Вивчення наука і академічних не може бути завершена без дослідження. Під час написання наукової роботи або проведення дослідження вам потрібно буде ретельно вибрати тему дослідження, незалежно від того, чи ви студент, чи професійний дослідник. Саме ваш вибір теми визначає, як буде проводитися ваше дослідження і, зрештою, наскільки успішним воно буде.

Якщо ви не знаєте, з чого почати або які фактори слід враховувати при виборі теми дослідження, це може бути складним завданням. Вибрати тему дослідження можна різними способами, і те, що ефективно для однієї людини, може не бути ефективним для іншої, але питання залишається незмінним: "Як вибрати тему дослідження?"

Вибір правильної теми вимагає певних спроб і помилок, і це не універсальний процес. У цьому блозі ми обговоримо кілька ключових факторів, які слід враховувати при виборі теми дослідження, що відповідає вашій пристрасті, досвіду та дослідницьким цілям.

Вдало обрана тема дослідження може створити або зруйнувати ваш проєкт

Якщо ви хочете провести успішний дослідницький проект, важливо вибрати хорошу тему дослідження, незалежно від вашої галузі чи дисципліни. Обрана вами тема вплине на напрямок і обсяг вашого дослідження, а також на його методи та підходи. Важливо обрати тему, яка дозволить вам глибоко дослідити сферу ваших інтересів, а також зробить внесок в існуючий обсяг знань у цій галузі.

Першим кроком до проведення змістовного і повноцінного дослідницького проекту є вибір хорошої теми дослідження. Ваш ентузіазм і відданість предмету дослідження приведуть до кращих результатів, якщо ви будете ним захоплені. Навіть якщо ви зіткнетеся з проблемами або невдачами під час проекту, вдало обрана тема дослідження допоможе вам зосередитися і бути вмотивованим.

Окрім користі для вашого власного дослідницького проєкту, тема дослідження може також мати ширший вплив на галузь загалом. Ви можете допомогти розвивати галузь, обравши тему, яка заповнює прогалини в знаннях, робить внесок у поточні дебати або впливає на політику чи практику, надаючи нові знання. Крім того, цікава тема дослідження може надати можливості для співпраці з іншими дослідниками, що призведе до подальшого прогресу і розширення мереж у цій галузі.

Успішний і корисний дослідницький проект залежить від правильного вибору теми дослідження. Найкращий спосіб досягти повноцінного та результативного дослідницького досвіду - обрати теми, які відповідають вашим інтересам та досвіду, роблять внесок у розвиток галузі та дають змогу долучатися до роботи.

Розблокування ідей: Як провести мозковий штурм теми дослідження

Мозковий штурм - важливий перший крок у виборі теми дослідження. Визначення потенційних варіантів і врахування таких факторів, як здійсненність, актуальність і значення є важливими кроками. Залежно від цілей дослідження та особистих уподобань, ви можете використовувати різні методи мозкового штурму. 

Візуальний діаграми, які організовують ідеї навколо центральної теми, наприклад, ментальні карти, є ефективним способом упорядкування ідей. Центральну тему слід написати в центрі сторінки, а навколо неї - пов'язані з нею ідеї або підтеми. Визначити потенційні напрямки дослідження можна, подивившись, як різні ідеї пов'язані між собою. 

Складання списку - ще один метод, коли ви пишете якомога більше тем, не турбуючись про їхню реалістичність чи актуальність на початковому етапі. Виходячи з вашого досвіду, важливість питання дослідженняЗалежно від того, які дані та ресурси є доступними, а також часу, необхідного для завершення дослідження, ви можете звузити список потенційних тем. 

Проведіть мозковий штурм з групою або зверніться за відгуком до колег, наставників чи колег, які можуть запропонувати унікальні ідеї та перспективи. За допомогою мозкового штурму можна визначити хорошу тему дослідження, а використовуючи різні методи і беручи до уваги різні фактори, ви можете вибрати ту, яка відповідає вашим інтересам, цілям і ресурсам.

Як обрати тему дослідження: 6 кроків, які допоможуть зробити це легко

Виконання цих кроків допоможе вам обрати тему дослідження, яка відповідає вашим інтересам, досвіду та цілям, а також буде реальною для виконання в межах ваших ресурсів та графіку.

1. Мозковий штурм можливої теми

Почніть з мозкового штурму списку потенційних тем дослідження, які вас цікавлять, щоб звузити свій вибір. Якщо у вас є конкретне питання або тема, яка вас цікавить, це може бути що завгодно - від широкої теми, якою ви захоплені, до більш конкретного питання, саме час його записати. Обов'язково візьміть до уваги вашу сферу навчання, поточні події та будь-які прогалини в дослідженнях, які ви виявили у вашій галузі знань. Складіть список усіх ідей, які спадають вам на думку, незалежно від того, наскільки не пов'язаними чи непрактичними вони можуть здаватися. В результаті ви зможете згенерувати багато потенційних тем для дослідження.

2. Подумайте про свій досвід та інтереси

Визначте тему, яка відповідає вашим інтересам і досвіду. Коли ви захоплені своєю темою, ваше дослідження буде більш цікавим і мотивуючим. Складіть список тем, з якими ви знайомі, і тем, про які вам цікаво дізнатися. Мета полягає в тому, щоб вибрати тему, яку ви будете досліджувати із задоволенням і яка буде мотивувати вас протягом усього процесу дослідження.

3. Зробіть огляд літератури

Після того, як ви склали список потенційних тем, перегляньте літературу, щоб дізнатися, які попередні дослідження були проведені в цій галузі. В результаті ви зможете виявити прогалини в існуючих дослідженнях, які ви могли б заповнити. Зберіть відповідні наукові статті та роботи за допомогою пошуку академік бази даних, журнали та інші надійні джерела. Уважно вивчайте літературу, роблячи нотатки про ключові висновки та області, які не були розглянуті. Зосередившись на питаннях, які недостатньо вивчені або мають прогалини в існуючій літературі, ви зможете звузити список потенційних тем для дослідження.

4. Оцініть доцільність

Після того, як ви склали список можливих тем, візьміть до уваги такі фактори, як наявність даних, часові обмеження та доступ до учасників дослідження або ресурсів. Ви можете використати цю інформацію, щоб визначити, які теми можуть підійти для вашого дослідження. Якщо ви маєте намір провести масштабне дослідження, яке вимагає великого розміру вибірки, подумайте про те, щоб забезпечити достатню кількість учасників для вашого дослідження. Якщо ви працюєте в умовах обмеженого бюджету, важливо врахувати ресурси та обладнання, які вам знадобляться для проведення дослідження.

5. Зробіть своє дослідницьке питання більш конкретним 

Після того, як ви обрали тему, доопрацюйте своє дослідницьке питання, щоб переконатися, що воно є конкретним, релевантним і здійсненним. Так ви будете керувати своїм дослідженням, і не відхилитеся від курсу. Хороші дослідницькі питання є чіткими і лаконічними, і вони визначають конкретну проблему, яку ви намагаєтеся вирішити. Ви повинні переконатися, що ваше дослідницьке питання ґрунтується на вже існуючих дослідженнях і що воно може бути проведене в рамках наявних у вас часових і ресурсних обмежень.

6. Будьте відкриті до зворотного зв'язку 

Вам можуть бути корисними відгуки колег, консультантів або інших експертів у вашій галузі щодо обраної вами теми та дослідницького питання. Ви можете отримати від них цінну інформацію або знайти альтернативні підходи, про які раніше не думали. Таким чином, ви зможете вдосконалити своє дослідницьке питання і переконатися, що перебуваєте на правильному шляху у своєму дослідженні.

Успіх дослідницького проекту залежить від вибору правильної теми. Обираючи тему дослідження, ви тільки починаєте довгий і корисний шлях. Наполегливість і цілеспрямованість можуть призвести до дослідження, яке поглибить людське розуміння нашого світу і зробить внесок у розвиток вашої галузі.

Не знайшли ілюстрацію в нашій галереї? Ми розробимо її для вас!

Іноді буває складно знайти щось, що узгоджується з вашим дослідженням, або щось, що створено на замовлення для ідеального представлення інформації, яку ви хочете пояснити. Дозвольте Mind the Graph допоможуть вам більш чітко представити вашу наукову роботу. Опишіть свої потреби, і ми розробимо конкретні ілюстрації для вашої статті. Дозвольте нам подбати про це! 

Знаходження своєї мети: як обрати тему дослідження
logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони