O ile nie żyjesz w bańce, wiesz, że marketing treści wizualnych wygrywa w dzisiejszych czasach. I ma to sens. 

Zanim zagłębimy się w kreator infografik i statystyki projektowania wizualnego, chciałbym zadać ci pytanie.

Zastanów się nad tym. Co byś wolał? 

300-stronicowa książka pełna wyłącznie tekstu, czy te same informacje przedstawione w bardziej wizualnym formacie, takim jak infografiki lub ilustracje?

Każdy uwielbia konsumować treści wizualne w dowolnej formie, czy to infografiki, obrazy czy filmy. I nie jest to oparte wyłącznie na obserwacji. Istnieją badania naukowe potwierdzające te twierdzenia. 

Nasz mózg przetwarza obrazy 60 000 razy szybciej niż tekst.

Dlatego też możesz przestać przewijać swój kanał w mediach społecznościowych, jeśli znajdziesz atrakcyjną infografikę lub obraz w porównaniu do prostych postów tekstowych.

Chodzi o to, że łatwiej jest nam konsumować treści wizualne niż tekstowe.

Tak więc, gdziekolwiek szukamy informacji, nasz mózg zawsze będzie przyciągał kolorowe wizualizacje, które zawierają te same informacje i szczegóły.

W związku z tym oczywiste jest, że treści wizualne mają kluczowe znaczenie dla marketingu.

Jeśli chcesz wyróżnić się spośród miliona innych blogerów, twórców treści lub marketerów, musisz jak najlepiej wykorzystać treści wizualne.

Badania pokazują, że firmy tworzące treści wizualne mają 700% wyższe współczynniki konwersji w porównaniu do firm, które nie tworzą treści wizualnych. Jest to dowód na to, że treści wizualne mają kluczowe znaczenie w zwiększaniu sprzedaży.

W dzisiejszych czasach wiele osób próbuje zaistnieć w świecie online i zarabiać pieniądze online w taki czy inny sposób.

Może to być trudne, ponieważ jesteś tylko kolejną osobą, która stara się publikować treści przyciągające uwagę potencjalnych klientów.

Jeśli tworzysz wysoce stymulujące i użyteczne treści wizualne w postaci obrazów i infografik, więcej osób przyciągnie Twoja marka.

Doprowadzi to do zwiększenia liczby potencjalnych klientów w lejku sprzedaży. I ostatecznie pomoże ci osiągnąć zwiększoną sprzedaż.

Oto kilka powodów, dla których treści wizualne pomogą Ci zwiększyć sprzedaż online:

Przyciągnij uwagę odbiorców docelowych

Jak wspomniano wcześniej, nasze mózgi przetwarzają treści wizualne znacznie szybciej niż treści tekstowe.

Dlatego też docelowi odbiorcy są bardziej skłonni do zainteresowania się Twoją marką dzięki użytecznym treściom wizualnym w porównaniu z treściami tekstowymi.

Generowanie większej liczby potencjalnych klientów

Treści wizualne będą bardziej atrakcyjne dla większości odbiorców docelowych.

Dlatego łatwiej będzie ci wygenerować wielu wysoko wykwalifikowanych potencjalnych klientów za pomocą wizualnego magnesu, takiego jak infografiki, filmy i podobne inne formy treści wizualnych.

Pozyskiwanie potencjalnych klientów

Pielęgnowanie potencjalnych klientów jest również ważnym krokiem w marketingu. Musisz utrzymywać zaangażowanie potencjalnych klientów i inwestować w nich, aby zwiększyć ich szanse na konwersję.

Treści wizualne mogą być niezwykle skuteczne w pozyskiwaniu potencjalnych klientów, dostarczając cennych informacji w łatwym do zrozumienia formacie wizualnym.

Zwiększenie konwersji

Zwiększenie liczby konwersji można również osiągnąć dzięki atrakcyjnym i użytecznym treściom wizualnym.

Gdy leady są dobrze pielęgnowane i rozumieją wartość oferty, istnieje większe prawdopodobieństwo, że przekształcą się w klientów.

Zatrzymaj klientów na dłużej

Ważne jest również, aby pielęgnować klientów, oferując im samouczki wideo i inne formy treści wizualnych, aby jeszcze bardziej docenili Twój produkt.

Pomoże to zwiększyć wskaźnik utrzymania klientów i zmniejszyć wskaźnik rezygnacji.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz strategicznie publikować treści wizualne, które pomogą Ci przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych potencjalnych klientów do lejka sprzedażowego, to przygotowaliśmy dla Ciebie idealny zestaw infografik i statystyk dotyczących projektowania wizualnego.

Dzięki tym statystykom zrozumiesz, jak Twoi docelowi odbiorcy będą postrzegać i konsumować Twoje treści.

Posiadanie tej wiedzy da ci przewagę nad konkurencją. Będziesz mógł lepiej bawić się kolorami i treściami wizualnymi.

Ostatecznie zyskasz więcej potencjalnych klientów i zwiększysz sprzedaż online.

Staniesz się również liderem myśli i zyskasz reputację najlepszej marki w swojej branży.

Oto 46 statystyk dotyczących infografik i projektów wizualnych, które warto znać.

No i proszę! 

Wszystkie oszałamiające statystyki dotyczące infografik i projektowania wizualnego zebrane w największym zasobie wizualnym w sieci!!!

Do tej pory miałeś już pojęcie o tym, jak istotne są treści wizualne dla zwiększenia sprzedaży online i rozwoju Twojej marki zawodowej lub osobistej.

Niezależnie od tego, czy jesteś marketerem, dyrektorem generalnym, czy przedsiębiorcą, projektowanie atrakcyjnych infografik i treści wizualnych może całkowicie odmienić Twoją grę w świecie online. Pytanie brzmi, czy jesteś na to gotowy?

Jak zamierzasz dodać elementy wizualne do swoich strategii marketingowych i sprzedażowych? 

Jak tworzyć atrakcyjne wizualnie obrazy i infografiki, aby przyciągnąć uwagę odbiorców docelowych?

W których miejscach zamierzasz umieścić więcej treści wizualnych, aby konwertować więcej potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż? Czy będzie to Twój blog? Twoje media społecznościowe? A może reklamy?

I nie, nie musisz zatrudniać drogich grafików do tworzenia infografik i obrazów.

Są to zwykłe wymówki, które mogą powstrzymywać Cię przed podbiciem swojej obecności online.

Przypominając jedną ze statystyk - 50% marketerów używa narzędzia do projektowania graficznego online do tworzenia treści wizualnych!

Ty również możesz dołączyć do tego grona i stworzyć własną grafikę w zaskakująco krótkim czasie.

Intuicyjne narzędzie do projektowania wizualnego, takie jak Mind the Graph, pomoże ci stworzyć atrakcyjna wizualnie i dostosowana grafika od zera.

Będziesz w stanie projektować atrakcyjne, wciągające i profesjonalnie wyglądające infografiki z absolutną łatwością.

Możesz także skorzystać z wielu gotowych szablonów, aby ułatwić sobie proces projektowania. Mind the Graph jest niezwykle przystępny cenowo i będzie wart swojej ceny.

Jeśli uważasz ten artykuł za naprawdę wartościowy i otwierający oczy, rozważ udostępnienie go w swoich kanałach mediów społecznościowych, aby inni mogli również skorzystać z tych ważnych statystyk dotyczących projektowania wizualnego.

logo-subskrybuj

Zapisz się do naszego newslettera

Ekskluzywne, wysokiej jakości treści na temat skutecznych efektów wizualnych
komunikacja w nauce.

- Ekskluzywny przewodnik
- Wskazówki dotyczące projektowania
- Wiadomości naukowe i trendy
- Samouczki i szablony