Wszyscy znają TED Talks. Są pouczające, innowacyjne i trendy.

TED pojawił się po raz pierwszy w 1984 roku, kiedy Richard Saul Wurman połączył technologię, rozrywkę i design. Chociaż zaowocowało to konferencją, jej wynik nie był zbyt dobry.

Dopiero w 1990 roku dwóch facetów o nazwiskach Hayy Marks i Wurman postanowiło spróbować jeszcze raz. Tym razem był to sukces.TEDxPierwsze TED Talks były bardzo podobne do tych, które mamy dzisiaj. Były destrukcyjne i zrelaksowane, dzięki czemu ludzie czuli się zaangażowani w ich cel.

Dobrym przykładem jest wystąpienie Hansa Roslinga w 2006 roku. Przedstawił on wizualizację danych z dużą dozą humoru i istotnych informacji. Nie tylko skrytykował niedostępność danych w tamtych czasach i to, jak projektowanie może pomóc zmienić tę rzeczywistość.

Misją TED jest szerzenie idei. Mówiąc to, mają na myśli przekazywanie wniosków i pomaganie ludziom w nawiązywaniu kontaktów.

W miarę jak TED Talks stawały się coraz bardziej popularne, coraz więcej osób chciało być ich częścią. TEDx zjednoczył organizatorów na całym świecie i stworzył nowe doświadczenia TED. Wydarzenia TEDx to lokalne spotkania, które wyzwalają nowe pomysły, inspirują i informują społeczność. Daje to nie tylko wyjątkową okazję do zaangażowania się w coś i sprowokowania rozmów, które mają znaczenie na poziomie lokalnym.

Ostatnio TED skupił się również na filmach edukacyjnych. Używając inne podejścieFilmy edukacyjne wykorzystują animacje, aby wyjaśnić konkretny temat i uczynić informacje jeszcze bardziej interaktywnymi.

TED zmienia sposób, w jaki komunikujemy technologię, rozrywkę i design. TED to coś więcej niż pomysł, który zadziałał, to wyjątkowe i ważne narzędzie komunikacji.

Może uczynić naukę nieco bardziej TEDx?

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony