Дослідницькі лабораторії, або "лабораторії" для інтиму - це простори, призначені для виконання експериментальних завдань, які можуть бути спрямовані на нові відкриття та досягнення в науці. Вони також використовуються для контролю якості та оптимізації процесів перед промисловим впровадженням.

Існує багато типів лабораторій та сфер застосування. Залежно від мети та потреб дослідження, кожна лабораторія оснащується відповідно до типу дослідження, яке буде проводитися, включаючи обладнання та контроль навколишнього середовища, наприклад, освітлення, температури та тиску.

У цій статті ви дізнаєтеся про типи та основні характеристики дослідницьких лабораторій, а також отримаєте деякі поради щодо того, як розпочати свою кар'єру в дослідницькій лабораторії.

Чим займаються дослідницькі лабораторії?

Як видно з назви: дослідження. А це означає багато-багато експериментів з вивчення хвороб, раку та інших факторів, що впливають на здоров'я людини чи тварини.

Ще до того, як людство почало використовувати термін "наука", потреба в експериментах вже існувала. Приблизно у 5 столітті відомий грецький філософ і математик Піфагор із Самоса керував найстарішою відомою в історії лабораторією. У ній Піфагор очолював дослідження звучання різних інструментів і предметів, роблячи висновки, відомі сьогодні як частоти.

Зробіть як Піфагор і почніть малювати свою науку

Mind the Graph - це інструмент, який можна легко використовувати для створення дивовижних презентацій, інфографіки, графічних анотацій тощо. Почніть своє перше створення в робочому просторі і переконайтеся самі!

Типи дослідницьких лабораторій

Ми можемо розділити їх відповідно до їхніх цілі та характеристики. Важливо підкреслити, що навіть лабораторії, які працюють в одній галузі знань або спеціалізації, можуть мати тонкі, але необхідні відмінності між собою. Погляньте на ці типи дослідницьких лабораторій:

1. Лабораторії контролю якості

Лабораторії контролю якості здебільшого використовуються для проведення тестів, в яких як компоненти, так і об'єкти дослідження мають вирішальне значення для аналізу. Цей тип лабораторій часто асоціюється з хімічною практикою, фізикою або біологічними науками, такими як мікробіологія.

2. Лабораторії біобезпеки

У біологічних дослідженнях вчені часто мають справу з патогенними мікроорганізмами, які можуть становити серйозний ризик для здоров'я населення поза межами лабораторії, наприклад, вірусами та бактеріями. Такі лабораторії класифікуються за 4 рівнями біозахисту, де рівень 1 є найнижчим і призначений для організмів, що не становлять великої небезпеки, таких як Saccharomyces cerevisiae.

На противагу цьому, на рівні 4 вчені вивчають вплив біологічних агентів, які є дуже небезпечними для життя людини і мають високу здатність до поширення, як, наприклад, вірус Ебола.

 3. Клінічні лабораторії

Клінічні лабораторії - це лабораторії, які займаються аналізом різних біологічних зразків, таких як кров і сеча. Також відомі як медичні лабораторії, вони необхідні для допомоги в діагностиці, лікуванні та профілактиці певних захворювань. У таких місцях наука застосовується для покращення якості лікування пацієнтів, а не обов'язково для розвитку наукових знань.

4. Виробничі лабораторії

Виробничі лабораторії мають фундаментальне значення для забезпечення ідеального переходу від досліджень до промислового виробництва, тоді як деякі процеси можуть не працювати належним чином при переході від малого до великого масштабу, і навпаки.

Зазвичай основним завданням лабораторії такого типу є вивчення і розробка процесу, який добре працює в різних технологіях. Виробничі лабораторії дуже поширені в таких галузях, як біотехнології, технології та фармацевтика, наприклад.

5. Науково-дослідні та університетські лабораторії

Науково-дослідні та університетські лабораторії зосереджені на природничих або гуманітарних науках. Роль професіоналів у таких лабораторіях полягає в тому, щоб працювати разом з докторантами та головними дослідниками. Нерідко можна побачити, як університетські лабораторії перетворюються на місця, де студенти можуть практикуватись і перевіряти свої знання.

Рішення для візуальних творінь лабораторій

Говоримо про лабораторії, Команди та лабораторії Mind the Graph це чудове рішення для тих, хто любить створювати разом. Окрім необмеженої кількості шаблонів та наукових ілюстрацій, підписники також можуть ділитися своїми творіннями з 10 користувачами одночасно. 

Але якщо ви ще не почали свою кар'єру, то Дослідник підписки, можливо, краще почати створювати візуально привабливу інфографіку та привертати увагу до вашої наукової роботи.

Як розпочати кар'єру в дослідницькій лабораторії?

Якщо ви зацікавлені в тому, щоб стати лабораторним дослідником, виконайте наведені нижче кроки:

1. Здобути вищу освіту

Ваша перша мета - отримати кваліфікацію, необхідну для досягнення ваших кар'єрних цілей. Це буде залежати від того, яким лабораторним дослідником ви хочете стати, але більшість кар'єр починається зі ступеня бакалавра в обраній галузі дослідження. 

2. Здобути відповідний досвід

Після завершення навчання або під час нього шукайте можливості отримати відповідний досвід роботи. Волонтерство - чудова можливість для цього.

Інший варіант - пройти стажування під час навчання або після завершення навчання. Стажування дає вам можливість працювати під керівництвом досвідченого професіонала, що може дати вам багато знань і визнання.

3. Якщо потрібно, отримайте ліцензію

Деякі країни вимагають від дослідників медичних лабораторій мати ліцензію, перш ніж вони зможуть практикувати. Її отримання означає, що ви досягли високого рівня професійної кваліфікації для виконання своєї роботи.

Якщо ви плануєте отримати ліцензію, вам знадобиться певна кількість годин практичних занять і, в деяких випадках, скласти іспит. Але після багатьох років, присвячених науковим відкриттям, це буде нескладно.

У дослідницькій лабораторії чи за її межами, візуальна комунікація науки має важливе значення

Оскільки люди є візуальними істотами, розрахунок на підтримку інфографіки - чудовий старт для охоплення ширшої аудиторії. Зробіть свою науку більш значущою за допомогою Mind the Graph. Згідно з дослідженнями Cactus Communication, статті з графічними анотаціями мають У 3 рази більше завантажень порівняно з тими, хто його не має.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони