Bir balonun içinde yaşamıyorsanız, görsel içerik pazarlamasının günümüzde ve çağımızda kazandığını bilirsiniz. Ve gerçekten de mantıklı. 

Derinlere dalmadan önce infografik oluşturucu ve görsel tasarım istatistikleri konusunda size bir soru sormak istiyorum.

Bunu bir düşünün. Hangisini tercih ederdiniz? 

Metinden başka bir şey içermeyen 300 sayfalık bir kitap mı, yoksa aynı bilgilerin infografikler veya illüstrasyonlar gibi daha görsel bir formatta size sunulması mı?

İster infografikler, ister resimler veya videolar olsun, herkes her türlü görsel içeriği tüketmeyi seviyor. Ve bu sadece gözleme dayalı değil. Bu iddiaları destekleyen bilimsel çalışmalar da var. 

Beynimiz görüntüleri metinlerden 60.000 kat daha hızlı işler.

Bu nedenle, basit metin tabanlı gönderilere kıyasla çekici bir infografik veya görsel bulduğunuzda sosyal medya akışınızda gezinmeyi bırakabilirsiniz.

Buradaki ana fikir, metin tabanlı içerik yerine görsel içerik tüketmenin bizim için daha kolay olmasıdır.

Dolayısıyla, nerede bilgi ararsak arayalım, beynimiz her zaman aynı bilgi ve detaylara sahip renkli görsellere ilgi duyacaktır.

Dolayısıyla, görsel içeriğin pazarlama için hayati önem taşıdığı açıktır.

Diğer milyonlarca blog yazarı, içerik oluşturucu veya pazarlamacı arasından sıyrılmak istiyorsanız, görsel içeriği en iyi şekilde kullanmanız gerekir.

Araştırmalar, görsel içerik oluşturan şirketlerin 700% daha yüksek dönüşüm oranları görsel içerik oluşturmayan şirketlerle karşılaştırıldığında. Bu da görsel içeriğin satışları artırmada ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı.

Bugün pek çok kişi çevrimiçi dünyada varlık göstermeye ve öyle ya da böyle çevrimiçi para kazanmaya çalışıyor.

Bu zor olabilir çünkü siz de potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekecek içerikler üretmeye çalışan başka bir kişisiniz.

Görseller ve infografikler şeklinde son derece uyarıcı ve faydalı görsel içerikler oluşturursanız, daha fazla insan markanıza çekilecektir.

Bu, satış huninizde giderek daha fazla potansiyel müşteriye yol açacaktır. Ve nihayetinde daha fazla satış elde etmenize yardımcı olur.

İşte görsel içeriğin çevrimiçi ortamda daha fazla satış yapmanıza yardımcı olmasının birkaç nedeni:

Hedef Kitlenizin Dikkatini Çekin

Daha önce de belirtildiği gibi, beynimiz görsel içeriği metin tabanlı içerikten çok daha hızlı işler.

Bu nedenle, hedef kitlenizin metin tabanlı içeriklere kıyasla faydalı görsel içerikler aracılığıyla markanıza ilgi duyma olasılığı daha yüksektir.

Daha Fazla Potansiyel Müşteri Üretin

Görsel içerik, hedef kitlenizin çoğu için daha çekici olacaktır.

Bu nedenle, infografikler, videolar ve benzeri diğer görsel içerik biçimleri gibi görsel odaklı bir müşteri adayı mıknatısı aracılığıyla çok sayıda yüksek nitelikli müşteri adayı oluşturmanız daha kolay olacaktır.

Müşteri Adaylarını Besleyin

Potansiyel müşterileri beslemek de pazarlamada önemli bir adımdır. Potansiyel müşterilerinizin dönüşüm şanslarının artması için onların sizinle ilgilenmelerini ve size yatırım yapmalarını sağlamanız gerekir.

Görsel içerik, değerli bilgileri anlaşılması kolay bir görsel formatta sunarak potansiyel müşterilerinizi beslemede son derece etkili olabilir.

Dönüşümleri Artırın

Etkileyici ve faydalı görsel içerikler sayesinde dönüşümler de artırılabilir.

Potansiyel müşterileriniz iyi beslendiğinde ve teklifinizin değerini anladıklarında, müşterilerinize dönüşme olasılıkları daha yüksektir.

Müşterileri Daha Uzun Süre Elinizde Tutun

Ayrıca, ürününüze daha fazla değer vermeleri için müşterilere video eğitimleri ve diğer görsel içerik biçimlerini sunarak onları beslemek de çok önemlidir.

Bu, müşteri tutma oranlarınızı artırmanıza ve kayıp oranlarını azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Satış huninize yüksek nitelikli potansiyel müşterileri çekmenize yardımcı olacak görsel içeriği stratejik olarak nasıl sunabileceğinizi merak ediyorsanız, sizin için mükemmel infografik ve görsel tasarım istatistiklerini derledik.

Bu istatistikler sayesinde, hedef kitlenizin içeriğinizi nasıl algılayacağını ve tüketeceğini anlayacaksınız.

Bu bilgiye sahip olmak size rakiplerinize karşı avantaj sağlayacaktır. Renklerle ve görsel içerikle daha iyi oynayabileceksiniz.

Nihayetinde, daha fazla potansiyel müşteri kazanacak ve daha fazla çevrimiçi satış yapacaksınız.

Ayrıca bir düşünce lideri olarak ortaya çıkacak ve sektörünüzdeki en iyi markalardan biri olarak itibar kazanacaksınız.

İşte bilmeniz gereken 46 infografik ve görsel tasarım istatistiği.

İşte bu kadar! 

İnfografikler ve görsel tasarımla ilgili akıllara durgunluk veren tüm istatistikler web üzerindeki en büyük görsel kaynakta derlendi!

Şimdiye kadar, çevrimiçi satışlarınızı artırmak ve profesyonel veya kişisel markanızın büyümesi için görsel içeriğin ne kadar önemli olduğu hakkında adil bir fikir edinmişsinizdir.

İster bir pazarlamacı, ister bir CEO ya da tek başına çalışan bir girişimci olun, büyüleyici infografikler ve görsel içerikler tasarlamak çevrimiçi dünyadaki oyununuzu tamamen değiştirebilir. Asıl soru şu: Buna hazır mısınız?

Pazarlama ve satış stratejilerinize görsel unsurları nasıl ekleyeceksiniz? 

Hedef kitlenizin dikkatini çekmek için görsel olarak çekici görselleri ve infografikleri nasıl oluşturacaksınız?

Daha fazla potansiyel müşteriyi dönüştürmek ve daha fazla satış yapmak için daha fazla görsel içerik ekleyeceğiniz yerler hangileri? Blogunuz mu olacak? Sosyal medyanız mı? Yoksa reklamlar mı?

Ve hayır, infografikler ve görseller oluşturmak için pahalı grafik tasarımcıları işe almanıza gerek yok.

Bunlar, çevrimiçi varlığınızı fethetmenizi engelleyebilecek bahanelerdir.

Size istatistiklerden birini hatırlatalım: Pazarlamacıların 50%'si görsel içerik oluşturmak için çevrimiçi bir grafik tasarım aracı kullanıyor!

Siz de bu kervana katılabilir ve şaşırtıcı derecede kısa bir süre içinde kendi grafiklerinizi oluşturabilirsiniz.

Mind the Graph gibi sezgisel bir görsel tasarım aracı şunları oluşturmanıza yardımcı olacaktır görsel olarak çekici ve özelleştirilmiş görseller Sıfırdan.

İlgi çekici, büyüleyici ve profesyonel görünümlü infografikleri mutlak kolaylıkla tasarlayabileceksiniz.

Tasarım sürecini kolaylaştırmak isterseniz önceden hazırlanmış çeşitli şablonları da kullanabilirsiniz. Mind the Graph son derece uygun fiyatlı ve paranıza değecektir.

Bu makaleyi gerçekten değerli ve ufuk açıcı bulduysanız, başkalarının da bu hayati görsel tasarım istatistiklerinden yararlanabilmesi için sosyal medya kanallarınızda paylaşmayı düşünün.

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar