Термін "криміналістика" означає наукові процеси, що застосовуються в кримінальних розслідуваннях. Коли ви шукаєте криміналістичні докази, ви використовуєте свої наукові знання, щоб розкрити або виявити докази злочину.

Судово-медична експертиза має кілька підкатегорій, включаючи судову медицину, судову патологію, одонтологію, токсикологію, криміналістику, серед багатьох інших.

У цій статті ми пояснимо судово-медичну експертизу простими словами та порівняємо її зі схожою категорією - криміналістикою.

Що таке судова медицина?

Судова медицина - це спеціальність медицини, що займається застосуванням медичних знань для вирішення юридичних проблем шляхом обстеження або оцінки потерпілих з метою визначення причини смерті або травми. 

Вона охоплює низку підгалузей, включаючи судову патологію, судову психологію та судову антропологію, кожна з яких займається застосуванням медичних знань для вирішення юридичних проблем. 

Судово-медична патологія, наприклад, є однією з найпоширеніших галузей судової медицини, яка досліджує труп для встановлення причини смерті за обставин, коли смерть була несподіваною, раптовою або сумнівною. Вони повинні проаналізувати всі факти, пов'язані зі смертю, щоб інтерпретувати, як вона настала, визначити причину і час смерті, а також визначити, чи була смерть природною або навмисною. 

Під час розтину судово-медичний патологоанатом оглядає труп зовні і всередині, шукаючи будь-які ознаки травми або хвороби, які могли призвести до смерті. Він також може взяти зразки тканин та інші матеріали для подальшого дослідження в лабораторії.

Коли є тілесні ушкодження, які необхідно дослідити, судово-медичні фахівці повинні встановити, як вони були отримані, чи були вони нанесені зброєю або силою, а факти ушкоджень повинні узгоджуватися з показаннями потерпілого або будь-якої іншої сторони. 

Судова медицина відіграє важливу роль у системі кримінального правосуддя, оскільки вона надає важливу інформацію та докази, які можуть допомогти у розкритті злочинів та переслідуванні злочинців. Це життєво важливий інструмент для підтримання чесності та справедливості судової системи. 

Що таке судова експертиза?

Криміналістика - це застосування наукових концепцій і процедур до кримінальних розслідувань та обробки доказів. Це міждисциплінарна галузь, яка вивчає та аналізує речові докази у кримінальних справах, використовуючи різноманітні наукові методології та технології. 

Криміналістика охоплює кілька підгалузей, таких як судова біологія, судова хімія, судова інженерія, судова психологія та судова антропологія, і це лише деякі з них. Кожна з цих підгалузей передбачає використання унікальних наукових процедур і технологій для дослідження та аналізу різних видів доказів.

Різниця між криміналістикою та судовою медициною

Криміналістика та судова медицина - це дві різні спеціальності, які іноді плутають. Хоча ці професії пов'язані між собою і часто співпрацюють, вони відрізняються і мають різні сфери спеціалізації.

Судово-медична експертиза в кримінальних розслідуваннях включає дослідження та аналіз речових доказів. Це можуть бути різні джерела доказів, такі як біологічні докази (ДНК або кров), сліди (волокна або волосся) і речові докази (зброя або відбитки пальців). 

Хоча аналіз тілесних доказів у рамках розслідування можливий у судовій медицині, він не є основним напрямком цієї спеціальності. Натомість, судова медицина покладається на перевірку та аналіз речових доказів, щоб допомогти у розкритті злочинів та переслідуванні злочинців.

З іншого боку, судова медицина або судова патологія - це медична спеціальність, яка досліджує труп для встановлення причини смерті або обстеження живих жертв у випадках, коли травми жертви є тяжкими або жертва не може надати чіткого звіту про те, що сталося. Це можна зробити за допомогою розтину, експертизи тіла та інших процедур, таких як мікроскопія, токсикологія та аналіз ДНК. 

Перетворіть свої дані на прості для сприйняття

Чи чули ви вислів "одна картинка варта тисячі слів"? Чи знаєте ви, що статті з доречними ілюстраціями отримують 94% більше переглядів ніж ті, хто не має? Почніть використовувати Mind The Graph, щоб перетворити свої дані та роботу на зрозумілі ілюстрації! 

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони