вичерпний посібник для дослідників

Зеро. 

Збір, організація, цитування та обмін результатами досліджень спрощуються за допомогою Зеро.безкоштовний і простий у використанні інструмент. З його допомогою ви можете створювати посилання та бібліографію безпосередньо в будь-якому текстовому редакторі, включаючи Microsoft Word, LibreOffice і Google Docs. Завдяки підтримці понад 100 000 стилів цитування ви можете оформити свою роботу за допомогою посібників зі стилів та публікацій.

Великою перевагою Zotero є те, що ваші дані можна синхронізувати на різних пристроях, тож ваші цитати, файли та бібліографічні записи завжди будуть актуальними. Якщо ви вирішите синхронізувати, ваші дослідження завжди будуть доступні з Інтернету.

Ще одна перевага цього інструменту полягає в тому, що він дозволяє працювати з колегою над спільною роботою. Створіть спільну бібліографію або поширюйте матеріали курсу. Бібліотекою Zotero можна ділитися з будь-якою кількістю людей безкоштовно.

Подивіться, що ці дивовижні інструменти можуть зробити для вас, щоб ви могли отримати від них максимум користі. Ви можете максимально ефективно використовувати їхні рішення, і вони, безумовно, стануть вашими найкращими друзями для цитування! 

Читайте також: Як користуватися Zotero: Оптимізуйте свій робочий процес

Понад 75 000 точних наукових даних для посилення вашого впливу

Mind the Graph це платформа, яка пропонує широкий спектр шаблонів та інструментів, що допомагають дослідникам створювати професійний та індивідуальний дизайн для своїх наукових публікацій. Платформа має зручний інтерфейс, який дозволяє користувачам створювати високоякісну наукову графіку без необхідності володіти навичками дизайну. Платформа також надає велику бібліотеку наукових ілюстрацій, які є науково точними та візуально привабливими.

слідкуйте за графіком
logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони