Her gün her formatta bilgi ile aşırı yükleniyoruz. Kendimizi güncel tutmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ancak, kalabalığın arasından sıyrılmak da hiç bu kadar zor olmamıştı.
Maruz kaldığımız bu kadar çok bilgi varken, birinin dikkatini nasıl çekersiniz?

Bilgi çekiciliği hakkında konuşurken, insanların 87%'si uyumlu bir şekilde düzenlenmiş metinleri okumaktan daha fazla etkilenmektedir. rakamlar (infografikler olarak da bilinir).
Neden mi? Çünkü beynimize iletilen tüm bilgilerin 90%'si görsel.

Bana inanmıyor musunuz? Şuna bir göz atın. infografik aşağıda:

iletişim

 

İnfografikleri hemen kullanmaya başlamaya ikna olmadıysanız, işte size birkaç argüman daha:

iletişim

 

Aynı fikir aşağıdakilere de uygulanabilir bilimsel Dünya. Görsellerle daha iyi açıklanabilecek bir şeyi kelimelerle anlatmaya çalışarak ne kadar zaman harcıyoruz?

Hepimiz kendi hayatımız hakkında yazmak zorundaydık. araştırma bir makale veya proje için yöntemler. Mümkün olduğunca ayrıntılı ve öğretici olmak için gösterdiğimiz tüm çabalara rağmen, diğer insanlar bunu hala kafa karıştırıcı bulabilir. Bu, araştırmamızı görselleştirmeye yardımcı olmak için görselleri kullanabileceğimiz mükemmel bir senaryodur.iletişimBasit bir örnek olarak farelerin Bilim. Temel prosedürlerden biri farelere enjeksiyon yapmaktır. Enjeksiyon tekniklerinin prosedürlerini profesyonel ve basit bir şekilde, tekrara düşmeden nasıl anlatırsınız?

Adım adım açıklamak yerine, göstermeye ne dersiniz?

iletişim

Bu iletişim Bilimde sahip olduğumuz boşluğu görmezden gelirsek büyük bir sorun haline gelebilir. Bu nedenle, çalışmanızı açıklamak için farklı yaklaşımlar kullanmak, yalnızca diğer insanların anlamasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Çalışmalarınız hatırlanacak.

 

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar