Дві нещодавні статті підсумували одне дослідження in vitro та невелике клінічне дослідження, чого було достатньо для Дональда Трампа, щоб змусити FDA запровадити нове клінічне показання для гідроксихлорохіну: покращення симптомів у пацієнтів, які постраждали від коронавірусу (Covid-19).

Це, мабуть, найшвидший процес схвалення ліків у сучасній історії, і президент, очевидно, має рацію. Дивно для світового лідера, який не має особливої прихильності до науки.

Перші дані про вплив гідроксихлорохіну на вірус надійшли від ця стаття, опублікована вчора на сайті Cell DiscoveryЦе лише дослідження in vitro, з усіма обмеженнями, але воно чітко показує потенціал препарату для знищення вірусу. Коли вони подали статтю, в Китаї було підтверджено 80 000 випадків захворювання, в тому числі 2946 смертей, а також понад 10 566 підтверджених випадків у 72 інших країнах. На той час найбільші надії покладалися на препарат під назвою ремдесивір.

вплив гідрохлорохіну in vitro на коронавірус (Covid-19)
Вплив гідрохлорохіну на коронавірус (Covid-19) in vitro. У колонці праворуч показано вплив ефективного препарату, на відміну від хлорохіну або контрольної групи зліва. Це свідчить про те, що препарат покращив здатність клітин витісняти віруси... це все одно, що допомогти вигнати небажаного сусіда з вашого будинку. Це допомагає! 🙂 

Але найбільша новина надійшла з невеликого клінічного дослідження, опублікованого напередодні. Воно називається Гідроксихлорохін та азитроміцин для лікування COVID-19: результати відкритого нерандомізованого клінічного дослідження, яке можна завантажити у версії "in press"

У дослідженні, в якому взяли участь лише 20 пацієнтів, автори показали, що гідроксихлорохін ефективний проти коронавірусної інфекції Covid-19. Фактично, він зменшив кількість інфікованих на 75% протягом 6-денного періоду, що є вражаючим показником. Ще краще, що комбінація з азитроміцином підвищила ефективність лікування до 95%.

Комбінована терапія гідрохлорохіном та азитроміцином ефективна проти коронавірусної інфекції (Covid-19) у пацієнтів
Комбінована терапія гідрохлорохіном та азитроміцином є ефективною проти коронавірусної інфекції (Covid-19) у пацієнтів. Зниження захворюваності є вражаючим і дає нову надію постраждалим пацієнтам.

Лікування покращило симптоми, а також знизило вірусне навантаження у пацієнтів. Препарат був раніше схвалений для лікування малярії, що означає, що він вважається безпечним. "Сестринський" препарат хлорохін виявився менш ефективним. І це добре, адже він більш токсичний.

Дослідження було нерандомізованим і маломасштабним, однак, схоже, що хоча епідемія почалася в Китаї, рішення походить від зусиль світової спільноти. Дослідження in vitro насправді китайське, а клінічне - європейське, точніше, з Франції. Цікаво, що оригінальна реєстрація гідроксихлорохіну належить французькій фармацевтичній компанії Sanofi, а нещодавнє клінічне дослідження було проведено в Марселі. Ale le bleu!

Medscape має чудову статтю про це, для тих, хто зацікавлений у більш детальній інформації.

Будь ласка, цитуйте цю роботу як Gautret та ін. (2020) Гідроксихлорохін та азитроміцин для лікування COVID-19: результати відкритого нерандомізованого клінічного дослідження. Міжнародний журнал протимікробних засобів - У пресі 17 березня 2020 р. - DOI: 10.1016/j.ijantimicag.2020.105949

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони