Každý den jsme zahlcováni informacemi ve všech formátech. Nikdy nebylo snazší se informovat. Nikdy však také nebylo obtížnější vystoupit z davu.
Jak při množství informací, kterým jsme vystaveni, upoutat něčí pozornost?

Pokud jde o atraktivitu informací, 87% lidí se cítí být více přitahováno čtením textů, které jsou harmonicky uspořádány pomocí čísel (známých také jako infografiky).
Proč? Jednoduše proto, že 90% všech informací přenášených do našeho mozku je vizuálních.

Nevěříte mi? Podívejte se na tuto infografiku níže:

komunikace

 

Pokud nejste přesvědčeni o tom, že byste měli infografiku začít používat hned, zde je několik dalších argumentů:

komunikace

 

Stejnou myšlenku lze aplikovat i na vědecký svět. Kolik času ztrácíme snahou vysvětlit slovy něco, co by se lépe vysvětlilo pomocí obrázků?

Všichni jsme museli psát o svých výzkumných metodách v rámci referátu nebo projektu. Přes veškerou naši snahu být co nejpodrobnější a didaktičtější, to ostatním lidem stále může připadat matoucí. To je ideální scénář, ve kterém bychom mohli využít obrázky, které nám pomohou vizualizovat náš výzkum.komunikaceJednoduchým příkladem může být použití myší ve vědě. Jedním ze základních postupů je injekce u myší. Jak byste odborně a jednoduše popsali postupy injekčních technik, aniž by to znělo opakovaně?

Co kdybyste místo vysvětlování krok za krokem raději ukázali?

komunikace

Komunikační mezera, kterou ve vědě máme, může být velkým problémem, pokud ji budeme ignorovat. Používání různých přístupů k vysvětlování své práce tak nejen pomáhá ostatním lidem v porozumění, ale také zaručuje vaše práce bude zapamatována.

 

logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony