Bilimsel bir sunum, bilimde keşiflerimizi göstermenin en sıradan yoludur. Ayrıca, profesörler ve yüksek lisans öğrencileri için iyi bir sunum yapabilmek, insanlarla dolu bir sınıfta başarılı ya da başarısız olmanın anahtarı olabilir.

Önemli bir bilgiyi aktarmaya çalışırken izleyicilerin dikkatini çekmek hiç de kolay olmuyor. Bu nedenle, sunum yapmak için yeni ve yaratıcı yollar bulmak bilim insanlarının elindeki tek seçenek.bi̇li̇msel sunumAsla pes etmeyen ve insanlık tarihinde görülmüş en kötü slayt gösterisini sunan ilk taşı attı. Bu utanılacak bir şey değil: bilim insanları araştırma yapma konusunda harikadırlar ancak sunum yapmak genellikle o kadar kolay değildir. İşte bilim insanlarının bir sunum hazırlamaya çalışırken karşılaştıkları temel sorunlar:

  • İhtiyacınız olan bilimsel çizimleri bulamıyorsunuz
  • Sahip olduğunuz tüm bilgileri mantıklı bir düşünce çizgisinde nasıl organize edeceğinizi bilmiyorsunuz
  • Tasarım ve hatta renk uyumu hakkında hiçbir fikriniz yok
  • Her şeyi halletmek için kısa bir zamanınız var

Acınızı paylaşıyoruz. Ancak, her şey kaybolmuş değil. Bana inanmıyor musunuz? Kullanıcılarımızdan birinin Mind the Graph kullanarak hazırladığı muhteşem bilimsel sunuma göz atın!

Onun adı Dr. Eduardo Luiz Moreira Brezilya'daki Universidade Federal de Santa Catarina'da Nörobilim ve Davranış Laboratuvarı'nda çalışıyor. Eduardo, ihtiyaçlarını karşılamak ve inanılmaz bir sunum oluşturmak için kendi yaratıcılığını ve şablonlarımızı kullandı.

bi̇li̇msel sunum
Dr. Eduardo Luiz Moreira
bi̇li̇msel sunum
Dr. Eduardo Luiz Moreira

Şablonlarımız 100% düzenlenebilir ve sizin için mükemmel slaydı oluşturmak için herhangi bir illüstrasyon ekleyebilir veya silebilirsiniz.

 

bi̇li̇msel sunum
Dr. Eduardo Luiz Moreira
bi̇li̇msel sunum
Dr. Eduardo Luiz Moreira

Bunlar elimizdeki şablonlardan sadece birkaç örnek. Platformumuzda görmek istediğiniz yeni şablon fikirleriniz varsa, bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

Mind the Graph'de bir sonraki bilimsel sunumunuzu yapmaya hazır hissediyor musunuz? O zaman artık zamanınızı boşa harcamayın ve başlayın!

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar