Ptáci, známí také jako Aves, jsou skupinou endotermních obratlovců. Vyznačují se peřím, bezzubými zobákovitými čelistmi, kladením vajec s tvrdou skořápkou, vysokou rychlostí metabolismu, čtyřkomorovým srdcem a silnou, ale lehkou kostrou. Ptáci jsou kosmopolitní skupinou s několika druhy, které jsou velmi důležité pro hospodářství a obživu člověka. Klimatické změny však ohrožují rozmanitost ptáků.

Vědci Dehorterand a Guillemain studují rozmanitost ptáků. Publikovali práci s názvem Globální diverzita sladkovodních ptáků. 1 (Ptáci). Podle autorů "z 10 000 druhů ptáků žijících na Zemi jich 5% (např. 560) potřebuje nutně sladkovodní prostředí, aby splňovalo alespoň jeden z jejich životních znaků. Přibližně 11 kompletních rodin by dokonce mohlo zmizet, pokud by se jejich mokřadní prostředí opustilo. Asi 10% (58) z nich lze považovat za endemické. Největší počet endemitů (20) se nachází v Africe, přesněji na Madagaskaru."

Využití ilustrací k ukázce rozmanitosti ptáků

Abychom na toto téma upozornili, vytvořili jsme infografiku se spoustou ilustrací. Pevně věříme, že věda může být krásná a srozumitelná. Kromě toho jsou obrázky mocným nástrojem, jak oslovit více lidí a upoutat jejich pozornost.

náhled_69944

Pokud chcete používat přesné vědecké ilustrace, abyste lépe ukázali svou práci, Mind the Graph je pro vás ideálním nástrojem. Můžete jej použít k vytváření grafických abstraktů a prezentací. Navíc si můžete vyžádat nové ilustrace. Můžete tedy začít ještě dnes zlepšovat svou práci:

  1. Globální diverzita sladkovodních ptáků (Aves).
logo-odběr

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Exkluzivní vysoce kvalitní obsah o efektivním vizuálním
komunikace ve vědě.

- Exkluzivní průvodce
- Tipy pro návrh
- Vědecké novinky a trendy
- Výukové programy a šablony