TED Talks zná každý. Jsou poučné, inovativní a trendové.

TED se poprvé objevil v roce 1984, kdy Richard Saul Wurman vydal knihu Technologie, zábava a design. I když z toho vznikla konference, výsledek nebyl příliš dobrý.

Až v roce 1990 se dva muži jménem Hayy Marks a Wurman rozhodli, že to zkusí znovu. Tentokrát to byl úspěch.TEDxPrvní TED Talks byly velmi podobné těm dnešním. Byly rušivé a uvolněné, takže se lidé cítili zapojeni do jejich účelu.

Dobrým příkladem je přednáška Hanse Roslinga z roku 2006. Představil vizualizaci dat s velkou dávkou humoru a relevantních informací. Nejen proto kritizoval, jak nedostupná byla tehdy data a jak by design mohl pomoci tuto realitu změnit.

Posláním TEDu je šířit myšlenky. Tím mají na mysli sdělování poznatků a pomoc lidem při navazování kontaktů.

Jak se TED Talks v průběhu let stávaly virálními, chtělo se jich účastnit stále více lidí. Vznikl TEDx, který sjednotil organizátory po celém světě a vytvořil nové zážitky z TEDu. Akce TEDx jsou místní setkání, která uvolňují nové myšlenky, inspirují a informují komunitu. Nejen, že dává jedinečnou příležitost se do něčeho zapojit a vyvolat rozhovory, které mají význam na místní úrovni.

V poslední době se TED zaměřuje také na vzdělávací videa. Pomocí odlišný přístup, výuková videa využívají animace k vysvětlení určitého tématu a k ještě větší interaktivitě informací.

TED mění způsob komunikace v oblasti technologií, zábavy a designu. TED je víc než jen nápad, který se osvědčil, je to jedinečný a důležitý komunikační nástroj.

Co kdybychom udělat z vědy trochu víc TEDx?

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony