Mind the Graph prednášal na kongrese vedeckej ilustrácie! Ak ste tam nemohli byť, nezúfajte. Tu je výstup:

Ako sa vyjadruje vedecký svet

Skutočnosť nie je dobrá. Väčšina zistení je zaznamenaná len v dlhých a nudných dokumentoch, ktoré si nikto nikdy neprečíta.

Kongres vedeckej ilustrácie

Ak sa medzitým nejaký vedec pokúsi nájsť obrázky, aby svoje zistenia trochu zviditeľnil, musí sa uspokojiť s Google Images, pretože nájsť vedecké ilustrácie je veľmi ťažké.

Kongres vedeckej ilustrácie

Aj tie najlepšie vedecké časopisy majú problémy s vizuálnou komunikáciou. Nature je jedným z najlepších vedeckých časopisov. V časopise Nature Reviews totiž nájdeme mnoho príkladov prekladu písaných údajov do grafických abstraktov. Niektoré z nich by však ešte potrebovali vylepšiť.

Kongres vedeckej ilustrácie

Snaha o vizualizáciu vedy sa prejavuje v tom, aký význam majú dokumenty s grafmi alebo diagramami. The Economist napísal o pravde, ktorá sa skrýva za heslom "Obrázok je hodný tisícov slov", že grafy a diagramy skutočne generujú viac citácií. Čo dáva veľký zmysel, keď si uvedomíme, koľko výskumov sa denne publikuje a ako zúfalo hľadáme čísla vždy, keď čítame novú prácu.

Kongres vedeckej ilustrácie

 

Veda a vizuálna komunikácia

Keďže vo vede je potrebná vizuálna komunikácia a my máme problém s obrázkami dostupnými online, potrebovali sme nový nástroj.

Spoločnosť Mind the Graph bola vytvorená s cieľom uspokojiť dopyt po vedecky presných ilustráciách. Naším cieľom je nielen zlepšiť vedeckú komunikáciu a pomôcť vedcom zviditeľniť ich prácu. Nesnažíme sa to však robiť za nich. Namiesto toho chceme, aby vedci boli 100% schopní vytvárať vlastné grafické abstrakty, postery, prezentácie a infografiky.

Kongres vedeckej ilustrácie

Preto sme vytvorili našu platformu. Od vedcov k vedcom.

Náš tvorivý proces

Namiesto vytvárania obrázkov kombinovaním tvarov a obrázkov, ktoré k sebe nepasujú, teraz môžete nájsť vedecké ilustrácie určené pre vedcov.

Kongres vedeckej ilustrácieA máme obrovské množstvo kategórií. V súhrne viac ako 3000 vedeckých ilustrácií. Nielenže si používatelia môžu naše ilustrácie upraviť podľa svojich potrieb pomocou rôznych verzií, farieb a štýlov.

Kongres vedeckej ilustrácie

Kongres vedeckej ilustrácie

A ak nemáte čas na vytvorenie infografiky od začiatku, môžete použiť niektorú z našich šablón! Všetky sú otvorené a môžete ich upraviť podľa údajov, ktoré máte k dispozícii.

Prečo Mind the Graph

Mind the Graph má štyri hlavné body, ktoré nás odlišujú od ostatných nástrojov:

Kongres vedeckej ilustrácie

Cítite sa pripravení posunúť svoju vedeckú prácu na úplne novú úroveň?

Kongres vedeckej ilustrácie

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny