Як ми вже згадували на найперший пост цієї серії про коронавірусритм наукових публікацій у цій галузі стрімко зростає.

Слово "коронавірус" є популярним пошуковим терміном у науковій літературі, згідно з даними спеціалізованих пошукових систем, таких як PubMed Національної медичної бібліотеки США.

Зображення нижче взято з дослідження The Economist, але ми перевірили джерело, і воно вже застаріле. Станом на сьогодні (24 березня) ми нарахували рівно 1373 згадки слова "коронавірус" у PubMed системи. Це досить багато інформації.

Цей термін став "сексуальним" у науковій літературі через спалах тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС) на початку 2000-х років. В середньому тоді про коронавіруси публікувалося близько 500 робіт на рік, тобто в середньому ~1,3 роботи на день. Ця дослідницька тенденція дещо змінилася, і інтерес наукової спільноти був "врятований" Близькосхідним респіраторним синдромом (БВРС) у 2012 році (в середньому 2,2 статті на день). У цьому десятилітті середня кількість робіт, опублікованих про "коронавірус", перевищила 800 на рік.

Цього року, після нещодавнього спалаху коронавірусу Covid-19, інтерес наукової спільноти знову підвищився, і кількість публікацій стрімко зростає. Я нарахував 1373 результати пошуку, зробленого сьогодні в PubMed. Якщо це точно, то ми говоримо про щось на кшталт 16 статей, опублікованих в день у 2020 році.

1373 статті про коронавірус лише цього року. Це досить багато, хто може прочитати всю цю інформацію?

Науковий рекорд 2020 року щодо публікацій про коронавірус
Науковий рекорд 2020 року щодо публікацій про коронавірус: більше щоденних публікацій, ніж розумно для людини читати. Це божевілля, навіть якщо ви доктор наук у цій галузі.

Жоден президент не може вийти до публіки без того, щоб хтось, хто дійсно знає, що він говорить, заглядав йому через плече під час цієї пандемії.

Зображення розмите, але ліворуч ви бачите доктора Дебору Брікс, високоповажного медичного експерта з більш ніж тридцятирічним досвідом роботи у сфері ВІЛ/СНІДу. Вона була призначена глобальним координатором США з питань СНІДу, відповідальним за програму PEPFAR при адміністрації президента Барака Обами, і продовжує залишатися провідною фігурою в галузі інфектології / вірусології. Безумовно, важливий голос у цей складний період.

Президент може почути або не почути, або не взяти до уваги цей голос, це правда... але він повинен показати себе як людина, яка принаймні консультується з експертами.

Як ці люди засвоюють стільки інформації і залишаються в курсі подій? Ми віримо в силу інфографіки для передачі складної наукової інформації.

Дізнайтеся, що таке Mind the Graph - творець інфографіки для науковців та академіків

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони