Mind the Graph Bilimsel İllüstrasyon Kongresi'nde bir konuşma yaptı! Eğer orada olamadıysanız, endişelenmeyin. İşte çıktı:

Bilim dünyası kendini nasıl ifade ediyor?

Gerçek hiç de iyi değil. Bulguların çoğu sadece asla okunmayacak uzun ve sıkıcı makalelerde kayıt altına alınmaktadır.

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

Bu arada, herhangi bir bilim insanı bulgularını biraz daha görsel hale getirmek için görseller bulmaya çalışırsa, bilimsel illüstrasyonlar bulmak çok zor olduğundan Google Görseller ile yetinmek zorundadır.

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

En iyi bilimsel dergiler bile görsel iletişim konusunda zorlanıyor. Nature, bilim alanındaki en iyi dergilerden biridir. Aslında Nature Reviews'da yazılı verilerin grafiksel özetlere dönüştürülmesine ilişkin pek çok örnek bulabiliriz. Ancak, bazılarının hala bazı iyileştirmelere ihtiyacı var.

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

Bilimi daha görsel hale getirme dürtüsü, grafik veya diyagram içeren makalelerin sahip olduğu önemden anlaşılmaktadır. The Economist "Bir resim bin kelimeye bedeldir" sözünün ardındaki gerçeği yazdı ve grafik ve diyagramların gerçekten de daha fazla atıf yarattığını söyledi. Her gün yayınlanan araştırmaların sayısını ve her yeni makale okuduğumuzda umutsuzca rakamları nasıl aradığımızı hatırladığınızda bu çok mantıklı.

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

 

Bilim ve görsel iletişim

Bilimde görsel iletişime ihtiyaç duyulduğundan ve internette mevcut olan görsellerle mücadele ettiğimizden, yeni bir araca ihtiyaç vardı.

Mind the Graph bilimsel doğru illüstrasyonlara olan talebi karşılamak için kuruldu. Amacımız sadece bilim iletişimini geliştirmek ve bilim insanlarının çalışmalarına daha fazla görünürlük kazandırmak değil. Ancak bunu onlar için yapmaya çalışmıyoruz. Bunun yerine, bilim insanlarının kendi grafik özetlerini, posterlerini, sunumlarını ve infografiklerini oluşturabilecek 100% kapasiteye sahip olmalarını istiyoruz.

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

Bu nedenle platformumuzu oluşturduk. Bilim insanlarından bilim insanlarına.

Yaratıcı sürecimiz

Birbirine uymayan şekilleri ve resimleri birleştirerek bir figür yapmak yerine, artık bilim insanları için düşünülmüş bilimsel illüstrasyonlar bulabilirsiniz.

Bilimsel İllüstrasyon KongresiVe çok çeşitli kategorilerimiz var. Toplamda 3000'den fazla bilimsel illüstrasyon. Kullanıcılar sadece farklı versiyonlar, renkler ve stiller kullanarak illüstrasyonlarımızı kendi ihtiyaçlarına göre şekillendirmekte özgürdür.

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

Sıfırdan bir infografik oluşturmak için zamanınız yoksa, şablonlarımızdan herhangi birini kullanabilirsiniz! Hepsi açıktır ve elinizdeki verilere uyacak şekilde değiştirilebilir.

Neden Mind the Graph

Mind the Graph bizi diğer araçlardan ayıran dört ana noktaya sahiptir:

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

Bilimsel çalışmalarınızı yepyeni bir seviyeye taşımaya hazır hissediyor musunuz?

Bilimsel İllüstrasyon Kongresi

logo-abone ol

Haber bültenimize abone olun

Etkili görseller hakkında özel yüksek kaliteli içerik
bilimde iletişim.

- Özel Rehber
- Tasarım ipuçları
- Bilimsel haberler ve trendler
- Öğreticiler ve şablonlar