Doktor olmak kolay değil. Yeni prosedürler ve teknolojiler konusunda sürekli güncel kalmanın yanı sıra, büyük bir iletişim becerisine de sahip olmanız gerekir. Hastalarımız prosedürü iyi anlar ve size güvenirlerse, tedavinin başarılı olma şansı artar. Onkologlar, tanılarını, sirküler prosedürlerini veya farklı tedavilerini açıklamak için hastalarıyla konuşmayı bilmelidir. Bazen bir cerrahiyi, quimioterapiyi, hormonal terapiyi veya direksiyonel terapiyi neden seçmeniz gerektiğini açıklamak kolay değildir. Ancak aynı zamanda, bir onkolog hastalarının ruh sağlığını iyileştirmek için onlara destek olmalı ve diğer uzmanlarla birlikte çalışmalıdır.

Hastalar ve doktorlar arasında iyi bir iletişimin gücü

Bir tanının eksik veya yanlış açıklanması, kanser estigmasını artırabilir ve bu da hastalar için yararlı değildir. De acordo com a escola europeia de ONKOLOJİ , ” o estigma gera o silêncio, que alimenta o medo and a ignorância que alimenta o estigma. Bu kısır döngüyü kırmak, kanser hastalarının yaşamlarını kolaylaştırır. Aynı zamanda halkın önleme ve erken teşhis konusundaki tutumlarını da değiştirebilir".

"Estigma aynı zamanda, kanseri ve kanserli hastaları görünmez kılmaya yardımcı olarak, daha geniş bir sosyal düzeyde de önemli bir rol oynamaktadır, kamuoyunun bilgilendirilmesine yönelik bir tartışmayı sekteye uğratmakta ve kanserin riskleri ve erken teşhisin önemi konusunda bilincin artırılmasına yönelik girişimleri engelleyen bir medo ve desinformação döngüsünü devam ettirmektedir. "

Hassas ve basit bir tıbbi illüstrasyon kullanmak, hastaları daha güvenilir ve saygın bir hale getirebilir

Kanser ve tümörlerle ilgili fotoğraflar ve didáticos kitapları, insanlara, hastalara ve ailelerine daha fazla medo sunabilir. Bu nedenle, bir illüstrasyon tıbbi olarak gereklidir é uma ferramenta poderosa para se comunicar melhor. İllüstrasyonlar daha dostane, daha kolay anlaşılır ve gerçek bir fotoğrafın etkisini artırır.

Milyonlarca tıbbi illüstrasyon yayınlıyoruz , muitas delas de oncologia. Ekte bazı örnekleri görebilirsiniz. Tüm bu illüstrasyonlar Mind the Graph'de mevcuttur, böylece sunumlar, bilgilendirmeler, pôsterler ve hastalarınızla konuşmak için istediğiniz her şeyi hazırlayabilirsiniz.

preview_79936 (2)

İllüstrasyonlarımızın çoğu, müşterilerimizin siparişlerine dayanmaktadır. İletişiminizi geliştirmek istiyorsanız, Mind the Graph'yi hemen deneyin:

start_get

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar