Máte radi mačky? Jún je mesiac adopcie mačky a ako človek, ktorý má rád mačky (a psy), to milujem <3

Mačky a psy sú najbežnejšie domáce zvieratá. Avšak predtým, ako si podmanili naše gauče a srdcia, mali úplne iný život.  Prírodná ekológia urobila animované video ktorá ukazuje niečo o histórii mačiek. Video je veľmi zaujímavé a radi sa naň pozeráme.

Mačka môže byť najlepším priateľom vedca. Sú to tiež malí vedci?

Existuje aj projekt na vytvorenie hra vedcov na mačky. Mačky budú vládnuť svetu:

 

Hlavnou myšlienkou hry je nazbierať 6 alebo viac vedeckých bodov a stať sa "Najväčšou vedeckou mačkou všetkých čias"! Aby ste mohli vykonať experiment, musíte pomocou vedeckej metódy zraziť kartu zo stola. Potom pravidlo na karte uplatníte v hre a MUSÍTE ho dodržať podľa svojich najlepších schopností. Ak pravidlo v hre nedodržíte a iný hráč vás na to upozorní, musíte kartu vrátiť späť na hromádku. Zistite, kto dokáže dodržiavať najviac zákonov vedy tým, že bude ukladať ďalšie a ďalšie pravidlá!

Na grafe je vidieť, že milujeme mačiatka a podporujeme mesiac adopcie mačiek. Mačky majú možnosť voľne sa pohybovať vonku žijú kratšie, násilnejšie a menej zdravé ako adoptované mačky ktoré chodia na vodítku alebo sú držané vo vnútri. Nezabudnite však, že adopcia je veľká zodpovednosť a že mačky nie sú predmety. Majú svoje potreby ako pohodlie, jedlo a zdravý život, ako aj náklonnosť. Táto príručka majiteľovi mačky vám s tým pomôže. Ak môžete a chcete si mačku adoptovať, zapojte sa do adopčnej kampane a buďte s ňou veľmi spokojní.

Okrem toho nám nezabudnite poslať fotografiu so svojou mačkou <3

logo-odhláška

Prihláste sa na odber nášho newslettera

Exkluzívny vysokokvalitný obsah o efektívnom vizuálnom
komunikácia vo vede.

- Exkluzívny sprievodca
- Tipy na dizajn
- Vedecké novinky a trendy
- Návody a šablóny