Це завжди свято, коли ми бачимо дивовижні роботи наших користувачів. Я вже писав про дослідження д-ра Алессандри Мартіні, д-ра Стефанія Форнер та їхні колеги. Вони є постдокторантами Каліфорнійського університету і опікуються користувачами графіків. Кілька місяців тому я показав інфографіка Доктор Стефанія Форнер створила статтю для огляду, опубліковану в журналі Trends in Neurosciences під назвою "Синаптичні порушення при хворобі Альцгеймера": Дисрегульована симфонія.

Сьогодні я хочу поговорити про їхню нову оглядову статтю під назвою Від минулого до майбутнього: що тваринні моделі навчили нас про хворобу Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера (ХА) - це нейродегенеративний розлад, який спричиняє когнітивні порушення та втрату пам'яті. Розуміння механізму захворювання є важливим для покращення якості життя пацієнтів та пошуку ефективного лікування. Сьогодні, незважаючи на величезні зусилля науковців та фармацевтичної індустрії, ефективних методів лікування не існує. БА є шостою основною причиною смерті в США і вражає 35 мільйонів людей по всьому світу.

Інфографіка про хворобу Альцгеймера

 

Більшість пацієнтів з БА - це люди похилого віку, які зазвичай страждають від різноманітних супутніх захворювань. Діабет, остеопороз, захворювання нирок, ожиріння, артеріальна гіпертензія та гіперхолестеринемія/дисліпідемія, інсульт та судомні напади є основними супутніми захворюваннями, що впливають на виникнення та прогресування БА, додаючи складності до патогенезу захворювання.

інфографіка неврологія
Інфографіка, що показує супутні захворювання при хворобі Альцгеймера (ХА). Від минулого до майбутнього: Що тваринні моделі навчили нас про хворобу Альцгеймера

 

Незважаючи на інтенсивні дослідження, що проводяться протягом останніх кількох десятиліть, механізми, що лежать в основі етіології спорадичної БА (СБА), яка є найпоширенішою формою захворювання, залишаються невідомими. Це пов'язано, принаймні частково, з тим, що більшість хворих на СПАД - це люди похилого віку, які зазвичай страждають від різноманітних супутніх захворювань (наприклад, інсульту, стресу, діабету, судом, остеопорозу та ниркових захворювань).

Наступна інфографіка демонструє утворення та механізми синаптичної токсичності тау- та бета-амілоїдних олігомерів.

 

infografico stefani1a
Від минулого до майбутнього: Що тваринні моделі навчили нас про хворобу Альцгеймера

 

При тауопатіях відбувається зменшення кількості дендритних шипів. Тау не потрапляє в ядро нейрона, що призводить до пошкодження ДНК. Зменшується кількість мітохондрій, а також кількість пресинаптичних везикул, що призводить до втрати синаптичних зв'язків. Така втрата також пов'язана з проникненням тау в дендрити і постсинаптичні ділянки. Тау також агрегує позаклітинно, що дозволяє йому бути захопленим іншими нейронами.

 

Вона також створила інфографіку, щоб показати запальні механізми, пов'язані з хворобою Альцгеймера (ХА)

 

infografico stefania

 

Протягом останніх кількох років ми були особливо зацікавлені в тому, щоб зрозуміти, як запалення впливає на бета-амілоїд і тау-патологію. Люди похилого віку схильні до вірусних та бактеріальних інфекцій, і ці мікробні агенти можуть посилювати існуючий запальний стан мозку, прискорюючи когнітивне зниження.

Вітаємо доктора Стефанію Форнер за вашу чудову роботу!

Якщо ви науковець і хочете створити красиві малюнки для своєї роботи, ви можете стати користувачем Mind the Graph прямо зараз.

untitled-creation63724 (2)

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони