Якщо ви проводите спостереження або експериментальне дослідження з невеликим розміром вибірки, ви, ймовірно, зможете провести його без залучення зовнішнього фінансування і опублікувати змістовні статті, такі як звіти про випадки, серії випадків, спостереження або невеликі експериментальні дослідження.

Якщо ви проводите багатоцентрове дослідження, рандомізовані контрольовані випробування, польові експерименти або спостереження з великою кількістю вибірок, може бути важко завершити дослідження в рамках ресурсів відділу або установи, що потребує зовнішнього фінансування. 

Значна дослідницька робота потребує робочої сили та матеріалів, а також фінансування, щоб задовольнити ці потреби. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чому вам варто подати заявку на фінансування дослідженьякі види доступні, де їх можна отримати, і, що найважливіше, як їх застосовувати.

Що таке фінансування досліджень і як воно працює?

Грант, отриманий на проведення наукового дослідження, як правило, на конкурсній основі, називається дослідницьким фінансуванням. Подання заявок на гранти та отримання дослідницьких коштів є важливим елементом проведення досліджень. 

Перше, що ви повинні знати, це те, що більшість фінансування досліджень надходить з двох основних джерел: бізнес (наприклад, фармацевтичний бізнес) та уряд (наприклад, Національний науковий фонд, Національні інститути охорони здоров'я тощо). 

На основі останніх Американська асоціація сприяння розвитку науки (AAAS), у 2019 році бізнес зробив більш ніж у 3 рази більший внесок у R&D - дослідження та розробки - ніж уряд ($463,745 мільйонів проти $138,880 мільйонів).

Благодійні фонди (наприклад, Фонд досліджень раку молочної залози, Фонд Девіда та Люсіл Пакард тощо) субсидують меншу частину наукових досліджень, особливо в розробці методів лікування таких захворювань, як рак, малярія та СНІД. У 2019 році на благодійні фонди припало $26,662 мільйона з фінансування досліджень.

Отже, як саме працює фінансування?

Фонди допомагають кваліфікованим дослідникам грошима, обладнанням або і тим, і іншим для проведення затверджених досліджень чи випробувань. Отримувач гранту відповідає за проведення діяльності, звітування про прогрес і підготовку результатів до публікації. Організація-грантодавець здійснює нагляд за використанням виділених коштів, хоча зазвичай бере незначну участь у самій діяльності.

Які існують чотири типи фінансування досліджень?

Коли йдеться про різновиди фінансування, слід розглядати дві категорії: комерційне та некомерційне фінансування. Некомерційне фінансування - це фінансування, яке шукає лише визнання, наприклад, благодійні організації, державні установи, академії, інститути (наприклад, Національний інститут охорони здоров'я), а комерційне фінансування - це фінансування, яке отримає вигоду від дослідження, наприклад, фармацевтичні компанії, які хочуть продемонструвати переваги певного лікарського засобу або зрозуміти прогалини на ринку. 

Існує чотири основні типи грантового фінансування в рамках цих двох категорій, як зазначено нижче:

 • Конкурентне фінансування: Конкурсне фінансування, часто відоме як дискреційне фінансування, - це метод відбору заявок, що ґрунтується на оцінці рецензента або групи рецензентів. Фінансування надається на основі суті заявки, і грантоотримувачі не обираються випадковим чином. 
 • Продовження фінансування: Схеми безперервного фінансування дозволяють поточним грантоотримувачам продовжити фінансування на наступний рік. Деякі програми відкриті виключно для поточних грантоотримувачів, тоді як інші приймають заявки як від поточних грантоотримувачів, так і від нових кандидатів. 
 • Формула фінансування: Формульні гранти, на відміну від конкурсного фінансування, розподіляються між заздалегідь визначеними грантоотримувачами. Позаконкурсні гранти часто розподіляються серед кваліфікованих організацій на основі даних перепису населення та/або інших факторів, а право на отримання коштів мають будь-які кандидати, які відповідають мінімальним стандартам процесу подання заявок.
 • Наскрізне фінансування: Федеральні кошти розподіляються між штатами для розподілу місцевим органам влади через наскрізні гранти. Відповідно до цієї схеми фінансування, штати можуть розподіляти федеральні кошти між відповідними органами місцевого самоврядування через формулу розподілу або відкриті конкурси.

Як отримати фінансування досліджень?

Процедура подання заявки на грант, безумовно, лякає людей, які приєднуються до наукової спільноти, особливо коли існує так багато державних установ, підприємств та благодійних організацій, кожна з яких має власні схеми фінансування та строки виконання. Пошук відповідних фондів для подачі заявки може стати справжнім викликом.

Найважливішою характеристикою є сильний інтерес до предмета, глибоке розуміння предмета та здатність розпізнавати прогалини в знаннях. 

Друга характеристика полягає в тому, щоб вирішити, чи може ваше дослідження бути завершене за рахунок внутрішніх ресурсів, чи потребує зовнішнього фінансування. Наступний крок - знайти можливості фінансування, які можуть надати кошти на вашу тему, підготувати заявку на грант і подати її вчасно. 

Хоча кожна можливість фінансування має свої власні (як правило, надзвичайно точні) стандарти, існують деякі аспекти заявки на дослідницький грант, які є загальноприйнятими, і вони часто з'являються в послідовності, наведеній нижче:

 • Титульна сторінка
 • Анотація
 • Вступ до вашого дослідження (постановка проблеми, мета або цілі дослідження, важливість дослідження)
 • Огляд літератури
 • Опис вашого проекту (методи, техніки, цілі, результати або підсумки, оцінка та розповсюдження)
 • Персонал (детально поясніть вимоги до персоналу та переконайтеся, що вони є доречними)
 • Необхідний бюджет та його обґрунтування

Поглянь. як покроково оформити наукову роботу щоб задовольнити ці вимоги. Нижче наведено кілька корисних порад щодо титульної сторінки, анотації, вступу, огляду літератури та опису проекту, які допоможуть вам правильно підготувати заявку на отримання гранту на дослідження.

Де шукати фінансування

Ми склали список найкращих сайтів для пошуку альтернативних варіантів фінансування.

Grants.gov

Grants.gov дозволяє дослідникам шукати можливості отримання грантів від найвідоміших федеральних організацій, що фінансують науково-дослідницьку діяльність у США. Безкоштовний у використанні.

NIH

Ви, напевно, чули про Національний інститут здоров'я якщо ви працюєте в галузі біомедичних досліджень. Ви можете знайти на їхньому сайті будь-який з їхніх грантів. Вони надають кошти науковцям-початківцям та новим дослідникам. Безкоштовні для використання.

CRDF Global

CRDF Global є автономною неприбутковою організацією, що фокусується на науковому співробітництві та ініціативах, спрямованих на вирішення глобальних проблем, таких як глобальна охорона здоров'я, ядерна, біологічна та хімічна безпека, а також вода, продовольство та енергетика. Гранти доступні для науковців та інноваторів у понад 40 країнах світу. Гранти є безкоштовними.

ДослідженняДослідження

Для тих, хто шукає програми фінансування досліджень, ДослідженняДослідження пропонує міжнародну альтернативу. Однак для доступу потрібна платна підписка.

NSF

Впродовж року в рамках проекту Національний науковий фонд надає низку грантів. NSF фінансує близько 24% усіх фундаментальних досліджень, що фінансуються урядом. Вільне використання.

Вплив на дослідження

Хоча це може здаватися не так, фінансування може впливати на те, з якими суб'єктами дослідження працюють і які результати отримують дослідники. В ідеалі фінансування має бути насамперед фінансовим і неупередженим, але це рідко трапляється, коли в ньому бере участь бізнес; фінансування часто включає упередженість. 

Наприклад, як було показано вище, дослідження, що фінансується фармацевтичною компанією, може спонсорувати дослідження, яке приносить користь фармацевтичній індустрії. І це навряд чи стосується державного гранту або благодійного фонду.

Чи означає це, що ви повинні уникати комерційного фінансування? Ні, ці компанії надають життєво важливу підтримку науковим дослідженням; тим не менш, з дослідженнями, що фінансуються бізнесом або організаціями зі спеціальними інтересами, слід поводитися обережно, щоб уникнути будь-якого типу конфлікту інтересів. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше про те, як конфлікт інтересів може вплинути на ваші дослідження та кар'єру, і як його уникнути: Конфлікт інтересів у дослідженнях: Що це таке і як він може вплинути.

Привертайте увагу читачів за допомогою ефективних графічних анотацій

Дізнайтеся про важливість включення інфографіки у ваші дослідження, якщо ви хочете представити більш релевантні дані, розширити аудиторію вашого дослідження і виділитися з натовпу. Наукові статті, що містять графічні анотації, мають у 15 разів більше цитувань, ніж ті, що їх не мають, за даними КАКТУС аналіз для статей, опублікованих в Американській академії неврології. 

Завітайте на наш сайт і отримайте доступ до найбільшої у світі галереї науково достовірних ілюстрацій за допомогою інструменту Mind The Graph.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони