Захист дисертації - це фінальний відрізок, фінішна пряма, і до нього потрібно поставитися серйозно. Всі експерименти, аналіз результатів і вивчення купи літератури показують, наскільки добре ви розумієте своє дослідження. 

Будьте певні, що ви не самотні, якщо вас мучать питання з наближенням захисту. Кожен захист дисертації унікальний, але існують стратегії підготовки до цієї важливої і значущої події.

Ця стаття стане путівником з корисними порадами, які допоможуть орієнтуватися у вирішальних питаннях, що стосуються захист дисертації фаза.

Що таке захист дисертації?

Захист дисертації, також відомий як захист дисертації, - це усна презентація та обговорення наукового дослідження. Його мета - представити результати, продемонструвавши комісії та академічній спільноті, що дослідник виконав роботу достатньо якісно, щоб отримати докторський ступінь, і що він здатен говорити про неї без вагань, повністю розуміючи її зміст і відповідаючи на будь-які потенційні запитання.

Варто зазначити, що першим кроком є прийняття дисертаційної роботи, оскільки дисертаційні кафедри не дозволять кандидатам призначити захист, якщо якість дисертаційної роботи не буде повністю прийнятною. Це робиться для того, щоб перевірити, чи готовий дослідник захищати свою роботу.

Час і формат

  • Захист дисертації зазвичай вимагає двох годин приватного усного іспиту. Залежно від установи, дисертант може попросити додаткову годину для публічного семінару.
  • Назву, а також письмовий документ слід надати комітету заздалегідь. Заздалегідь перевірте дедлайни установи, щоб підготуватися.
  • Формат також може відрізнятися в залежності від установи, однак, ви повинні бути готові до зовнішньої аудиторії як до відкритого публічного захисту.

Створюйте красиві слайди для своєї дисертації за допомогою Mind the Graph

Mind the Graph - це перший вибір науковців для створення красивих слайдів. Перегляньте 65 000+ науково точних ілюстрацій у більш ніж 80 галузях знань. Успішні дисертаційні слайди починаються з Mind the Graph.

Члени комітету: як обирати та які очікування?

Щоб узгодити очікування, зрозумійте, що дисертаційний комітет повинен підтримувати вас у процесі планування, написання та перегляду вашої дисертації; вони повинні виступати в ролі наставників, надаючи корисні поради та рекомендуючи ідеї щодо модифікації. Ретельно обирайте свій комітет, це один з найважливіших кроків для успішної дисертації.

Уникайте відомих і видатних членів; натомість оберіть когось, кого ви добре знаєте і з ким можете зв'язатися, коли вам це потрібно; і, нарешті, оберіть когось, у кого ви можете навчитися. 

Поради щодо підготовки до захисту дисертації

1. Підготуйтеся та практикуйтеся

Перед тим, як подати дисертацію до комісії, а також у проміжках між подачею та захистом, використовуйте кожен час, щоб потренуватися і підготуватися до захисту дисертації.

2. Знати свою слабкість

Дізнайтеся про свої схильності до тривожності та підготуйтеся до них. Якщо ви схильні говорити в більш швидкому темпі, ніж зазвичай під час публічних виступів, ви можете потренуватися в більш спокійному ритмі. Підготуйте свій виступ і засічіть час; це допоможе вам зрозуміти, скільки часу він має зайняти.

3. Відвідувати різні презентації

Подивіться інші захисти дисертацій, щоб допомогти вам сприйняти їх більш спокійно, дізнатися про тактику і те, як інші дослідники виступають з промовами, а також зрозуміти цінність захисту дисертації для спільноти.

4. Дайте собі достатньо часу на підготовку слайдів

Витратьте додатковий час на створення ідеальних слайдів для дисертації. Перевірте, чи є у вас правильна інформація на слайдах і чи правильні ваші припущення, щоб створити логічну послідовність вашої презентації. Постарайтеся почати працювати над нею одразу після того, як надішлете письмовий документ.

5. Дихальні техніки

Дихання тісно пов'язане з ораторськими навичками. Успішні оратори вміють регулювати своє дихання. Спробуйте навчитися деяким дихальним технікам, зокрема, довгому і рівномірному диханню. 

6. Зосередьтеся на хорошому вступі

Дуже важливо справити сильне перше враження, тому переконайтеся, що ваше вступне слово зосереджене на найважливіших ключових моментах і розпалює цікавість аудиторії дізнатися більше про вашу роботу.

7. Уникайте непотрібних тем

Слід уникати особистої експозиції. Пам'ятайте, що ви повинні зосередитися на своїй роботі, на проведенні чудового дослідження, і відкиньте коментарі, які означають, що ви працювали надто багато, або що ви не спали цілими днями. Поводьтеся професійно і чітко.

8. Ставте свої запитання

Після багаторазового доопрацювання захисту ви зрозумієте, які моменти залишилися незавершеними. У результаті складіть список запитань, які спадають вам на думку, коли ви репетируєте свій захист. Порада номер три також стане вам у нагоді.

9. Зберігайте холоднокровність

Вам будуть задавати питання, до яких ви підготувалися, а також несподівані; це абсолютно нормально, і цілком прийнятно, якщо ви не знаєте відповідей на всі з них, оскільки у вас можуть бути можливості для майбутніх досліджень. Під час захисту зберігайте холоднокровність і будьте впевнені в собі. 

10. Спати.

Коли у вас на порядку денному щось настільки важливе, це легше сказати, ніж зробити, але ви будете набагато краще підготовлені, якщо достатньо відпочинете. Це не тільки допоможе вам виглядати краще, але й допоможе вам залишатися зосередженими та почуватися комфортно під час захисту.

Перетворіть свої дані на зрозумілі та динамічні історії

Найкращий спосіб передати складний обсяг даних - це виразити їх візуально. Оскільки їх легше та ефективніше інтерпретувати, такі допоміжні засоби, як таблиці, малюнки та графіки, покращують процес представлення результатів дослідження. Використовуйте Mind the Graph шаблони, щоб створити візуальну історію з ваших даних.

logo-subscribe

Підпишіться на нашу розсилку

Ексклюзивний високоякісний контент про ефективну візуальну
комунікація в науці.

- Ексклюзивний путівник
- Поради щодо дизайну
- Наукові новини та тенденції
- Підручники та шаблони