Монокультура була основною формою, яку використовували фермери та аграрії для виробництва продуктів харчування, щоб прогодувати населення, яке безперервно зростало. Цей тип виробництва спричинив не одну, а декілька проблеми для планети.

Втрата поживних речовин у ґрунті, деградація ґрунту та ліс Пожежі - це лише деякі приклади, а все тому, що населення нашої планети стає все більшим і більшим, вимагаючи щодня все більше їжі. 

За останні тридцять років новий метод був розроблений в деяких місцях в Бразилія. Сільгоспвиробники (або фермери) більше не обирають монокультуру, натомість вони йдуть іншим шляхом виробництва, який називається агролісомеліорація або синтетичне сільське господарство.

Ернст Гьотш - піонер, який започаткував методологія три десятиліття тому. Ернст - швейцарський дослідник-аграрій, відомий своєю ідеалізацією та поширенням агролісомеліорації в північно-східному штаті Баїя в Бразилії, а згодом і по всій країні.

Гьотш багато років працював над генетичним поліпшенням, і з часом він почав задаватися питанням, чи дійсно допустимо генетично модифікувати рослину з метою виживання в різних сценаріях і середовищах, як це робиться сьогодні в монокультурі. 

Замість цього Гьотш вирішив покращити виробництво сільськогосподарських культур у багатшому середовищі. Ернст перетворив одну деградовану ділянку площею 500 гектарів на продуктивний тропічний ліс у штаті Баїя.

Виробництво продуктів харчування - не єдиний напрямок агролісомеліорації, це також дуже корисний інструмент для відновлення деградованих територій з метою повернення ґрунту його продуктивних властивостей.

Метод характеризується організацією, інтеграцією, збалансованістю та енергозбереженням навколишнього середовища, що дозволяє екосистемі працювати в природній конфігурації. 

На практиці рослини вирощуються у форматі лісу, змішані з різними розмірами та характеристиками поруч один з одним. Завдяки такому розташуванню екосистема починає жити і рости синергетично, ділячись поживними речовинами, водою і захищаючи один одного від пошестей. Результатом є перетворення маленької екосистеми на великий ліс, де все пов'язане між собою.

"Без фермерів немає їжі, сільськогосподарська професія не заохочується в школах, навіть у сім'ї, тому що це важке життя, ґрунт швидко деградує при такому способі ведення сільського господарства, з кожним роком він стає все гіршим і гіршим.

Але в місці, де справи з кожним роком стають кращими, це створює своєрідну спіраль зростання", - каже Марша Ханзі, порівнюючи монокультуру та агролісомеліорацію. Марша - північноамериканка, яка живе в Марізі, штат Баїя, Бразилія. Вона відповідальна за ферму під назвою "Епіцентро".яку вона та її колеги успішно відновили за допомогою агролісомеліорації.

Земля ферми перетворилася з піску на багатий і дуже продуктивний ґрунт, що свідчить про те, що агролісомеліорації слід приділяти більше уваги з боку фермерів та аграріїв.

У монокультурі ґрунт деградує, втрачаючи поживні речовини під час збору врожаю, крім того, використання пестицидів та хімічних добрив також впливає на якість ґрунту, роблячи його поганим і важко відновлюваним кожного сезону.

Що таке агролісомеліорація і чому вона краща за монокультуру

З іншого боку, агролісомеліорація не використовує пестициди та інші хімічні речовини, що має протилежний ефект монокультури, ґрунт стає надзвичайно багатим при кожному новому врожаї за рахунок наявності залишків органічної речовини - збільшується кількість вуглець присутні на поверхні ґрунту, в рослині, а отже, і в навколишньому середовищі.

Таким чином виникає водний цикл, що дозволяє екосистемі будувати самодостатнє виробництво води замість того, щоб просто споживати її.

Все це збільшує біорізноманіттяУтримується більше поживних речовин, змінюється мікроклімат і підвищується відносна вологість ґрунту.

Основними цілями агролісомеліорації є: створити більше життя, підвищити родючість ґрунту та створити середовище, яке процвітає природним шляхом.

Більш позитивними причинами для впровадження агролісомеліорації є

- Зменшення витрат на плантації та догляд за ними

- Збільшення доходів фермерських сімей

- Покращення якості продуктів харчування,

- Зменшити ерозію ґрунту

і, як було сказано раніше,

- Відновлення деградованих територій.

Що таке агролісомеліорація і чому вона краща за монокультуру

Енріке Соуза, бразильський фермер, друг Ернста, у штаті Баїя, Бразилія, є власником ще одного успішного прикладу агролісомеліоративної ферми. 

У документальному фільмі під назвою Книга природи Він пояснює, що "Синтетичне сільське господарство є протилежністю ентропії, яка з часом виснажує ґрунт, позбавляючи його поживних речовин, а в синтетичній системі, чим більше ви працюєте над нею, розвиваєтесь і пов'язуєте себе з цими ресурсами, тим більше ці ресурси зростають і збільшуються у всіх аспектах".

Настав час почати впроваджувати на практиці альтернативні способи життя, які не завдають шкоди та не забруднюють нашу планету.

Монокультура - це не стійкий Як варіант виробництва в довгостроковій перспективі, вона споживає - без віддачі - велику кількість ґрунтових ресурсів, залишаючи після себе погане довкілля.

Таким чином, агролісомеліорація збагачує не лише землю, але й усю екосистему, а також допомагає бідному довкіллю відновитися і знову стати продуктивним.

Агролісомеліорація, цей новий підхід, натхненний природою, може стати важливим кроком для зменшення таких проблем, як клімат зміна клімату, деградація ґрунтів та трансгенні культури, пропонуючи та створюючи більш позитивний вплив на навколишнє середовище. глобальний масштабу. Кожен день - це день змін. Тож, почнемо зараз.

___

За допомогою Mind the Graph інструментів платформи ви можете створювати будь-які інфографіка що спадає вам на думку. Ми перетворюємо науковців на дизайнерів, щоб збільшити їхній вплив.

Ти, а вчений працюючи з ботаніка, харчування, ентомологіяабо науки про ЗемлюНа платформі є готові ілюстрації, які ви можете використовувати у своїй роботі.

Ви можете посилити вплив вашої статті або презентації та покращити свою роботу за допомогою красивих точних ілюстрацій. 

Якщо ви ще не користувач, ви можете розпочати безкоштовну пробну версію прямо зараз.! Приєднуйтесь до нас в Mind the Graph.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони